پرتغال – غنا: جام جهانی 2022 – زنده | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

ترکیب اصلی پرتغال و غنا

کشور پرتغال: دیوگو کاستا، ژائو کانسلو، دانیلو پریرا، روبن دیاس، رافائل گوئریرو، روبن نوس، برناردو سیلوا، برونو فرناندز، اوتاویو، ژائو فلیکس، کریستیانو رونالدو.

غنا: لارنس آتی زیگی، عبدالرحمن بابا، دانیل آمارتی، الکساندر جیکو، محمد سالیسو، علیدو سیدو، توماس پارتی، سالیس عبدالسامد، محمد کودوس، آندره آیو، ایناکی ویلیامز.

کشور پرتغال: مربی فرناندو سانتوس می‌گوید که علیرغم سریال ماندگار، تیم همانند سال‌های گذشته یکپارچه است. نیک ایمز از دوحه گزارش می دهد.

مصاحبه: «آن موقع بود که رفتم با پدربزرگم صحبت کنم. به او گفتم این شانس وجود دارد که بتوانم برای غنا در جام جهانی بازی کنم و نظر او چیست. او بلافاصله گفت که مدت زیادی از زندگی اش باقی نمانده است و آرزو داشت که نوه اش برای غنا بازی کند. آن موقع دیگر چیزی برای فکر کردن باقی نمانده بود.» سید لو متوجه می شود که چه چیزی نظر یک ایناکی ویلیامز را که در ابتدا تمایلی نداشت تغییر داد و او را متقاعد کرد که برای غنا، کشوری که پدر و مادرش از آنجا آمده اند و در آن باردار شده است، اظهار نظر کند.

سرمربی پرتغال می گوید: فرناندو سانتوس گفت: “برنده شدن در چنین تورنمنتی برای هر تیمی و برای هر کشوری بسیار دشوار است.” “شما فقط باید به این چند بازی اول نگاه کنید تا به وضوح ببینید. من همین الان داشتم بازی کرواسی و مراکش را تماشا می کردم و شما مسابقات بسیار مساوی را می بینید.

این به این دلیل است که اکثر بازیکنان در یک لیگ هستند. به عنوان مثال، در مقابل غنا، دو یا سه بازیکن آنها حریف برونو هستند [Fernandes, who was sitting alongside him] در همین مسابقات قهرمانی آنها برای تیم های بزرگ بازی می کنند و به مسائل تاکتیکی در بازی عادت دارند. در گذشته شما تفاوت را مشاهده می کردید، اما امروزه نمی بینید، به خصوص که همه مربیان در سطح بسیار بالایی هستند.

ما برای حریفانی آماده هستیم که مشکلات زیادی برای ما ایجاد می کنند. غنا یک تیم بسیار خوب سازماندهی شده است. بازی آنها مقابل سوئیس این را نشان داد. تیم های آفریقایی استعدادهای زیادی دارند، غیرقابل پیش بینی هستند و همیشه از نظر تاکتیکی در حال پیشرفت هستند. امروز آنها تیم های بسیار کامل تری هستند.”

درباره پالاور رونالدو: “آیا تمرکز ما را از بین می برد؟” او درخواست کرد. “نه، نمی شود. من حتی نشنیدم که بازیکنان در این مورد در هیچ زمانی اینجا صحبت کنند، در تمرین، در اوقات فراغت، زمانی که در حال انجام بازی هایی مانند فوتبال روی میز هستند، حتی خود رونالدو. شاید در اتاقشان تلویزیون را روشن می کنند، با خانواده خود صحبت می کنند، هر کاری می خواهند انجام می دهند.

اما آنچه مهم است تمرکز کاملی است که من در بازیکنانم می بینم و روحیه فوق العاده ای که بسیار هماهنگ با کاری که باید انجام دهند و اهداف ما را دنبال می کنند و در عین حال از مشکلاتی که ما با آنها روبرو خواهیم شد آگاه هستیم زیرا آنها دیدگاه واقع بینانه.»

سرمربی پرتغال، فرناندو سانتوس (چپ) و برونو فرناندز در کنفرانس مطبوعاتی دیروز شرکت کردند.
سرمربی پرتغال، فرناندو سانتوس (چپ) و برونو فرناندز در کنفرانس مطبوعاتی دیروز شرکت کردند. عکس: Xinhua/REX/Shutterstock

مدیر غنا صحبت می کند: اتو آدو گفت: “ما کیفیت داریم و می توانیم رقابت کنیم.” ما باید شجاع و با اعتماد به نفس باشیم. ما در برخی از ناراحتی‌ها دیده‌ایم که چیزهای کوچکی در بازی‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند و انتظار داریم که در بازی‌های پرتغال هم همین‌طور باشد.»

آدو در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند که جدایی کریستیانو رونالدو از منچستریونایتد روی بازی امروز تاثیری خواهد داشت یا خیر. “” من نمی دانم و صادقانه بگویم برایم مهم نیست. این مشکل ما نیست و فکر نمی کنم مشکل بزرگی باشد. همه می خواهند برنده شوند و مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، یک مرحله بزرگ است، یک بازی بزرگ در آن سطح جام جهانی. بنابراین فکر نمی‌کنم به طور معمول این موضوع بتواند کسی را مختل کند.»

اتو آدو (سمت چپ) و آندره آیو دیروز در مرکز همایش ملی قطر با مطبوعات صحبت کردند.
اتو آدو (سمت چپ) و آندره آیو دیروز در مرکز همایش ملی قطر با مطبوعات صحبت کردند. عکس: علی حیدر/ EPA

مسئولین بازی امروز

  • داور: اسماعیل الفتح

  • کمک داوران: کایل اتکینز و کوری پارکر

  • مقام چهارم: استفانی فراپارت

  • کمک داور ویدیویی: آرماندو ویارئال

اسماعیل الفتح هدایت تیم امروزی که عمدتاً آمریکایی از مسئولان مسابقه است را بر عهده دارد، که در آن استفانی فراپارت داور فرانسوی به عنوان داور چهارم بازی خواهد کرد.
اسماعیل الفتح هدایت تیم امروزی که عمدتاً آمریکایی از مسئولان مسابقه است را بر عهده دارد، که در آن استفانی فراپارت داور فرانسوی به عنوان داور چهارم بازی خواهد کرد. عکس: کایران مک مانوس/BPI/REX/Shutterstock

اخبار اولیه تیم

غیبت دیوگو جوتا در ترکیب پرتغال به دلیل مصدومیت ساق پا به معنای سرمربی تیم است کریستیانو رونالدو فرناندو سانتوس به احتمال زیاد برناردو سیلوا و یکی از ژائو فلیکس یا رافائل لیائو را در جلو در کنار اربابش آغاز خواهد کرد، در حالی که نگرانی هایی در مورد آمادگی دفاع چپ پاری سن ژرمن، نونو مندز وجود دارد.

اوتو آدو در کنار یک تیم پشتی که کریس هیتون و جورج بواتنگ را در خود جای داده است، گمان می‌رود که هیچ نگرانی مصدومیتی نداشته باشد و تیم اصلی خود را از یک رده کامل بازی کند. پس از اینکه جوجو وولاکوت از چارلتون و ریچارد افوری ساکن آفریقای جنوبی به دلیل مصدومیت از جام جهانی خارج شدند، او مجبور خواهد شد یک دروازه بان بی تجربه انتخاب کند. لارنس آتی زیگی (2)، مناف نوردین (2) و دانلاد ابراهیم (0)، سه دروازه بان غنا در قطر، تنها 4 بازی ملی دارند.

لارنس آتی زیگی یکی از سه دروازه بان تیم ملی غنا در جام جهانی است که تنها چهار بازی ملی بزرگسالان بین خود دارند.
لارنس آتی زیگی یکی از سه دروازه بان تیم ملی غنا در جام جهانی است که تنها چهار بازی ملی بزرگسالان بین خود دارند. عکس: Laurent Gilliéron/EPA

گروه H: پرتغال – غنا

این میدان موقت که استادیوم 974 است، از کانتینرهای حمل و نقل و سایر قطعات و باب ها ساخته شده است و میزبان دیدار امروز گروه H بین پرتغال و غنا است. کریستیانو رونالدو همانطور که می‌خواهد، بر تیتر خبرها در شروع این بازی تسلط داشته است و تحت فشار قرار خواهد گرفت تا در پی این بازی ارائه دهد. که مصاحبه با که مرد، یک عمل نافرمانی که منجر به قطع روابط او با منچستریونایتد در اوایل این هفته شد. یک چرخ دنده بسیار خودپسند در تیمی مملو از استعدادهایی که اغلب در حضور او ضعیف به نظر می رسند، باید دید که آیا رونالدو با شروع رقابت های جام جهانی بیشتر کمک خواهد کرد تا مانع.

در قطر پس از پیروزی پلی آف مقابل نیجریه، غنا اوتو آدو با پیروزی دوستانه مقابل نیکوراگوئه و سوئیس، که پس از شکست 3-0 از برزیل به دست آمد، به این تورنمنت می آید. پیشنهادی وجود دارد که آدو بهترین تیم خود را نمی شناسد، اما در سپتامبر زمانی که طارق لمپتی، مدافع راست برایتون، که از طریق پدرش واجد شرایط حضور در ستاره های سیاه است، تصمیم گرفت برای غنا اعلام کند، تقویت شد.

لمپتی به همتایان خود در لیگ برتر، محمد سالیسو (ساوتهمپتون)، دانیل آمارتی (لسترسیتی) و توماس پارتی (آرسنال) و جردن آیو (کریستال پالاس) در تیم غنا پیوست. مانند لمپتی، ایناکی ویلیامز از اتلتیک بیلبائو نیز در ماه های اخیر به دستور پدربزرگ خود و مقامات مختلف غنا برای غنا اعلام آمادگی کرد. والدین مهاجم زمانی که “کوکو” هنوز در شکم مادرش بود، در جستجوی یک زندگی جدید در اسپانیا از صحرا عبور کردند. جالب اینجاست که نیکو، برادر کوچکتر ایناکی، دیروز در تخریب کاستاریکا به عنوان بازیکن فرعی برای اسپانیا به میدان رفت.

به هر حال، چت مقدماتی کافی – شروع در دوحه ساعت 4 بعدازظهر (GMT) است، اما در این مدت منتظر اخبار و ساخت تیم باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …