حامیان استقلال اسکاتلند از بریتانیا همچنان سرپیچی می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مبارزان استقلال اسکاتلند از بریتانیا متعهد شدند که پس از اینکه قضات از تلاش آنها برای برگزاری همه پرسی جدید بدون موافقت لندن جلوگیری کردند، تسلیم نشوند.

نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند، گفت که حزب ملی اسکاتلند از انتخابات بریتانیا تا اوایل سال 2025 به عنوان “رفراندم واقعی” استفاده خواهد کرد.

نیکولا استورجن گفت: “تشکیلات وست مینستر ممکن است فکر کند که می تواند مانع از همه پرسی شود. اما اجازه دهید واضح بگویم: من از طرف شما مطمئن هستم که امروز هیچ نهادی، چه وست مینستر یا غیر آن، هرگز صدای مردم اسکاتلند را خاموش نخواهد کرد.”

حکم قضات دیوان عالی بریتانیا در مورد مستقل بودن اسکاتلند نبود، بلکه در مورد این بود که آیا پارلمان اسکاتلند حق دارد بدون اجازه وست مینستر درباره این موضوع رأی گیری کند.

و حکمی بر خلاف آنچه هواداران استقلال می خواستند بشنوند.

اما آخرین انتخابات پارلمانی اسکاتلند برای اولین بار اکثریت قانونگذاران طرفدار استقلال را به دست آورد و حزب ملی اسکاتلند قرار است کنفرانس ویژه ای را در سال جدید برگزار کند تا برای استقلال خود آماده شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

من یک سرشناس هستم به مت هنکاک در معرض قرار گرفتن دیگر نمایندگان مجلس فقط می توانند رویای آن را ببینند | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماه در سیاست زمان …