گل عاطفی بریل امبولو، سوئیس را از کامرون بیهوده عبور داد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریل امبولو در بازل بزرگ شد اما در یائونده پایتخت کامرون به دنیا آمد و تا هشت سال پیش تابعیت سوئیس را دریافت نکرد. این توضیح می دهد که چرا مهاجم سوئیس از جشن گرفتن یکی از ساده ترین و در عین حال بالقوه مهم ترین گل هایی که به ثمر رسانده است خودداری کرد.

در گروهی که برزیل و صربستان نیز در آن حضور داشتند، این بازی مورد نیاز سوئیس برای بردن بود و در دقیقه 48، امبولو مطمئن شد که ماموریت خود را به انجام رسانده است.

این تقصیر او نبود که پایان شش قدمی او در قلب کامرونی ها تاثیرگذار بود، زیرا شانس پیشرفت تیم آنها از مرحله گروهی برای اولین بار پس از ایتالیا 90 به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

هفته آغازین قطر 2022 پاس‌های پیچیده، حرکات هوشمندانه و گاهاً تبادل موقعیتی کالیدوسکوپیک را به نمایش گذاشت، اما کامرون یک تم یکپارچه‌سازی را معرفی کرد و به همه یادآوری کرد که کوبیدن توپ‌ها به گوشه‌ها لزوما روز خود را نداشته است. به نظر می رسید که برنامه بازی ریگوبرت سانگ به شدت بر دریافت توپ طولانی، زودهنگام و اغلب بالا به اریک ماکسیم چوپوموتینگ، مهاجم بایرن مونیخ متمرکز بود.

ژردان شقیری که اکنون در شیکاگو فایر حضور دارد، به وضوح قرار بود به عنوان کاتالیزور خلاق سوئیس عمل کند، اما هر مانور او به شدت تحت الشعاع نوهو تولو، مدافع چپ کامرون بود. زمانی که شقیری بال خود را تغییر داد، برخورد مشابهی را از سوی کالینز فای تجربه کرد.

درک فزاینده این که واقعاً بازی شقیری نبود، نشان داد که اگرچه شیرهای رام نشدنی به طور قطع همیشه راه خود را در هافبک مرکزی که توسط گرانیت ژاکا از آرسنال و رمو فریلر از ناتینگهام فارست برای سوئیس تشکیل شده بود، پیدا نمی‌کردند، اما کامرون اغلب آزاد بود. برای تمرکز بر تغذیه Choupo-Moting.

بریل امبولو متولد کامرون گل پیروزی خود را برای سوئیس جشن نمی گیرد
بریل امبولو متولد کامرون گل پیروزی خود را برای سوئیس جشن نمی گیرد. عکس: کارل رسین/رویترز

مورات یاکین ترجیح داده بود فابیان شر، هافبک وسط خوش فرم نیوکاسل را روی نیمکت بگذارد و در عوض مانوئل آکانجی و نیکو الودی از منچسترسیتی را در قلب چهار تیم خود قرار دهد. Choupo-Moting از اینکه آنها را تحت یک تمرین کامل قرار داد، خوشحال شد، در یک موقعیت توپ را فراتر از آکانجی تکان داد و در نهایت به تیراندازی ملایمی به یان سومر رسید.

شانس بهتری زمانی به دست آمد که برایان امبومو بازیکن برنتفورد – که پیشروی هایش در سمت راست سوئیس را ناراحت می کرد – شوتی را به ثمر رساند که سامر تنها به خاطر تلاشش برای انحراف وحشیانه از هدف، در مسیر کارل توکو اکامبی قرار گرفت.

تاکتیک‌های کامرون ممکن است مستقیماً از کتاب بازی سم آلاردایس خارج شده باشد، اما او به‌عنوان سرمربی از موفقیت بسیار زیادی برخوردار بود و چون سامر مجبور شد دوباره پس‌انداز کند، این بار از سوی مارتین هونگلا، سوئیس به‌طور مشخصی عصبی به نظر می‌رسید.

در نیمه دوم، آنها به سختی تهدید کرده بودند، و موفق به ثبت یک تلاش روی دروازه نشدند. یاکین مطمئناً نگران می شد که متوجه شود هافبک کلیدی کامرون، آندره فرانک زامبو آنگویسا، 45 دقیقه اول را با قدرت تمام کرده بود و به نظر می رسید که به طور فزاینده ای قادر به ایجاد اختلال در محور فرولر-ژاکا است.

با وجود تمام ضدحملات مستقیم، پر سرعت و با پرس بالا کامرون با پیشرانه کناری دفاعی، دفاع آن‌ها در آن موقعیت‌هایی که سوئیس توپ را به منطقه خود می‌فرستاد، اعصابی سخت به نظر می‌رسید.

از یکی از این حملات، در دقیقه 45، آنها واقعاً باید به گل می رسیدند، اما آکانجی پس از اتصال به کرنر فرولر، یک ضربه سر دعوت کننده را به هم زد.

شاید آن غیبت به سوئیس کمک کرد که در نیمه دوم ظاهر شدند و پاس‌های کاملاً نرم‌تر و تیزتر را به نمایش گذاشتند و با باز کردن دروازه امبولو به سرعت پاداش گرفتند.

در حالی که ظاهراً دفاع تمرکز خود را از دست داده بود، شقیری در نهایت اجازه یافت تا از رویکرد هوشمندانه ژاکا و فرولر استفاده کند و یک انحنای متقاطع کم را به سمت مهاجم موناکو بدون مراقبت ارسال کند. تنها چیزی که باقی می ماند این بود که امبولو قبل از آن واکنش بی رحمانه، توپ را از شش یارد به خانه ببرد.

این اولین شلیک سوئیس به هدف بود و مسلماً فقط برای مدت کوتاهی، طبل‌ها و وووزلاهای آفریقایی – که از ساعت 9 صبح در متروی دوحه سروصدا می‌کردند – ساکت شدند.

موسیقی متن تا زمانی که قطع فوق العاده آنگویسا مانع از گلزنی مجدد امبولو شد و سپس آندره اونانا کامرون را با یک نجات غواصی فوق العاده از روبن وارگاس در مسابقه نگه داشت، از سر گرفته شده بود.

به طور کلی، گرچه سوئیس در حال دفاع عمیق بود و چوپو-موتینگ سایه ای از نیمه اول خود داشت، کامرون نتوانست راهی برای عبور از موانع خود پیدا کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …