ای جین کارول: نویسنده ای که دونالد ترامپ را به تجاوز متهم کرد، شکایت جدیدی را مطرح کرد | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نویسنده‌ای که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به تجاوز متهم کرده بود، دقایقی پس از اجرایی شدن قانون جدید ایالتی که به قربانیان خشونت جنسی اجازه می‌دهد به خاطر حملاتی که دهه‌ها پیش رخ داده است، شکایت کنند، شکایت جدیدی علیه او در نیویورک تنظیم کرد.

وکیل E Jean Carroll اوراق قانونی را به صورت الکترونیکی ثبت کرد زیرا قانون بازماندگان بزرگسالان موقتاً مهلت‌های معمول ایالت برای شکایت در مورد تجاوز جنسی را لغو کرد. او به دنبال خسارات جبرانی و تنبیهی نامشخصی برای درد و رنج، آسیب های روانی، از دست دادن حیثیت و اعتبار بود.

کارول، ستون نویس قدیمی مجله Elle، اولین بار این ادعا را در کتابی در سال 2019 مطرح کرد و گفت که ترامپ در سال 1995 یا 1996 در رختکن یک فروشگاه لوکس منهتن به او تجاوز کرد.

ترامپ در پاسخ به ادعاهای این کتاب گفت که این اتفاق هرگز نمی‌توانست رخ دهد، زیرا کارول «از نوع من نیست».

اظهارات او باعث شد که کارول شکایتی را برای افترا علیه او تنظیم کند، اما این شکایت در دادگاه‌های تجدیدنظر مطرح شد زیرا قضات تصمیم می‌گیرند که آیا او از ادعاهای قانونی برای اظهارنظرهایی که در زمان ریاست‌جمهوری مطرح شده مصون است یا خیر.

پیش از این، کارول توسط قانون ایالتی از شکایت به دلیل تجاوز به عنف منع شده بود، زیرا سال ها از این حادثه گذشته بود.

با این حال، قانون جدید نیویورک به قربانیانی که مهلت‌های مربوط به محدودیت‌های قانونی را از دست داده‌اند، فرصتی دوباره برای طرح دعوی می‌دهد. پنجره ای برای چنین لباس هایی به مدت یک سال باز می شود و پس از آن محدودیت های زمانی معمول دوباره برقرار می شود.

انتظار می رود حداقل صدها پرونده قضایی، از جمله بسیاری از زنانی که می گویند توسط همکاران، نگهبانان زندان، ارائه دهندگان پزشکی یا دیگران مورد تعرض قرار گرفته اند، تشکیل شده است.

در ادعاهای جدید خود، کارول مدعی است که ترامپ «زمانی که به زور به او تجاوز کرده و او را زیر آزموده است» مرتکب جنایت شده است و زمانی که او تجاوز به او را در ماه گذشته انکار کرده، او را بدنام کرده است.

ترامپ در بیانیه خود گفت که کارول «کاملاً داستانی را ساخته است که من او را در درهای این فروشگاه شلوغ شهر نیویورک ملاقات کردم و در عرض چند دقیقه او را «غمگین» کردم. این یک حقه و دروغ است، درست مثل تمام حقه‌های دیگری که در هفت سال گذشته روی من پخش شده‌اند.»

توانایی جدید کارول در شکایت از ترامپ به دلیل تجاوز به عنف می تواند به او کمک کند تا از یک نقص قانونی بالقوه کشنده در پرونده اصلی افترا را دور بزند.

اگر دادگاه ها در نهایت تشخیص دهند که اظهارات توهین آمیز اولیه ترامپ در مورد اتهام تجاوز به کارول بخشی از وظایف شغلی او بوده است، به عنوان رئیس جمهور، او از شکایت از او به خاطر این اظهارات منع می شود، زیرا کارمندان فدرال از ادعاهای افترا محافظت می شوند. هیچ چنین حفاظتی شامل کارهایی نمی شود که او قبل از ریاست جمهوری انجام داده است.

قاضی لوئیس کاپلان، که ریاست دعوای افترای کارول را که سه سال پیش ارائه شد، بر عهده دارد، ممکن است تصمیم بگیرد که ادعاهای جدید را در محاکمه ای که احتمالاً در بهار برگزار می شود، لحاظ کند.

وکلای فعلی ترامپ این هفته گفتند که هنوز نمی‌دانند که آیا در برابر اتهامات جدید وکالت او را خواهند داشت یا خیر.

وکیل کارول، روبرتا کاپلان، که با قاضی ارتباطی ندارد، در جلسه دادگاه این هفته گفت که ادعاهای جدید نباید به جمع آوری شواهد اضافی نیاز داشته باشند. او قبلاً یک کپی از ادعاهای جدید را در پرونده اصلی پرونده هفته گذشته قرار داده است. ترامپ و کارول نیز قبلا برکنار شده اند.

در بیانیه ای در رابطه با شکایت جدید، کاپلان گفت که موکلش “در نظر دارد دونالد ترامپ را نه تنها به خاطر افترا به او، بلکه به خاطر تجاوز جنسی به او که سال ها پیش در رختکن در برگدورف گودمن انجام داد، بازخواست کند.”

او افزود: «روز شکرگزاری اولین روزی بود که خانم کارول می‌توانست بر اساس قانون نیویورک شکایت کند، بنابراین شکایت ما کمی بعد از نیمه‌شب در دادگاه ثبت شد.»

وکیل مایکل مدائو، وکیل ترامپ، در این جلسه گفت که اتهامات جدید به طور قابل توجهی متفاوت از دعوای افترای اصلی است و به “مجموعه ای کاملاً جدید” از گردآوری شواهد نیاز دارد.

یک وکیل ترامپ به پیامی که خواستار اظهار نظر در روز چهارشنبه بود، پاسخ نداد. پس از ثبت شکایت در کمتر از 10 دقیقه از روز جدید، پیام دیگری برای اظهار نظر برای وکیل ارسال شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …