قانون رای گیری جمهوری خواهان موانعی در دور دوم مجلس سنای جورجیا ایجاد می کند | گرجستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چرخه انتخابات میان دوره ای جورجیا با دور دوم مورد انتظار سنای ایالات متحده بین سناتور کنونی دموکرات رافائل وارناک و نامزد جنجالی جمهوری خواه هرشل واکر ادامه دارد. با این حال، بر خلاف سال‌های گذشته، بر اساس قانون جدید یکپارچگی انتخابات ایالت، رأی‌گیری زودهنگام برای دور دوم درست زمانی آغاز می‌شود که انتخابات عمومی به پایان می‌رسد و به رای‌دهندگان فرصت تاریخی کمی برای دادن رأی می‌دهد.

در انتخابات قبلی دور دوم نه هفته به طول انجامید. بر اساس قانون جدید، SB202، که شامل مجموعه‌ای از محدودیت‌های رای‌گیری جدید است، زمان‌بندی به طور قابل توجهی کوتاه شده است و باید 28 روز پس از انتخابات عمومی رخ دهد. این بازه زمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا رای دهندگان اکنون باید 30 روز قبل از انتخابات ثبت نام کنند و ثبت نام رای دهندگان جدید بین انتخابات عمومی که در 8 نوامبر برگزار شد تا دور دوم غیرممکن است.

SB202 باعث سردرگمی رای دهندگان و مقامات انتخاباتی می شود – به ویژه در مورد رای گیری شنبه. رای گیری شنبه در طول رای گیری زودهنگام در انتخابات گذشته در دسترس قرار گرفته است، و مقامات و رای دهندگان را بر آن داشته تا بر این باور باشند که شنبه 26 نوامبر روزی برای رای گیری زودهنگام در دور دوم امسال خواهد بود. با این حال، بر اساس قانون جدید، رای گیری نمی تواند نزدیک به تعطیلات باشد، که – به دلیل روز شکرگزاری و تعطیلات ایالتی که قبلاً روز رابرت ای لی نامیده می شد – شروع رسمی رای گیری زودهنگام را به روز دوشنبه 28 نوامبر موکول می کرد.

به دنبال شکایتی که توسط حزب دموکرات گرجستان، وارنوک برای جورجیا و کمیته مبارزات انتخاباتی سناتورهای دموکرات مطرح شد، رأی گیری در روز شنبه در 26 نوامبر مجاز است. استدلال شد که این روز خاص از رای‌گیری برای بسیاری از رای‌دهندگان حیاتی بود، زیرا تنها رای‌گیری ممکن در روز شنبه را تحت جدول زمانی سخت‌گیرانه‌تر ایالت ارائه می‌کرد. (دولت تلاش ناموفقی برای جلوگیری از صدور حکم کرد اما تا کنون آن را تایید کرده است.)

واسو آبهیرامان، معاون مدیر سیاست گذاری و حمایت از ACLU گرجستان، نیز به اهمیت این روز رای گیری برای دانشجویان دانشگاه اشاره می کند. ما با دانش‌آموزان زیادی صحبت کرده‌ایم که نتوانستند در این انتخابات رای دهند [general] به این دلیل که آنها یا برگه رای غایب خود را به موقع دریافت نکردند یا برگه رای آنها به موقع دریافت نشد.» آن‌ها نمی‌خواهند از این فرصت استفاده کنند، و می‌خواهند وقتی برای تعطیلات شکرگزاری خود در خانه هستند، رای دهند، و آن شنبه تاریخ اصلی است که ما می‌شنویم که در آن مردم در دسترس خواهند بود و می‌توانند رای دهند.

اما مشکلات مربوط به رای گیری زودهنگام در دور دوم امسال از یک شنبه گذشته است. در آخرین دور دوم انتخابات این ایالت، سه هفته رای گیری زودهنگام برگزار شد. اکنون این ایالت تنها به پنج روز رای گیری زودهنگام نیاز دارد. علاوه بر این، در گذشته، این روزهای اولیه رای گیری چندان با صدور گواهینامه انتخابات عمومی همزمان نبود. اکنون، همان زمان اختصاص داده شده به رای گیری زودهنگام تقریباً کل دوره رای گیری دور دوم را نشان می دهد. بیش از 2.5 میلیون گرجستان در دور دوم دور دوم این ایالت زودهنگام رای دادند.

در جریان انتخابات عمومی، مشخص شد که مقامات انتخاباتی با کارکنان تازه استخدام شده کار می‌کردند در حالی که تلاش می‌کردند روند انتخاباتی دقیق‌تر را تطبیق دهند و ظرفیت اداره انتخابات در سراسر ایالت را تحت فشار قرار دهند. اکنون، آن‌ها با چالش‌های مشابهی روبرو هستند زیرا تلاش می‌کنند دوباره همان مقدار کار را در مدت زمان کمتری انجام دهند.

ما دیده‌ایم که مقامات انتخاباتی باید آرای خود را تأیید کنند، یک ممیزی محدودکننده خطر انجام دهند و باید به نگرانی‌های رأی‌دهندگان پاسخ دهند، در همان زمانی که تلاش می‌کنند بفهمند چه زمانی و در کجا می‌توانند رأی‌گیری زودهنگام برگزار کنند، چه کسی در دسترس است. ابهیرامان گفت، چه زمانی می توانند برگه های رای غایب خود را بیرون بیاورند و چگونه همه آن را پردازش کنند.

دور دوم انتخابات سنای گرجستان برای چشم انداز سیاست ملی حیاتی است. این تعیین کننده حاشیه اکثریت دموکرات ها در سنای ایالات متحده در سال جدید خواهد بود، جایگاهی حیاتی زیرا آنها به تازگی کنترل مجلس نمایندگان را از دست داده اند. با این حال، رای دهندگان جورجیا و مدافعان حقوق رای نگران توانایی ایالت برای اطمینان از دسترسی به رای برای بار دوم هستند.

ابیرامان می‌گوید: «شهرستان‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا آنچه را که می‌توانند برای پذیرش رأی‌دهندگان و هدایت SB202 انجام دهند. اما در آخرین دور دوم مجلس سنا، 4.5 میلیون نفر رای دادند. چگونه می توانید 4.5 میلیون رای دهنده را در کمتر از یک ماه جای دهید؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …