رهبران تجاری هشدار می دهند که لغو قوانین اتحادیه اروپا رشد اقتصادی را تهدید می کند | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ائتلافی از اتحادیه‌های کارگری با نفوذ، گروه‌های تجاری و محیط‌زیست از دولت ریشی سوناک خواسته‌اند تا طرح‌های آتش‌سوزی مقررات اتحادیه اروپا را تا پایان سال ۲۰۲۳ کنار بگذارد و هشدار داده‌اند که این امر می‌تواند رشد اقتصادی بریتانیا را در معرض خطر قرار دهد.

در نامه‌ای که توسط سازمان‌هایی از جمله کنگره اتحادیه‌های کارگری (TUC)، مؤسسه مدیران (IoD) و مؤسسه منشور کارکنان و توسعه امضا شد، رهبران هشدار دادند که حذف هزاران قانون و اصول حقوقی اتحادیه اروپا باعث سردرگمی و اختلال می‌شود. برای مشاغل، افراد شاغل و کسانی که به دنبال حفاظت از محیط زیست هستند.

در این نامه که خطاب به وزیر بازرگانی، گرانت شاپس ارسال شد، آمده است که گروه‌ها نگران از دست دادن حقوق «حیاتی» کارگران، مصرف‌کنندگان و محیط‌زیست هستند، از جمله حقوق مربوط به حقوق تعطیلات، ساعات کار ایمن و محافظت در برابر تبعیض.

در این نامه آمده است: «ایجاد این تغییرات پرهزینه و بوروکراتیک خواهد بود و اطمینان و ثباتی را که کارگران و کسب‌وکارها برای رونق اقتصاد نیاز دارند، تضعیف خواهد کرد.» بر اساس پیش‌بینی‌هایی که در کنار بیانیه پاییز هفته گذشته دولت منتشر شد، این می‌تواند برای دولت که در حال آماده شدن برای کوچک شدن 1.4 درصدی اقتصاد بریتانیا در سال آینده است، دردسر بیشتری ایجاد کند.

دولت سوناک قبلاً در اوایل این هفته یک بررسی شدید از لایحه به اصطلاح قانون حفظ شده اتحادیه اروپا (لغو و اصلاحات) از کارشناسان کمیته تنظیم مقررات و سیاست دریافت کرده است که در مورد تأثیر مقررات مشاوره می دهد.

این لایحه یکی از اصلاحات مهم سیاستی بود که در دولت کوتاه مدت لیز تراس ارائه شد و سپس توسط وزیر بازرگانی او، جاکوب ریس-موگ، تبلیغ شد.

اما بررسی بعدی این کمیته از این لایحه – که هزاران قانون اتحادیه اروپا را به طور خودکار در پایان سال 2023 منقضی می کند – نشان داد که “برای هدف مناسب نیست”.

در این بیانیه آمده است که این وزارتخانه «به اندازه کافی تأثیرات این لایحه را در نظر نگرفته یا به دنبال تعیین کمیت آن نبوده است. علاوه بر این، ارزیابی تأثیر شامل در نظر گرفتن تأثیر بر مشاغل کوچک و خرد مطابق با مقررات بهتر نیست.

فرانسیس اوگریدی، دبیر کل TUC در اظهار نظر در مورد این لایحه در کنار نامه تبلیغاتی ارسال شده در روز پنجشنبه گفت: “این لایحه بدون مشورت و بدون فکر واقعی برای تأثیرات بر کارگران، مشاغل، مصرف کنندگان و محیط زیست به سرعت تصویب شده است. این یک دستور العمل برای هرج و مرج است.

امروز اتحادیه‌ها با کارفرمایان، وکلا، گروه‌های محیط‌زیست و جامعه مدنی ملحق شده‌اند تا از وزرا بخواهند که فشار بیاورند. این لایحه قبل از وارد شدن خسارت پایدار باید پس گرفته شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …