بحران پناهندگی بلژیک: نشانه سیاست های مهاجرت شکست خورده اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

هر شب در بروکسل، امدادگران برای کمک به تعداد فزاینده‌ای از پناهجویانی که در خیابان‌های پایتخت بلژیک می‌خوابند، دورهای بیشتری را انجام می‌دهند.

وقتی از یک مرد افغان پرسیده شد که چقدر در خیابان ها می خوابند، یک مرد افغان می گوید سه ماه و دیگری چهار ماه.

فداسیل، آژانس رسیدگی کننده به درخواست های پناهندگی، دیگر نمی تواند با صدها نفری که از افغانستان، آفریقا یا خاورمیانه می آیند کنار بیاید.

بسیاری از کسانی که هر روز برای ثبت نام در صف قرار می گیرند، در سرما کنار گذاشته می شوند.

سازمان غیردولتی پزشکان بدون مرز یک کلینیک سیار در کنار مرکز ثبت نام ایجاد کرده است.

دیوید ووگل، افسر وکالت در پزشکان بدون مرز توضیح داد: «از آغاز سال، حداقل 5000 نفر که درخواست پناهندگی داده اند و به این ترتیب حق پناه گرفتن در اینجا در بلژیک را دارند، از اسکان محروم شده اند.

او به یورونیوز گفت: “وضعیت سلامتی کاملاً نگران کننده است. یک اپیدمی گال وجود دارد که کنترل آن در بروکسل دشوار است زیرا افرادی که محل اقامت ندارند عصرها یا به خیابان ها می روند.”

بحران به قدری شدید است که حتی تعداد بیشتری از پناهجویان اوکراینی که در بلژیک وضعیت خاصی دارند، به دلیل کمبود جا در پناهگاه ها بیرون می خوابند.

«اگرچه مدارکی را نشان دادم که نشان می‌داد سرطان دارم، اما آنها برای یک شب در خوابگاهی در مرکز شهر به من پناه دادند. فقط برای یک شب تتیانا موخا، یک پناهنده اوکراینی گفت: من یک هفته تمام اینجا در ایستگاه مانده ام.

گروه هایی از مهاجران در ناامیدی ساختمان های خالی را اشغال کرده اند. به عنوان مثال، یک ساختمان که قبلاً 200 نفر را در خود جای داده بود، اکنون بیش از 600 نفر در آن تنها در چند روز زندگی می کنند.

Marie Doutrepont نماینده چندین نفر از ساکنان چمباتمه ساختمان است که در معرض خطر اخراج هستند.

او به همراه تیمی از وکلا، شبانه روز کار می کند تا به پناهندگان کمک کند.

وی در مصاحبه با یورونیوز گفت: «دولت بلژیک 7000 بار توسط دادگاه کار محکوم شده است که گفته است باید برای این افراد اسکان دهد.

“وکلا به دادگاه اروپایی حقوق بشر در استراسبورگ رفتند، دادگاهی که به تازگی دستور اقدامات موقت داده و تایید کرده است که قانون باید رعایت شود. این افراد باید پناه بگیرند. و عدم انجام این کار آنها را در معرض اقدامات غیرانسانی و تحقیر آمیز قرار می دهد. وکیل گفت: درمان.

در همان روز، جمعی از وکلا از موکلان خود خواسته بودند تا در اعتراض به آنها بپیوندند.

دولت در پاسخ به منتقدان مبنی بر کمبود ابزار، انگشت اتهام را بر عدم وجود همبستگی اروپایی ها نشان می دهد.

استدلال هایی که تظاهرکنندگان می گویند با توجه به شرایط اضطراری، آب را نگه ندارید.

هیچ کس در خیابان، هیچ کس در خیابان، هیچ کس در خیابان، هیچ کس در خیابان! ماری دوترپونت همراه با دیگر معترضان شعار می دهد.

در گزارش کامل ما از Euronews Witness این پنجشنبه در ساعت 9.45 CET بیشتر بدانید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایالات متحده منتظر “پاسخ جدی” روسیه در مورد پیشنهاد انتشار بریتنی گرینر است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی گفت …