نه ماه بعد، چگونه هرج و مرج جنگ در اوکراین به مادران و نوزادان آسیب می رساند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونینا در هفته 30 بارداری بود که او و همسرش از جنگ های شدید در منطقه دونتسک فرار کردند، دو ماه پس از جنگ روسیه در اوکراین.

او با فرار از غرب به دنیپرو، دختری نارس با عوارض شدید سلامتی به دنیا آورد.

آنتونینا*، در آستانه نهمین سالگرد تهاجم مسکو در 24 فوریه، گفت: «جنگ استرس زیادی به بارداری من اضافه کرد.

“با صدای دائمی دعوا و ترس از اینکه ممکن است برای خانواده ام اتفاقی بیفتد نمی توانستم بخوابم. آنقدر استرس داشتم که در نهایت به فشار خون مبتلا شدم.

“من می دانستم که یک مشکل جدی وجود دارد [with my pregnancy] اما ما در منطقه ای زندگی می کردیم که هیچ دکتری نمی توانست کمک کند، بنابراین مجبور شدیم آنجا را ترک کنیم.

نوزاد این زوج با سیستم ایمنی ضعیف به دنیا آمد، سه بار در روز به استنشاق نیاز دارد و قرار است تا سه سال آینده دارو مصرف کند.

آنتونینا افزود: با توجه به تمام عوارض بارداری، ما چندین هفته را در بیمارستان گذراندیم. به دلیل سیستم ایمنی کودکم و عوارض تنفسی او حتی نمی توانستیم بیرون برویم.»

Save The Children گفت که سطوح بالای استرس و اضطراب در دوران بارداری می تواند بر رشد مغز یا سیستم ایمنی کودک تأثیر بگذارد و می تواند منجر به زایمان زودرس یا حتی سقط جنین شود.

به نقل از یک مطالعه اخیر در مجله Infancy که نشان می دهد نوزادانی که در دوران بارداری در معرض استرس بیشتری قرار می گیرند، ترس، غم و ناراحتی بیشتری نشان می دهند.

داستان آنتونینا منحصر به فرد نیست. نه ماه پس از جنگ، بیش از دو میلیون فرزندان به گفته مقامات اوکراینی، مجبور به فرار از کشور شده اند، دو میلیون نفر دیگر در اوکراین آواره شده اند، بیش از 400 کشته و بیش از 800 زخمی شده اند. برآوردهای سازمان ملل تعداد کودکان کشته یا زخمی شده در اوکراین از 24 فوریه را 1170 نفر اعلام کرده است.

اما در حالی که زندگی بسیاری از جوانان کوتاه شده است، نسل جدیدی از اوکراینی ها فرزندان در درگیری متولد شده است.

بر اساس گزارش Save the Children، تخمین زده می شود که از 24 فوریه هر روز بیش از 900 نوزاد در اوکراین به دنیا می آیند که در مجموع حدود 247440 نوزاد است. از آنجایی که جنگ دسترسی به مراقبت های بهداشتی را در سراسر کشور، به ویژه در مناطق درگیری فعال، پیچیده کرده است، سلامت بسیاری از افراد باردار و نوزادان آنها در خطر است.

سونیا خوش، مدیر کشور سازمان نجات کودکان در اوکراین گفت: “به طور متوسط ​​روزانه حدود 900 کودک در یک زندگی نامشخص به دنیا می آیند. هرج و مرج جنگ تهدیدی جدی برای این مادران و نوزادان است.” “ما گزارش هایی از زنانی می شنویم که به دلیل استرس و ترس دائمی خود، زود زایمان کرده اند.

“در آغاز جنگ، بسیاری از زنان باردار مجبور به زایمان در زیرزمین ها یا پناهگاه ها شدند. اکنون، ما شاهد زایمان زنان در بیمارستان های غرق شده، دور از اعضای خانواده و در کشورهایی هستیم که پناهندگان اوکراینی را میزبانی می کنند. در مقایسه با اوایل سال جاری، زنان کمتری در پناهگاه‌ها زایمان می‌کنند، بارداری آنها همچنان به همان اندازه استرس‌زا است.”

آنتونینا و همسرش آندری* اکنون با نوزادشان در دنیپرو مستقر هستند، اما زندگی آنها هنوز هم به همان اندازه نامشخص است. آنتونینا گفت: آندری هنوز بیکار است، زیرا “کسی نمی خواهد او را استخدام کند.”

“آنها فقط مردم محلی را از دنیپرو می خواهند. آندری یک برقکار و یک سازنده است، او می تواند کار کند اما شغلی پیدا نمی کند. ما خانواده بزرگ نداریم. این فقط ما هستیم. تنها برنامه ای که داریم این است که یک فرد سالم تربیت کنیم. کودک.”

آنتونینا و آندری به دلیل وضعیت نامطمئن مالی خود در یک مرکز جمعی در دنیپرو با حدود 280 نفر دیگر که از جنگ در شرق و جنوب اوکراین گریخته اند زندگی می کنند.

* اسامی بنا به درخواست مصاحبه شوندگان تغییر کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …