دست راستی های اسپانیا به دلیل قانون رضایت به وزیر برابری حمله جنسی می کنند | اسپانیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیاستمداران راست و راست افراطی اسپانیایی از جنجال پیرامون قانون جدید رضایت «فقط بله به معنای بله» اسپانیا برای حملات شدید جنسی و شخصی به ایرنه مونترو، نماینده پودموس و وزیر برابری که مدافع این قانون بود، استفاده کردند.

قانونی که توسط دولت ائتلافی به رهبری سوسیالیست اسپانیا پس از خشم و انزجار که پس از تجاوز گروهی به اصطلاح “گرگ” شش سال پیش در پامپلونا ایجاد شد، رضایت جنسی را به یک عامل کلیدی در موارد تجاوز جنسی تبدیل کرد.

اما همچنین دامنه حداقل و حداکثر مجازات های زندان را بازبینی کرد و به طور سهوی به برخی از مجرمان جنسی محکوم شد اجازه داد که در دادگاه تجدید نظر مجازاتشان کاهش یابد.

مونترو از این قانون دفاع کرده است و هفته گذشته با بیان اینکه برخی از قضات به دلیل تبعیض جنسی ریشه دار از قانون حمایت نمی کنند، خشم بسیاری در قوه قضاییه را برانگیخت.

احزاب اپوزیسیون دولت را متهم کرده اند که قانون معیوب و نسنجیده ای را وضع کرده است که در خدمت عدالت یا قربانیان تجاوز جنسی نیست. آنها همچنین حملات شخصی خود را به مونترو، که شریک او رهبر سابق پودموس و معاون نخست وزیر، پابلو ایگلسیاس است، که دارای سه فرزند است، افزایش داده اند.

روز سه‌شنبه، کارمن هرارته، یکی از اعضای شورای شهر از حزب راست میانه شهروندان، چپ‌های اسپانیایی را متهم کرد که «خود را وقف اجازه بازگشت متجاوزان به خیابان‌ها می‌کنند» و گفت که مونترو «به دلیل باردار شدن توسط یک مرد آلفا به جایی رسیده است. “.

ادموندو بال، سخنگوی شهروندان در کنگره، بعداً حزب را از اظهارات هرارته دور کرد و آنها را “کاملاً شرم آور” خواند و خواستار احترام بین مخالفان سیاسی شد.

روز بعد، حزب راست افراطی Vox که با اختلافات داخلی و کاهش تعداد نظرسنجی ها درگیر شده بود، دوباره موضوع را مورد بررسی قرار داد. یکی از نمایندگان حزب، کارلا توسکانو، مونترو را “آزادکننده متجاوزین” خواند و از توصیف وزیر از قضات ابراز تاسف کرد.

او برای خوشحالی همکاران Vox گفت: «شما باید گردن کاملاً برنجی داشته باشید تا به حرفه‌ای‌هایی که سال‌ها از عمر خود را صرف تحصیل در رشته حقوق کرده‌اند توهین کنید، در حالی که تنها چیزی که موفق شده‌اید مطالعه کامل پابلو ایگلسیاس است».

با این حال، اظهارات او با واکنش شدید مونترو روبرو شد که آنها را “خشونت سیاسی” خواند و از آنها خواست که در کارنامه پارلمان گنجانده شوند. او گفت: «من می‌خواهم همه خشونت‌های سیاسی و کسانی که آن را به کار می‌گیرند به یاد داشته باشند تا همه ببینند که تعداد فمینیست‌ها و دمکرات‌ها از آنها بیشتر است و ما از حقوق بیشتری برای قرار دادن این باند فاشیست‌ها به جای آنها استفاده خواهیم کرد.»

اگرچه خشم و توهین به ندرت در پارلمان اسپانیا دیده می شود، سیاستمداران دیگر به سرعت ماهیت جنسیتی و شخصی حملات به مونترو را محکوم کردند. یون بلارا، رهبر پودموس، گفت که مونترو “نمونه” بود و در حال تاریخ سازی است، در حالی که پدرو سانچز، نخست وزیر سوسیالیست اسپانیا، حمایت کامل خود را از وزیر پیشنهاد کرد و صحنه های پارلمانی روز چهارشنبه را “بدترین صحنه های سیاست” توصیف کرد. سیاست توهین و تبعیض جنسی».

حزب محافظه‌کار خلق (PP)، که به دنبال بازپس گیری مرکز سیاسی تحت رهبری معتدل‌تر آلبرتو نونیز فیجو است، نیز نارضایتی خود را ابراز کرد.

کوکا گامارا، سخنگوی حزب PP گفت: “مونترو باید مسئولیت سیاسی قانونی را بپذیرد که اثرات فاجعه باری دارد – اثراتی که ما به او هشدار دادیم – اما هیچکس حق ندارد به او توهین کند یا وارد زندگی شخصی او شود.” شما وارد زندگی او یا زندگی کسی نمی شوید. احترام در سیاست ضروری است.»

با این حال، چنین احترامی همیشه در هیچ یک از دو طرف شکاف سیاسی مشهود نبوده است.

سلف فیجو، پابلو کاسادو، یک بار در اتاق ایستاد و سانچز را متهم کرد که یک خائن، یک متجاوز، یک شرور، یک فاجعه‌بار و یک دروغگوی اجباری است، در حالی که ایگلسیاس تلاش چندانی برای پنهان کردن احساسات خود نسبت به وکس انجام نداد، و گفت که آنها شجاعت لازم برای این کار را ندارند. کودتایی را که مشتاقانه می خواستند انجام دهند و افزودند: “شما حتی فاشیست نیستید – شما فقط انگل هستید.”

در همین حال، واکس قبلاً سانچز را با هیتلر مقایسه کرده بود و گفته بود که دولت ائتلافی به دنبال براندازی عادی بودن دموکراتیک و جایگزینی آن با “یک حکومت توتالیتر مبتنی بر عدم اطمینان است که چیزی جز مرگ بیشتر، ویرانی بیشتر، بیکاری بیشتر و آزادی کمتر برای اسپانیا به ارمغان نیاورده است.” .

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ادای احترام به دانشجوی هال که پس از نیش مشکوک عنکبوت جان باخت | بدنە ضد آب شناور

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به دانش آموز 19 ساله …