Ofgem می گوید که قبوض سالانه انرژی بریتانیا بدون پشتیبانی اضطراری به 4279 پوند می رسید | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تنظیم کننده انرژی Ofgem گفته است که سقف قیمت آن از ژانویه به 4279 پوند خواهد رسید – اما خانوارها با مداخله اضطراری دولت برای جلوگیری از قبض ها محافظت خواهند شد.

Ofgem گفت این سقف که هر سه ماه یکبار تعدیل می شود، برای سه ماه از آغاز سال آینده 730 پوند افزایش می یابد. با این حال، ضمانت قیمت انرژی دولت (EPG) قبض های معمولی خانوار را به 2500 پوند محدود می کند. تحلیلگران انتظار داشتند این سقف در حدود 4200 پوند باشد.

صدراعظم، جرمی هانت، در بیانیه پاییز هفته گذشته گفت که این مبلغ از آوریل به 3000 پوند برای یک خانواده معمولی افزایش می یابد.

متوسط ​​قبض‌های خانوار یک سال پیش، تحت سقف قیمتی Ofgem، به 1277 پوند محدود بود. قرار بود این رقم از اکتبر به 3549 پوند افزایش یابد.

با این حال، نخست وزیر سابق لیز تراس برای معرفی EPG به مدت دو سال مداخله کرد. هانت بعداً این مدت را به شش ماه کاهش داد و سپس آن را از آوریل 12 ماه تمدید کرد.

EPG اهمیت سقف قیمتی Ofgem را برای خانوارها کاهش می دهد، اما برای محاسبه تفاوت بین سقف و قیمت عمده فروشی انرژی استفاده می شود. دولت مابه التفاوت نرخ واحد تحت EPG را به تامین کنندگان انرژی ارائه می دهد، و اگر نبود آن را از مشتریان خود دریافت می کردند.

مشاور Cornwall Insight پیش بینی کرده است که EPG در کل 42 میلیارد پوند برای دولت هزینه خواهد داشت. انتظار می رود سقف Ofgem از آوریل به 3921 پوند کاهش یابد و سپس در شش ماه آخر سال 2023 به حدود 3400 پوند کاهش یابد.

Ofgem تعداد تغییرات سقف را از هر شش ماه به سه ماهه تغییر داده است تا سریعتر به تغییرات در بازارهای انرژی پاسخ دهد.

وزارت خزانه داری هفته گذشته اعلام کرد که 1.8 میلیارد پوند در ماه اکتبر از طریق طرح حمایت از قبوض انرژی پرداخت شده است که هزینه های بیش از 27 میلیون خانوار را کاهش می دهد. به گفته این سازمان، کوپن هایی به ارزش 136 میلیون پوند به مشتریان متر پیش پرداخت سنتی ارائه شده است.

دولت امیدوار است بخشی از هزینه های این طرح را از طریق مالیات های بادآورده بر شرکت های تولید کننده نفت و گاز و برق تامین کند.

شروع ملایم زمستان و کاهش قیمت عمده فروشی گاز به کاهش هزینه این سیاست برای مالیات دهندگان کمک کرده است.

با این حال، نگرانی‌هایی وجود دارد که صورت‌حساب‌ها در سال آینده بالا باقی بماند، زیرا کشورها در تلاش برای جایگزینی گاز روسیه هستند که از زمان تهاجم روسیه به اوکراین قطع شده است.

جیلیان کوپر، رئیس سیاست انرژی برای مشاوره شهروندان، گفت: «خبر خوب این است که قبض انرژی شما امروز به دلیل اعلام سقف قیمت افزایش نخواهد یافت.

«حتی با وجود توقف قیمت‌ها، مشاوران ما شاهد اعداد بی‌سابقه‌ای هستند که نمی‌توانند مترهای پیش‌پرداخت خود را پر کنند و برای زمستان سرد و تاریک پیش رو آماده می‌شوند… دولت باید به کمک بیشتری در این زمستان نگاه کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …