بیش از دو سوم شهر کیف یک روز پس از حملات موشکی روسیه همچنان بدون برق است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک روز پس از حمله روسیه به شهرهای اوکراین که منجر به کشته شدن 10 نفر و قطع شدن برق و آب در چندین منطقه شد، به گفته مقامات، بیش از دو سوم شهر کیف هنوز صبح روز پنجشنبه بدون برق بود.

این قطعی‌ها بزرگترین قطعی‌هایی است که شهر از زمان آغاز تهاجم روسیه در 24 فوریه تجربه کرده است. به گفته شهردار کیف، ویتالی کلیچکو، برق‌کاران و کارگران تعمیر هر کاری انجام می‌دادند تا برق را «در سریع‌ترین زمان ممکن» به برق بازگردانند، اما بازیابی می‌تواند انجام شود. تا حد زیادی به “تعادل” انرژی کلی شبکه سراسری بستگی دارد.

بر اساس آنچه شرکت انرژی Ukrenergo در تلگرام نوشت، در پی حملات موشکی روز چهارشنبه، اوکراین مجبور شده است سه نیروگاه هسته‌ای – ریونه، اوکراین جنوبی و خملنیتسکی – را برای احتیاط با توجه به حملات جدید روسیه قطع کند. . نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia هنوز تحت کنترل روسیه است.

در همین حال، دمای هوا در طول شب به زیر صفر درجه سانتیگراد رسیده است، زیرا برف در حال حاضر بر فراز کیف باریده است و خیابانها یخبندان هستند.

کیریلو تیموشنکو، معاون دفتر رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی، گفت که منابع برق در مناطق کیروووحراد و وینیتسیا دوباره برقرار شده است.

در جنوب، ویتالی کیم، فرماندار منطقه میکولایف از اوکراینی‌ها درخواست کرد که در استفاده از قدرت تا حد امکان صرفه‌جویی کنند.

او در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام نوشت: امروز صبح مصرف رو به رشد بوده است (که منطقی است)، ظرفیت کافی در سیستم برای روشن کردن آن برای مصرف کنندگان بیشتر نیست!!

“سیستم انرژی مانند همه ما متحد است! اگر چند چراغ غیر ضروری را خاموش کرده اید، واقعا مهم است!!!”

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد در اواخر روز چهارشنبه گفت که حملات روسیه به شبکه برق این کشور که در حال حاضر با مشکل مواجه شده است “جنایت آشکار علیه بشریت” است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …