بررسی بانک رزرو برای بررسی تغییر هدف تورم و انتخاب هیئت مدیره | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بررسی بانک مرکزی در حال ارزیابی درخواست‌ها برای تغییر در هدف تورم بانک مرکزی، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره و نحوه مدیریت شوک‌های ناشی از حباب دارایی‌ها تا بحران آب و هوایی است.

این بررسی که در ژوئیه و با ضرب‌الاجل گزارش‌دهی برای مارس آینده آغاز شد، بیش از 114 ارسال دریافت کرده است، با بیش از 230 نفر مصاحبه کرده و تقریباً 1100 کارمند فعلی و سابق RBA را مورد بررسی قرار داده است.

اعضای پانل – پروفسور رنه فرای مک کیبین و کارولین ویلکینز، و وزیر اصلاحات بخش عمومی، گوردون دو بروور، گفتند که “حمایت عمیق” از بانک مرکزی برای مستقل ماندن از دولت اجرایی وجود دارد.

با این حال، داشتن وزیر خزانه‌داری به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره RBA با رأی‌دهی، یکی از موضوعاتی بود که توسط ارسال‌ها مطرح شد. صلاحیت ها و مهارت های مورد نیاز اعضای هیئت مدیره و نحوه انتخاب آنها از دیگر مواردی است که بررسی می شود.

دی بروور گفت که تورم در سه دهه گذشته به طور متوسط ​​2.4٪ یا در محدوده 2٪ تا 3٪ مورد نظر RBA بوده است. با این حال، از سال 2015، بانک به دلیل تورم پایین در چهار سال اول، همه‌گیری و نیاز آن به مداخلات غیرمتعارف مانند خرید اوراق قرضه و اخیراً «شوک واقعی» جهش افزایش قیمت‌ها، با چالش مواجه شده بود.

سوالی که مردم مطرح می‌کنند این است که آیا ارتباطات بانک – که توضیح می‌دهد چرا موضع سیاستی آن در جایی است – واقعاً تا آنجا که می‌تواند واضح و کامل باشد؟ او گفت، و افزود که “یک کارت گزارش مختلط” برای گذشته اخیر RBA وجود داشته است.

RBA و فرماندار آن، فیلیپ لو، به دلیل اینکه تا پایان سال 2021 اعلام کرده اند که نرخ بهره کلیدی آن ممکن است تا سال 2023 یا 2024 بدون تغییر باقی بماند، مورد انتقاد قرار گرفته اند.

افزایش تورم، به ویژه در پی تهاجم روسیه به اوکراین در ماه فوریه، در عوض بانک مرکزی را بر آن داشت تا نرخ نقدی خود را در ماه مه در ابتدای افزایش هفت ماهه بی سابقه که بازارها انتظار دارند در دسامبر افزایش یابد، آغاز کند.

خود بانک دلیل این اشتباه را هدف رقیب یعنی تلاش برای پایین نگه داشتن نرخ استقراض برای اطمینان از رشد سریع بهبود اقتصادی می داند. همچنین نشان داده است که تا زمانی که لازم باشد راهنمایی کمتری در مورد برنامه های آینده خود ارائه خواهد کرد.

فرای مک کیبین گفت: “بیشتر افرادی که با آنها صحبت می کنیم موافق هستند که هدف گذاری تورمی انعطاف پذیر با یک RBA مستقل در 30 سال گذشته برای ما خوب عمل کرده است.” اما این نگرانی وجود دارد که ما با شوک های متفاوتی روبرو خواهیم شد.

اینها ممکن است ناشی از گرمایش جهانی یا تغییرات ژئوپلیتیکی باشد که به این معنی است که سیاست پولی باید آنچه را که هدف قرار می دهد تنظیم کند. او گفت که سیاست‌های مالی، نظارتی یا سایر سیاست‌ها ممکن است «اهرم بهتری» را فراهم کنند و از آسیب بیشتر به برخی از بخش‌های جمعیت جلوگیری کنند.

ممکن است مرورهای منظم تری نیز در راه باشد. برخی از بانک‌های مرکزی هر پنج سال یک بار با چنین بررسی‌هایی مواجه می‌شوند، در حالی که نقش RBA از دهه 1990 به طور دقیق مورد بررسی قرار نگرفته است.

تقسیم مسئولیت های ثبات مالی بین RBA و سازمان نظارتی احتیاطی استرالیا نامشخص بود. فرای مک کیبین گفت: «اکنون کاملا غیر رسمی است. «پیشنهاداتی وجود دارد که می‌توانیم به رسمیت بخشیدن به شورای تنظیم‌کننده‌های مالی نگاه کنیم [which include treasury and the Australian Securities and Investments Commission] کمی بیشتر.”

دی بروور گفت که داشتن “روشن بودن واقعی” در مورد مسئولیت های نهادهای مختلف مهم است “تا آنها بتوانند پاسخگو باشند”.

ویلکینز گفت که شکاف هایی در برخورد با حباب های دارایی وجود دارد، به ویژه اگر این حباب ها از “خارج از سیستم بانکی و در مناطق غیرقانونی” آمده باشند.

ویلکینز، که در کمیته سیاست مالی بانک انگلستان نیز حضور دارد، گفت: بانکداری سایه و سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر نقدینگی که اخیراً باعث آشفتگی در بریتانیا شد، نمونه‌هایی از مسائلی هستند که مقامات باید بر آن نظارت کنند.

هیئت بررسی همچنین روز چهارشنبه به سخنگوی وزارت خزانه داری مخالفان، آنگوس تیلور، اطلاع رسانی کرد.

جیم چالمرز، خزانه‌دار، گفت: «دولت می‌خواهد این بازنگری تا حد امکان دو حزبی باشد – به همین دلیل است که من اطمینان داده‌ام که مخالفان در مورد پیشرفت خود به‌روز نگه داشته شده‌اند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …