رئیس جمهور اوکراین حملات زیربنایی روسیه را “جنایت علیه بشریت” خواند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است که روسیه را برای توقف حملات هوایی خود که زیرساخت‌های حیاتی کشورش را هدف قرار می‌دهند، تحت فشار قرار دهد.

این به دنبال آخرین حمله روسیه به شبکه برق آسیب دیده اوکراین است که میلیون ها برق و آب را به سرقت برده است. غیرنظامیان نیز در این حملات موشکی کشته شده اند.

زلنسکی از شورا خواست تا از قطعنامه‌ای حمایت کند که «هر شکلی از ترور انرژی» را محکوم می‌کند – اما با وتوی روسیه، بعید است که این قطعنامه مؤثر واقع شود.

اوکراینی گفت: “ترور انرژی با استفاده از سلاح های کشتار جمعی قابل مقایسه است. وقتی دمای ما زیر صفر است و میلیون ها نفر بدون منابع انرژی، بدون گرمایش، بدون آب، این یک جنایت آشکار علیه بشریت است.” رئیس جمهور از طریق تماس تصویری

ایالات متحده، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را متهم کرد که “به وضوح زمستان را برای تحمیل درد و رنج عظیم به مردم اوکراین مسلح کرده است.”

سفیر روسیه آنچه را «تهدیدها و اولتیماتوم های بی پروا» از سوی اوکراین و حامیان آن در غرب خواند، رد کرد.

در همین حال، پارلمان اروپا به وضعیت اسفناک اوکراینی ها واکنش نشان داده است.

روبرتا متسولا، رئیس آن، طرح «مولدهای امید» را راه‌اندازی کرده است.

این کمپین از شهرهای اروپایی می‌خواهد که ژنراتورها و ترانسفورماتورهای برق را برای کمک به اوکراینی‌ها برای پشت سر گذاشتن زمستان سخت پیش رو اهدا کنند.

مقامات اوکراینی معتقدند ولادیمیر پوتین امیدوار است بدبختی قطع برق و گرم نشدن آن باعث کاهش حمایت از ادامه جنگ شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …