استرالیایی‌ها در کریسمس با قیمت‌های هوایی بسیار بالا مواجه می‌شوند زیرا تهدیدی برای اقدام صنعتی در کانتاس وجود دارد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استرالیایی ها با فصلی پر از هرج و مرج و پرهزینه سفر در پایان سال، با نرخ های بالای داخلی و تهدید اقدامات صنعتی جدید توسط خدمه هواپیمای کانتاس که در کریسمس به اوج خود می رسد، روبرو هستند.

بر اساس شاخص‌های قیمت کرایه هواپیما که توسط اداره زیرساخت و تحقیقات اقتصاد حمل‌ونقل نگهداری می‌شود، پس از ماه‌ها بالاتر از میانگین نرخ‌های هواپیمای داخلی، مسافرانی که به دنبال رزرو ارزان‌ترین نرخ بلیط رفت‌وآمد داخلی هستند، با قیمت‌هایی مواجه می‌شوند که از مارس 2004 ثبت نشده است.

طبق داده‌های اخیر آژانس دولتی، ارزان‌ترین کرایه‌های رفت و برگشت ملبورن به سیدنی در ماه دسامبر 268 دلار است، در حالی که ارزان‌ترین کرایه‌های رفت و برگشت پرث به سیدنی 751 دلار و کرایه آلیس اسپرینگز به سیدنی برای همان ماه 959 دلار است.

داده‌های BITRE بر ارزان‌ترین کرایه‌های موجود متمرکز بود. یک جستجوی گذرا برای پروازها نشان می‌دهد که شرکت‌های هواپیمایی در بسیاری از نقاط در ماه دسامبر، صدها دلار را برای میانگین کرایه‌ها دریافت می‌کنند. در هفته دوم دسامبر، کرایه های رفت و برگشت سیدنی به ملبورن در خطوط هوایی مقرون به صرفه که به طور سنتی نامطلوب در اوایل و اواخر مقررات منع رفت و آمد فرودگاه سیدنی هستند، به طور متوسط ​​500 دلار است.

کرایه های هواپیماهای بین المللی به مقصد و از استرالیا نیز در آستانه سال جدید به شدت افزایش می یابد.

طبق داده‌های وب‌سایت رزرو پرواز Kayak.com، کرایه‌های اقتصادی به لندن از بریزبن، ملبورن و سیدنی در طول دوره سفر دسامبر به‌ترتیب 3000 دلار، 2641 دلار و 2250 دلار است. قیمت ها از بریزبن تا لندن 73 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2019 است.

دهلی نو، کاتماندو، بالی، بانکوک و مانیل دیگر مقاصد بین المللی پر جستجو برای تعطیلات کریسمس هستند. داده ها نشان می دهد که 23 دسامبر شلوغ ترین روز در فرودگاه های استرالیا در طول فصل جشن خواهد بود.

نیکولا کارمایکل، مدیر برند کایاک، گفت داده‌های رزرو نشان می‌دهد که نرخ‌های بالای هواپیما مسافران را از سفرهای بین ایالتی و بین‌المللی منصرف نمی‌کند.

«کسانی که امیدوارند دریانوردی آرام به مقصد خود بروند، ممکن است ترجیح دهند کمی زودتر یا دیرتر به حرکت درآیند [than the 23 December peak]کارمایکل گفت.

پرهیز از تاریخ‌های اوج سفر همچنین می‌تواند به مسافران کمک کند بهترین قیمت کرایه ممکن را تضمین کنند، و توصیه می‌کنیم هشدارهای قیمت را برای مقصد انتخابی خود تنظیم کنید تا به قیمت مناسبی برای تعطیلات خود کمک کنید.»

رکورد بالای نرخ بلیت هواپیما به دلیل تلاقی عواملی از جمله بازسازی کند نیروی کار هوانوردی به دلیل کووید، بیماری کارکنان، قیمت بالای سوخت و تقاضای متوقف شده برای سفر در زمانی است که خطوط هوایی پروازهای کمتری نسبت به قبل انجام می دهند. پاندمی.

جف کالبرت، مدیر اجرایی فرودگاه سیدنی، گفت که در میان دلایل زیاد قیمت‌های بالای هواپیما، مانند قیمت سوخت، «تامین نیز به وضوح یک مسئله است».

تعداد صندلی های پیشنهادی در مسیر سیدنی به ملبورن در ماه اکتبر 76 درصد از سطوح قبل از کووید برای همان ماه و 80 درصد برای تمام مسیرهای داخلی دیگر بود. ظرفیت صندلی های بین المللی در فرودگاه سیدنی در ماه اکتبر 58 درصد از سطح قبل از کووید بود.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ها عدم تعادل در تقاضا برای پروازهای بین المللی است. نسبت ساکنان استرالیایی که به خارج از کشور می روند در مقایسه با گردشگران بین المللی که وارد می شوند در حال حاضر 65:35 است، در مقایسه با 52:48 قبل از کووید.

کولبرت گفت: «مردم در مورد نرخ بلیت هواپیما صحبت می‌کنند، قطعاً یک حس شوک برچسب وجود دارد و اگر این موضوع ریشه‌دار شود، می‌تواند بهبود را سرکوب کند.

در همین حال، روز پنجشنبه، انجمن خدمه پرواز استرالیا (FAAA) اعلام کرد که اعضای خدمه پرواز داخلی کانتاس به حمایت از اقدامات صنعتی در پاسخ به پیشنهاد پرداخت این شرکت هواپیمایی رای داده اند – با اتحادیه متعهد شد که “رویکردی سنجیده” را برای به حداقل رساندن اختلال اتخاذ کند. در طول کریسمس

کانتاس قراردادهای چهار ساله حقوقی را پیشنهاد کرده است که شامل افزایش فوری حقوق، حقوق معوقه و افزایش 3 درصدی در هر سال است. با این حال، دو گروه خدمه پرواز داخلی کانتاس که در شرکت‌های تابعه جداگانه استخدام شده‌اند، در حال حاضر دارای قراردادهایی هستند که حقوق آنها تمام شده است، که در آگوست 2018 و ژانویه 2020 منقضی می‌شود – به این معنی که این پیشنهادها عملاً معاملات شش و هشت ساله هستند.

در طول کووید – زمانی که کانتاس یک تعلیق دستمزد دو ساله در سراسر شرکت را اعمال کرد، هیچ قرارداد جدیدی برای پرداخت مورد مذاکره قرار نگرفت. برای اعضای اتحادیه که این معامله را بپذیرند به معنای دستمزد معوقه و حقوق آینده آنها خواهد بود زیرا افزایش 3 درصدی حقوق بر روی حقوقی که به مدت دو سال متوقف شده است محاسبه می شود.

این پیشنهاد همچنین طول شیفت را به عنوان الزامی برای کار بر روی هواپیماهای جدید ایرباس افزایش می‌دهد و دوره‌های استراحت خدمه را بین شیفت‌های دور از خانه به 10 ساعت کاهش می‌دهد – چیزی که کانتاس ادعا می‌کند مطابق با توافق‌نامه‌های سایر خطوط هوایی است.

تری اوتول، دبیر فدرال FAAA، گفت که از خدمه خواسته شده است که ساعات بیشتری کار کنند، کاهش دستمزد واقعی را با توجه به تورم بالای 7 درصد بپذیرند و همچنین همزمان با کانتاس به دلیل تعلیق دستمزدهای همه گیر «مجازات» شده اند. سودهای بالاتر از حد انتظار به دست می آورد. روز چهارشنبه کانتاس اعلام کرد که دامنه سود خود در نیمه اول سال مالی 150 میلیون دلار بالاتر از حد انتظار افزایش یافته است و به 1.45 میلیارد دلار رسیده است.

اوتول گفت خدمه پرواز داخلی در یکی از شرکت های تابعه درگیر در عملیات صنعتی سالانه تقریباً 48000 دلار درآمد دارند، که در تضاد با اظهارات مدیر اجرایی کانتاس، آلن جویس در اوایل سال جاری مبنی بر اینکه میانگین حقوق کارکنان در این خطوط هوایی بیش از 100،000 دلار است.

خدمه کابین از طریق بیماری همه گیر کار کرده اند، با مسافران ناراضی به دلیل مسائل مربوط به چمدان ها، لغو پروازها و تمام مشکلاتی که کانتاس داشته، برخورد کرده اند، آنها بار سنگین این موضوع را احساس کرده اند و این راهی برای رفتار با کارکنان وفادار شما نیست. اوتول گفت.

کانتاس روز پنجشنبه به FAAA واکنش نشان داد و تهدید به اقدام صنعتی را “بسیار ناامیدکننده” خواند و اظهارات درباره توافق پیشنهادی را “فقط اشتباه” خواند. کانتاس به اعضایی که در معاملات پیشنهادی ثبت نام می کنند، 5000 دلار پاداش و همچنین 5000 سهام شرکت ارائه می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کشورهای G7 و استرالیا قیمت نفت روسیه را محدود می کنند | روغن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کشورهای گروه 7 و استرالیا …