فاکسکان به دلیل اختلاف در پرداخت حقوق در کارخانه چین عذرخواهی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پکن — شرکت مونتاژ کننده آیفون های اپل روز پنجشنبه به دلیل اشتباه فنی که به اعتراض کارمندان به پرداخت دستمزد پیشنهاد شده برای جذب آنها به کارخانه ای که تحت محدودیت های ضد ویروس است، عذرخواهی کرد.

اعتراضات روز سه‌شنبه در شهر مرکزی ژنگژو پس از شکایت کارکنان گروه فناوری فاکسکان از آنها برای دریافت دستمزد بالاتر وعده داده شده توسط استخدام‌کنندگان، آغاز شد. فاکسکان پس از آن که هزاران کارمند ماه گذشته به دلیل شکایت از شرایط ناایمن از کار خارج شدند، تلاش می کند نیروی کار خود را بازسازی کند.

ویدئوهایی در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که پلیس با لباس های محافظ سفید کارگران معترض را لگد می زند و چماق می زند.

فاکسکان، بزرگترین مونتاژکننده قراردادهای گوشی های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی برای اپل و سایر برندهای جهانی، دلیل این اختلاف را یک “خطای فنی” در روند اضافه کردن کارمندان جدید عنوان کرد. قول داده بود دستمزدی را که به آنها وعده داده شده بود دریافت کنند.

در بیانیه شرکت آمده است: “ما به دلیل خطای ورودی در سیستم کامپیوتری عذرخواهی می کنیم و تضمین می کنیم که پرداخت واقعی همان چیزی است که توافق شده و پوسترهای رسمی استخدام است.” این سازمان قول داده است که «تمام تلاش خود را برای حل فعالانه نگرانی‌ها و خواسته‌های معقول کارمندان به کار گیرد».

این اختلاف در حالی رخ می‌دهد که حزب کمونیست حاکم تلاش می‌کند تا بدون تعطیل کردن کارخانه‌ها، از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند، همانطور که در سال 2020 در آغاز همه‌گیری انجام داد. تاکتیک‌های آن شامل «مدیریت حلقه بسته» یا زندگی کارمندان در محل کارشان بدون تماس خارجی است.

مقامات ماه گذشته وعده دادند که با کاهش زمان قرنطینه و ایجاد تغییرات دیگر در استراتژی “صفر کووید” چین، که هدف آن منزوی کردن هر مورد است، اختلالات اقتصادی را کاهش دهند. با وجود آن، افزایش آلودگی باعث شده است تا مقامات دسترسی به محله‌ها و کارخانه‌ها را به حالت تعلیق درآورند و ساختمان‌های اداری، مغازه‌ها و رستوران‌ها را در بخش‌هایی از شهرها ببندند.

روز پنجشنبه، به مردم در هشت منطقه ژنگژو با 6.6 میلیون نفر گفته شد که به مدت پنج روز در خانه بمانند. آزمایش انبوه روزانه در آنچه دولت شهر آن را “جنگ نابودی” علیه ویروس می نامید، دستور داده شد.

اپل پیش از این هشدار داده بود که تحویل آیفون 14 پس از خروج کارکنان از کارخانه ژنگژو و دسترسی به منطقه صنعتی اطراف تاسیسات به دلیل شیوع بیماری به تعویق خواهد افتاد.

به گفته کارمندان، برای جذب کارگران جدید، فاکسکان 25000 یوان (3500 دلار) را برای دو ماه کار پیشنهاد داد، یا تقریبا 50 درصد بیشتر از آنچه گزارش های خبری می گویند بالاترین دستمزد معمولاً است.

به گفته یکی از کارمندان لی سانشان، کارمندان شکایت کردند که پس از ورود، به آنها گفته شد که برای دریافت دستمزد بالاتر باید دو ماه دیگر با حقوق کمتر کار کنند.

خبرگزاری مالی Cailianshe به نقل از عوامل استخدام ناشناس گزارش داد که فاکسکان تا 10,000 یوان (1,400 دلار) را به افراد جدیدی که تصمیم به ترک این کشور می گیرند، ارائه می دهد.

در بیانیه فاکسکان در روز پنجشنبه آمده است که کارمندانی که ترک می‌کنند «یارانه‌های مراقبت» نامشخصی دریافت خواهند کرد، اما جزئیاتی ارائه نکرد. این وعده “حمایت همه جانبه” را برای کسانی که می مانند.

اعتراضات در ژنگژو در بحبوحه ناامیدی عمومی از محدودیت هایی که میلیون ها نفر را در خانه هایشان محبوس کرده است، برگزار می شود. ویدئوهای موجود در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ساکنان برخی مناطق در حال شکستن موانعی هستند که برای اجرای بسته شدن محله‌ها ایجاد شده بودند.

فاکسکان، که مقر آن در شهر نیو تایپه، تایوان است، قبلاً اظهارات آنلاین مبنی بر زندگی کارکنان مبتلا به ویروس در خوابگاه های کارخانه را رد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایالات متحده منتظر “پاسخ جدی” روسیه در مورد پیشنهاد انتشار بریتنی گرینر است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی گفت …