احزاب اپوزیسیون اسکاتلند طرح SNP برای تلقی انتخابات را به عنوان رفراندوم “عملی” رد کردند | اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبران اپوزیسیون اسکاتلند از مشارکت با طرح نیکولا استورجن برای برگزاری انتخابات عمومی بعدی به عنوان رفراندوم استقلال واقعی خودداری خواهند کرد، زیرا وزیر اول گفت این تنها راه قانونی برای اسکاتلندی ها برای ابراز اراده است.

پس از حکم اتفاق آرا دادگاه عالی روز چهارشنبه مبنی بر اینکه دولت اسکاتلند نمی تواند رفراندوم دومی را بدون تایید وست مینستر برگزار کند – که چهار نخست وزیر متوالی آن را رد کرده اند – استورجن در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “ما باید و خواهیم ابزار دموکراتیک، قانونی و قانون اساسی دیگری را پیدا کنیم که از طریق آن مردم اسکاتلند می توانند اراده خود را ابراز کنند. به نظر من، این فقط می تواند یک انتخابات باشد.»

رهبر حزب ملی اسکاتلند بعداً در یک تظاهرات طرفدار استقلال در خارج از پارلمان هولیرود سخنرانی کرد و به جمعیت گفت که حکم دادگاه “روشن می‌کند که بریتانیا مشارکت داوطلبانه ملت‌ها نیست”.

اما استورجن با چالش‌های فوری برای این تعهد مواجه شد، زیرا صداهای مخالف در سراسر طیف سیاسی صبح امروز این طرح را رد کردند در حالی که صداهای درون جنبش طرفدار استقلال این موضوع را زیر سوال بردند که چگونه ممکن است در عمل کار کند.

جکی بیلی، معاون رهبر حزب کارگر اسکاتلند، در پاسخ به این سوال که اگر حزب کارگر در انتخابات عمومی بعدی در وست مینستر پیروز شود اما SNP بیش از 50 درصد از آرا را در اسکاتلند به دست آورد، چگونه پاسخ خواهند داد، به برنامه صبح بخیر اسکاتلند بی بی سی اسکاتلند گفت: «من نمی روم. وارد شدن به فرضیات، زیرا واقعیت این است که من فکر نمی کنم چنین حمایتی از استقلال در کشور وجود داشته باشد. تنها 4 نظرسنجی از 29 نظرسنجی اخیر اکثریت را به نفع همه پرسی پیشنهاد کرده اند.

بیلی با اشاره به افزایش اخیر حمایت از حزب خود در اسکاتلند، که محافظه‌کاران اسکاتلند را به رتبه سوم پس از SNP سوق داده است، افزود: «مردم در سراسر اسکاتلند متوجه شده‌اند که اگر خواهان تغییر باشند، به یک دولت کارگر رای خواهند داد که نتیجه‌بخش باشد. آنها در یک بحران هزینه زندگی، NHS را در مسیر بهبود قرار دهند و بر مشاغل و اقتصاد تمرکز کنند، همانطور که SNP انجام نداده است، زیرا تنها وسواس آنها استقلال است.

داگلاس راس، رهبر محافظه‌کاران اسکاتلند، به همین برنامه گفت: «این به سیاستمداران نیست که دیکته کنند مردم در یک انتخابات عمومی به چه چیزی علاقه داشته باشند – این به هر حزب بستگی دارد که طیف وسیعی از سیاست‌های محلی و ملی را ارائه کند. مسائل… چیزی که ما از نیکولا استورجن شنیده ایم این است که او نمی خواهد پس از 15 سال شکست، رکورد داخلی خود را ادامه دهد.”

صبح پنجشنبه، حزب لیبرال دموکرات اسکاتلند نیز ایده انتخابات تک موضوعی را رد کرد. رهبر آنها، الکس کول همیلتون، استورجن را به چالش کشید تا 20 میلیون پوند بودجه را برای همه پرسی استقلال صرف حمایت از مبتلایان به کووید طولانی کند.

کول همیلتون گفت: «دولت اسکاتلند پس از شکست شرم آور خود در دادگاه عالی، ناگهان با 20 میلیون پوند اضافی مواجه شد. این پول باید برای ارائه درمان جامع و حمایتی که افراد مبتلا به کووید طولانی مدت به شدت به آن نیاز دارند، استفاده شود.

در حالی که استورجن گفت که از مدیران اجرایی ملی SNP می خواهد که در سال جدید کنفرانس حزبی ویژه ای را برای بحث در مورد جزئیات طرح همه پرسی عملی تشکیل دهد، اختلاف نظرها در حال حاضر در میان سایر احزاب طرفدار استقلال ظاهر شده است.

راس گریر از حزب سبزهای اسکاتلند به بی‌بی‌سی گفت که حزب او “یک لیست کامل از نامزدها را معرفی خواهد کرد و در مورد اینکه رای به سبزها رای به استقلال است.”

اما حزب آلبا به رهبری الکس سالموند پیشنهاد کرد که فقط یک نامزد طرفدار استقلال باید در هر کرسی شرکت کند تا همه حمایت‌های استقلال را به یک نفر برساند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …