ارقام نشان می دهد که بیش از 20000 نفر در موج گرمای تابستانی اروپای غربی جان خود را از دست دادند | بحران آب و هوا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آمارها نشان می دهد که بیش از 20000 نفر در سراسر اروپای غربی در موج گرمای تابستان امسال جان خود را از دست دادند، در دمایی که بدون فروپاشی آب و هوا عملا غیرممکن بود.

به گفته دانشمندان، تجزیه و تحلیل مرگ و میر بیش از حد، تفاوت بین تعداد مرگ و میرهای رخ داده و موارد مورد انتظار بر اساس روندهای تاریخی، تهدیدات ناشی از گرمای جهانی ناشی از تغییرات آب و هوایی را نشان می دهد.

در طول موج گرمای تابستان، دمای هوا در لندن از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) فراتر رفت، مناطق جنوب غربی فرانسه به 42 درجه سانتیگراد رسید و سویا و کوردوبا در اسپانیا رکوردهای 44 درجه سانتیگراد را ثبت کردند. تجزیه و تحلیل گروه دانشمندان World Weather Attribution نشان داد که چنین دمای بالایی بدون بحران آب و هوا “عملا غیرممکن” بود.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار، در انگلستان و ولز، 3271 مورد مرگ و میر بیش از حد بین 1 ژوئن تا 7 سپتامبر ثبت شد – 6.2 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله.

این تجزیه و تحلیل به طور خاص مرگ های مربوط به گرما را تخمین نمی زند، اما تعداد مرگ و میرها به طور متوسط ​​برای روزهای دوره گرما بیشتر از روزهای غیر دوره گرما بود. مرگ و میر ناشی از کووید-19 مستثنی شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Santé Publique France، آژانس بهداشت دولتی، در فرانسه، 10420 مرگ و میر بیش از حد در طول ماه های تابستان گزارش شده است.

از هر چهار مورد از این مرگ و میرها، یک نفر یا 2816 مورد، در یکی از سه موج گرمای شدیدی که کشور را درنوردیده، اتفاق افتاده است. مرگ و میر بیش از حد در مناطقی که هشدارهای قرمز درجه حرارت شدید صادر شده بود 20 درصد بیشتر بود.

در اسپانیا، مؤسسه بهداشت کارلوس سوم که توسط دولت حمایت می شود، تخمین می زند که 4655 مرگ ناشی از گرما بین ژوئن تا اوت رخ داده است.

موسسه روبرت کخ، سازمان بهداشت دولتی آلمان تخمین می زند که 4500 نفر در این کشور در ماه های تابستان به طور خاص به دلیل دمای شدید جان خود را از دست داده اند.

دکتر Friederike Otto، مدرس ارشد علوم آب و هوا در موسسه Grantham for Climate Change and Environment، امپریال کالج لندن، می گوید: «موج گرما یکی از بزرگترین تهدیدات ناشی از تغییرات آب و هوایی است. دمای بالا سالانه عامل مرگ هزاران نفر در سراسر جهان است که بسیاری از آنها کمتر گزارش می شوند.

با وجود این شواهد بسیار زیاد، هنوز آگاهی عمومی کمی از خطراتی که دماهای شدید برای سلامت انسان ایجاد می کند وجود دارد.

بر اساس گزارش سرویس تغییرات آب و هوایی کوپرنیک اتحادیه اروپا، تابستان سال 2022 گرم ترین تابستان تاریخ بود.

دکتر یونیس لو، محقق تغییرات اقلیمی و سلامت در دانشگاه بریستول، می‌گوید: «با گرم شدن کره زمین امواج گرما بیشتر و شدیدتر می‌شوند، بنابراین می‌توانیم در آینده منتظر موج‌های گرمای بیشتر و داغ‌تری باشیم.

دانشمندان بسیاری از امواج گرمای گذشته را با تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان مرتبط دانسته اند. این بدان معناست که امواج گرمای مشاهده شده به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای توسط انسان، احتمال وقوع یا شدیدتر شدن آنها را افزایش داده است.

گرمایش جهانی ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی، تخریب جنگل ها و سایر فعالیت های انسانی است. آژانس بین‌المللی انرژی سال گذشته توصیه کرد که اگر جهان گرمایش جهانی را به 1.5 درجه سانتیگراد محدود کند، از امسال به بعد هیچ توسعه جدیدی در زمینه گاز، نفت یا زغال سنگ انجام نخواهد شد.

لو گفت همچنین نیاز است که جامعه با گرمای شدید سازگار شود. ما باید در بلندمدت خود را با گرما سازگار کنیم. این شامل طراحی خانه‌ها، مدارس و بیمارستان‌هایی است که دارای تهویه مناسب و جلوگیری از گرمای بیش از حد، افزایش فضای سبز و پارک‌ها در شهرها و در دسترس قرار دادن هشدارهای گرما برای همه هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

والنسیا: پایتخت هوشمند اروپا میزبان کنفرانس Smart Destinations است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیا می دانستید که والنیکا پایتخت …