Menulog مشاغل خود را در استرالیا یک هفته پس از تعطیلی رقیب Deliveroo کاهش داد | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت تحویل مواد غذایی Menulog تنها یک هفته پس از اینکه رقیب Deliveroo در استرالیا مدیریت کرد و شرکت تحویل مواد غذایی Voly تعطیل شد، مشاغل خود را کاهش داد.

سخنگوی Menulog گفت که به عنوان بخشی از بازسازی جهانی تیم عملیات مشتری شرکت مادر Just Eat Takeaway.com، این شرکت تغییرات ساختاری را برای «تصحیح نسبت مدیران و نقش‌های پشتیبانی به مشاوران» ایجاد کرده است.

سخنگو گفت: «در طول زمان، به دلیل عواملی مانند رشد، فرسایش طبیعی و پیشرفت‌های فناوری، به تدریج به سمت تعداد نقش‌های مدیریتی و پشتیبانی در تیم تغییر شکل داده است.

“برای اطمینان از اینکه تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم، تصمیم دشواری برای کاهش تعداد این نقش های مدیریتی و پشتیبانی گرفته ایم.”

سخنگو نگفت که چه تعداد از آنها تحت تاثیر قرار گرفته اند، اما گفت که این “تعداد کمی از نقش ها” در سطح محلی است. سخنگوی گفت که به افراد آسیب دیده در مورد گزینه‌های استقرار مجدد، تضمین شغل آینده و “مفادات سخاوتمندانه تعدیل نیرو” کمک خواهد شد.

ما این مقیاس را داریم که به حفظ موقعیت قوی در بازار و اداره یک تجارت پایدار ادامه دهیم.»

Menulog توسط Just Eat متعلق به آن زمان بریتانیا در سال 2015 خریداری شد و اکنون بخشی از Just Eat Takeaway.com متعلق به هلند است. شرکت مادر در اکتبر گزارش داد که کاهش 10 درصدی رشد سه ماهه سوم برای جنوب اروپا و منطقه ANZ را می توان به “محدودیت های قابل توجه کووید-19 در استرالیا” نسبت داد.

طبق نظرسنجی های متعدد، Uber Eats بر بازار اپلیکیشن های تحویل در استرالیا تسلط دارد. گزارشی که توسط CBRE در سال 2020 انجام شد نشان داد Uber Eats تا 59.7 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت و پس از آن Deliveroo با 17.5 درصد و Menulog با 12.1 درصد قرار گرفتند.

Menulog خود را در استرالیا و خارج از کشور با جینگل های “Did Somebody Say” که توسط اسنوپ داگ و اخیراً کیتی پری اجرا شده است، عرضه کرده است.

این تنها یک هفته پس از آن رخ می دهد که دلیورو به دلیل شرایط سخت اقتصادی به اداره داوطلبانه در استرالیا رفت. این شرکت بلافاصله سفارش در برنامه را تعطیل کرد و هم سواران و هم مشتریان را شوکه کرد.

شرکت تحویل مواد غذایی وولی مستقر در سیدنی هفته گذشته با اشاره به شرایط اقتصادی فعلی اعلام کرد که تعطیل شده است.

Menulog اعلام کرد که به کوپن های Deliveroo احترام می گذارد و یک آدرس ایمیل اختصاصی برای سواران Deliveroo ایجاد می کند تا برای همکاری با شرکت درخواست دهند.

Menulog، همراه با Uber، در خط مقدم فشار آوردن به مقررات برای شرایط کاری برای سواران تحویل خود در استرالیا بوده است.

Menulog در آوریل سال گذشته اعلام کرد که تحویل‌سواران خود را به جای پیمانکاران، کارکنان کامل می‌سازد، که به آنها حق اعطای دستمزد و سایر حمایت‌هایی را می‌دهد که کارگران گیگ از آن برخوردار نیستند.

این شرکت به دنبال این بود که کمیسیون کار منصفانه یک جایزه صنعت «در صورت تقاضا» را به طور خاص برای سواران تحویل‌دهنده خود ایجاد کند، اما کمیسیون FWC در ژانویه امسال حکم داد که جایزه حمل‌ونقل جاده‌ای – که برای رانندگان کامیون اعمال می‌شود – برای سواران تحویل‌دهنده اعمال می‌شود. این تصمیم مورد استقبال اتحادیه کارگران حمل و نقل قرار گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلغارستان گزارش رسانه ها مبنی بر تیراندازی مهاجران در مرز ترکیه را رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت بلغارستان ادعاهایی مبنی بر تیراندازی …