سیل استرالیای جنوبی می تواند بدترین از دهه 1970 باشد زیرا رودخانه موری در دسامبر دو بار به اوج خود رسید | استرالیای جنوبی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قله دوم در رودخانه موری که از استرالیای جنوبی می گذرد احتمالاً در اواخر دسامبر به 185 گیگالیتر در روز می رسد و هزاران ملک در معرض سیل قرار می گیرند.

آخرین مدل‌سازی نشان می‌دهد که جریان رودخانه در اوایل ماه آینده به ۱۷۵GL در روز افزایش می‌یابد، قبل از دوره‌ای که سطح آب کاهش می‌یابد.

با این حال، پس از بارندگی های اخیر بین ایالتی و رها شدن آب از سد هیوم، قله دوم در حوالی کریسمس خواهد آمد.

نخست وزیر، پیتر مالیناوسکاس، گفت که در چشم انداز، جریان نزدیک به مقدار کل آب مصرفی تمام ساکنان استرالیای جنوبی در طول یک سال کامل خواهد بود.

او روز پنجشنبه گفت: «اکنون با این احتمال روبرو هستیم که هر روز از مرز عبور کند. «آب زیادی است. چالش های زیادی را به همراه دارد.»

انتظار می‌رود سیل موری بدترین سیل از دهه 1970 باشد و بیش از 4000 ملک از جمله آلونک‌ها، خانه‌ها و مشاغل احتمالاً زیر آب می‌روند.

جریان رودخانه در روز پنجشنبه در حدود 129GL بود، اما به طور پیوسته در حال افزایش بود.

مناطقی که بیشتر در معرض خطر هستند عبارتند از رنمارک، در نزدیکی مرز ویکتوریا، و مانوم، در شرق آدلاید، جایی که ممکن است یک خاکریز در خیابان اصلی ساخته شود و احتمالاً برخی از خانه‌ها و مغازه‌ها را در سمت اشتباه مانع مسدود کند.

برخی در حال حاضر شروع به نقل و انتقال سهام و اقلام شخصی و آماده سازی برای آبگرفتگی اموال خود کرده اند.

اوایل این هفته دولت ایالتی از بسته کمکی 51.6 میلیون دلاری برای صاحبان املاک آسیب دیده از افزایش آب رونمایی کرد.

این پول برای ساخت و ساز و تعمیرات دیوارها، حمایت از گردشگری و سایر مشاغل و کمک به صاحبان خانه تامین می شود.

این شامل 9.3 میلیون دلار برای کارهای خاکریزی، 4.8 میلیون دلار برای کیسه های شن و سایر تجهیزات دفاعی، کمک های اجاره ای برای خانواده ها، کمک های مالی تا سقف 20000 دلار برای مشاغلی است که مجبور به تعطیلی هستند، و کمک های بلاعوض برای خرید ژنراتور برای املاکی که در حال از دست دادن برق هستند.

دولت همچنین 1 میلیون دلار برای حمایت از سلامت روان، 3 میلیون دلار برای کوپن برای تشویق گردشگران برای ادامه بازدید از منطقه و 10 میلیون دلار برای تعمیرات زیربنایی از جمله جاده ها اختصاص داده است.

افراد می توانند برای کمک هزینه های شخصی 400 دلاری درخواست دهند و خانواده ها 1000 دلار دریافت کنند.

استرالیای جنوبی روز پنجشنبه چهار کیلومتر سیل بند را از ایتالیا تحویل خواهد گرفت و انتظار می رود 400000 کیسه شن اضافی در روزهای آینده برسد. نخست وزیر چنین منابعی را در حال حاضر “کالای داغ” توصیف کرد.

سیل‌های قریب‌الوقوع درخواست‌هایی را از سوی انجمن پزشکی استرالیا از مقامات خواسته است تا مراقب تأثیرات بهداشتی باشند، زیرا بسته شدن جاده‌ها به طور بالقوه مانع از دسترسی مردم محلی به درمان‌های پزشکی و افزایش احتمالی بیماری‌های منتقله از طریق پشه می‌شود.

دکتر میشل آچیسون، رئیس ایالت AMA، گفت: «ما از کسانی که مسئول آماده‌سازی و مدیریت پاسخ در ریورلند هستند، می‌خواهیم خدمات بهداشتی را در طول اورژانس و هفته‌های بهبودی ضروری بدانند.

آچیسون گفت اگر مردم در مراکز امدادی جمع شوند، خطر شیوع کووید-19 نیز افزایش می‌یابد و به تعداد افرادی که در «شرایط بسیار دشوار» به دنبال کمک پزشکی هستند، می‌افزاید.

او گفت: «با توجه به اینکه اوج جریان تا ماه ژانویه بالا خواهد ماند، ساکنان و بازدیدکنندگان باید اسکریپت‌ها را پر کنند و مواد دافع، ماسک‌ها، آزمایش‌های سریع آنتی‌ژن و سایر موارد ضروری بهداشتی را در حال حاضر تکمیل کنند.» “لطفا تا قطع شدن دسترسی منتظر نمانید.”

مالیناوسکاس گفت SA Health قبلاً روی تهیه واکسن های کلیدی در سراسر جوامع رودخانه کار می کرد، از جمله واکسن برای آنسفالیت بالقوه کشنده ژاپنی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …