سیاستگذار بانک می گوید در صورت نیاز اقتصاد، کاهش نرخ بهره امکان پذیر است نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سیاست گذار ارشد در خیابان Threadneedle می گوید، اگر فشارهای هزینه زندگی سریعتر از آنچه بانک مرکزی انگلیس انتظار دارد کاهش یابد، ممکن است لازم باشد نرخ بهره دوباره شروع به کاهش کند.

دیو رامسدن، یکی از معاونان بانک، گفت که در حال حاضر از افزایش تازه در هزینه استقراض حمایت می کند، اما این احتمال را مطرح کرد که تضعیف اقتصاد ممکن است نیاز به کاهش داشته باشد.

«با توجه به عدم قطعیت‌هایی که با آن مواجه هستیم، مهم است که در مورد چیزهایی که نمی‌دانیم یا هنوز باید یاد بگیریم فروتن باشیم. رامسدن گفت: من طرفدار یک رویکرد مراقب و پاسخگو برای تعیین خط مشی هستم.

گرچه تعصب من به سمت انقباض بیشتر است، اما اگر اقتصاد به گونه ای متفاوت با انتظار من توسعه یابد و تداوم تورم دیگر نگران کننده نباشد، در صورت لزوم، کاهش نرخ بانکی را در نظر خواهم گرفت.

اظهارات رامسدن در حالی مطرح شد که آخرین تصویر از تولید از سوی CBI پیش‌بینی می‌کرد که کارخانه‌های بریتانیا با زمستان سختی روبرو هستند.

گروه لابی کارفرمایان گفت که انتظار دارد افزایش تولید در سه ماهه کوتاه مدت باشد زیرا هم دفتر سفارشات داخلی و هم صادراتی در زمان سال کمتر از حد نرمال بوده است.

آنا لیچ، معاون اقتصادی CBI، گفت: «به نظر می‌رسد افزایش تولیدات تولیدی در این ماه حداقل تا حدودی ناشی از بهبود زنجیره‌های تامین باشد، به طوری که چندین شرکت گزارش داده‌اند که با در دسترس‌تر شدن مواد و اجزای سازنده، توانسته‌اند سفارشات خود را انجام دهند. .

با این حال، کل دفترهای سفارش بسیار ضعیف تر از اوایل سال باقی مانده است، و انتظار می رود تولید در سه ماهه آینده دوباره کاهش یابد.

کمیته سیاست پولی Threadneedle Street (MPC) نرخ بهره را به طور پیوسته از دسامبر گذشته از 0.1٪ به 3٪ افزایش داده است و بازارهای مالی در حال حاضر انتظار دارند هزینه های وام رسمی به 4.5٪ برسد.

در حالی که رامسدن نشان داد که در ماه آینده به افزایش نرخ ها رأی خواهد داد، او آخرین عضو کمیته ای شد که خطراتی را که تشدید بیش از حد سیاست ها می تواند منجر به رکود عمیق شود را برجسته کرد.

در نشست نوامبر، تنها هفت عضو از 9 عضو MPC از افزایش 0.75 درصدی حمایت کردند، در حالی که سیلوانا تنریرو و سواتی دینگرا به افزایش های کوچکتر رأی دادند.

رامسدن گفت: “من هنوز مطمئن نیستم که فشارهای تورمی داخلی ناشی از افزایش هزینه ها و فشارهای قیمت گذاری شرکت ها شروع به کاهش کند. به طور دلگرم کننده، انتظارات تورمی میان‌مدت مبتنی بر نظرسنجی و بازار از اوج خود کاهش یافته است، اگرچه همچنان بالاست.

“با فرض اینکه در کوتاه مدت اقتصاد به طور گسترده مطابق با آخرین MPR تکامل یابد [monetary policy report] پیش‌بینی‌ها و با توجه به ارزیابی من از تراز ریسک‌ها، پس انتظار دارم که برای اطمینان از بازگشت پایدار تورم به هدف، افزایش بیشتری در نرخ بانک مورد نیاز باشد.

“ابهامات قابل توجهی در اطراف چشم انداز وجود دارد و اگر چشم انداز فشارهای تورمی مداوم تر را نشان دهد، من به رای دادن به پاسخ قاطعانه ادامه خواهم داد.”

علائمی که نشان می دهد فدرال رزرو آمریکا قصد دارد سرعت افزایش نرخ بهره را در ماه آینده کاهش دهد، دلار را تضعیف کرد و پوند را به بالای 1.20 دلار در روز پنجشنبه رساند که بالاترین سطح در سه ماه اخیر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تظاهرات بیشتر ضد کووید در چین با آتش‌سوزی مرگبار آغاز شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، تایپه، تایوان — به نظر می …