“پوچ”: نمایندگان پارلمان روسیه از قانون منع “تبلیغ” LGBTQ حمایت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دومای دولتی روسیه – مجلس سفلی پارلمان روسیه – قانون جدید بحث برانگیزی را روز پنجشنبه تصویب کرد “تبلیغ” LGBTQ به بزرگسالان

لایحه جدید هرگونه تبلیغات، رسانه، کتاب، فیلم یا تولیدات تئاتری را که به نظر می رسد ترویج همجنس گرایی باشد ممنوع می کند و همچنین از ارائه اطلاعات به کودکان در مورد پدوفیلی و تغییر جنسیت جلوگیری می کند.

این اقدام به طور قابل توجهی سرکوب جامعه دگرباشان جنسی را تشدید می کند روسیهبا گسترش قوانین قبلی کشور، در سال 2013 معرفی شد، ممنوعیت “تبلیغ” دگرباشان جنسی در بین کودکان و جوانان زیر 18 سال.

به اشتراک گذاری مطالب مربوط به حقوق دگرباشان جنسی، جنسیت غیر دگرجنس گرا و هویت جنسی اکنون با جریمه تا 400000 روبل (6400 یورو) یا تا 5 میلیون روبل (80000 یورو) برای اشخاص حقوقی مجازات خواهد شد. اتباع خارجی متخلف از این کشور اخراج خواهند شد.

این متن هنوز باید به تصویب قانون برسد، زیرا ابتدا باید توسط مجلس عالی پارلمان – شورای فدراسیون – تصویب شود و توسط رئیس جمهور ولادیمیر پوتین امضا شود.

بر اساس سابقه، قانون نباید در تصویب مشکل داشته باشد.

ولودین روز پنجشنبه گفت: قانون جدید ضد دگرباش جنسی “از فرزندان ما و آینده این کشور در برابر تاریکی که توسط ایالات متحده و کشورهای اروپایی منتشر شده محافظت می کند.”

او روز پنجشنبه به نمایندگان مجلس گفت: «ما سنت‌ها و ارزش‌های خود را داریم.

اما مدافعان حقوق بشر از افزایش این لایحه ابراز نگرانی کرده اند سانسور و هوموفوبیا در روسیه و جامعه دگرباشان جنسی را به زیرزمینی سوق می دهد.

شبکه LGBT این قانون را تلاشی “پوچ” برای تحقیر و تبعیض علیه جامعه دگرباشان جنسی خوانده است.

این قانون روز پنجشنبه در سومین قرائت خود در دوما تصویب شد و اکنون برای تصویب به مجلس اعلای پارلمان و سپس به پوتین خواهد رفت.

تخمین زده می شود که بسیاری از جامعه دگرباشان جنسی روسیه از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در 24 فوریه، هم در اعتراض و هم به دلیل ترس از بسیج شدن در ارتش روسیه، از کشور گریخته اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …