در دادگاه از کارشناس خواسته شد که مرجع نازی ها را از گزارش سخنرانی جنجالی مدیر ویکتوریا حذف کند | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاهی شنیده است که وکلای بخش آموزش ویکتوریا از یک کارشناس خواسته اند کلمه نازی را از گزارشی در مورد اینکه آیا سخنرانی جنجالی مدیر مدرسه ممکن است باعث آزار دانش آموزان یهودی شود حذف کند.

مایکل واین، کارشناس نژادپرستی و حقوق بشر دولتی که در لندن زندگی می کند، این هفته به عنوان شاهد در دادگاهی که توسط پنج دانش آموز سابق کالج متوسطه برایتون علیه مدرسه ملبورن، مدیر آن، معلمان و ایالت برگزار شد، حاضر شد.

دانش‌آموزان سابق جوئل و مت کاپلان، لیام آرنولد-لوی، گای کوهن و زک اسنلینگ ادعا می‌کنند که بین سال‌های 2013 تا 2020 در مدرسه قلدری، تبعیض و سهل انگاری یهودی‌ستیزانه را تجربه کرده‌اند.

ادعای دانشجویان توسط همه پاسخ دهندگان رد شده است.

رئیس کالج برایتون، ریچارد میناک، در سال‌های 2018 و 2019، پس از مراجعه والدین به او و اصرار به انجام کاری، چندین سخنرانی در مدرسه برای مبارزه با یهود ستیزی و نژادپرستی ایراد کرد.

گفته می‌شود که چندین سخنرانی شامل اشاره به «زیر انسان بودن» یهودیان بود، میناک در مورد پدرش که یک نازی بود، صحبت کرد که مرد خوبی با او در خدمت ارتش آلمان در طول جنگ جهانی دوم بود و او از کلمه سیاه‌پوست استفاده کرد. هنگام بحث از نژادپرستی

دانش‌آموزان و شاهدان دیگر در محاکمه چند ماهه مدعی شده‌اند که رفتار یهودی‌ستیزانه و گرافیتی‌ها در مدرسه پس از این سخنرانی‌ها افزایش یافته است.

دادگاه فدرال روز چهارشنبه شنید وکلای وزارت آموزش در آوریل امسال به واین نامه نوشتند تا از او بخواهند به صدای ضبط شده گوش دهد و متن سخنرانی میناک را که در مارس 2019 برای دانش آموزان ارائه کرده بود، بخواند.

او به دادگاه گفت که از او خواسته شد نظر حرفه ای خود را در مورد “آیا یک دانشجوی معمولی و معقول یهودی از این سخنرانی آزرده شود” بیان کند.

واین در پیش‌نویس گزارش خود می‌گوید: «علی‌رغم اظهارات آقای میناک مبنی بر اینکه پدرش نازی بوده، او را فردی خوب توصیف می‌کند.»

واین گفت که وکلا با او تماس گرفتند و از او خواستند که مرجع نازی ها را حذف کند “زیرا من فراتر از آنچه که آنها از من خواسته بودند تا در مورد آن اظهار نظر کنم” رفته بودم.

او جمله اول را حذف کرد و به جای آن نوشت: «آقای میناک می‌گوید که پدرش آدم خوبی بوده است».

گزارش واین به این نتیجه رسید که اگر دانش‌آموزان آزرده خاطر می‌شدند، شاید به درستی به سخنرانی گوش نمی‌دادند.

او در این گزارش نوشت: «هیچ نتیجه‌گیری یا تفسیر قابل قبولی وجود ندارد که اظهارات آغازین آقای میناک در مورد پدرش ممکن است کسانی را که با دقت گوش نمی‌دادند به نتیجه‌گیری اشتباهی سوق داده باشد».

شواهدی در ضبط برخی از شنوندگان در حال غر زدن و خنده پس از آن وجود دارد که ممکن است آنها را به درک نادرست محور سخنان او واداشته باشد.

او به دادگاه گفت که معتقد است میناک در سخنرانی ضد نژادپرستی بود و از مثال نازی بودن پدرش برای محکوم کردن نازی ها استفاده می کرد.

واین گفت: «او سپس نازیسم را با جزییات بسیار بیشتر از فضایی که برای گفتن پدرش نازی اختصاص داده است، محکوم می کند.

به عبارت دیگر، کل حرف‌های او بیشتر ضد نازی بود تا طرفدار نازی‌ها.»

محاکمه در برابر قاضی دبرا مورتیمر ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …