گزارش SAS نشان می دهد که شرکت های آب در هنگام هوای خشک فاضلاب را تخلیه می کنند | اب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارشی از Surfers Against Sewage، شرکت‌های آب، فاضلاب را حتی در زمانی که باران نمی‌بارد، به سواحل و رودخانه‌ها رها می‌کنند.

نشت فاضلاب تنها در شرایط استثنایی قرار است اتفاق بیفتد. هنگامی که باران به قدری شدید است که سیستم نمی تواند با مقدار آب و پساب خارج شده به یکباره مقابله کند.

با این حال، گزارش‌های حکایتی از خروج فاضلاب محلی وجود دارد که زباله‌های انسانی را به آبراه‌های محلی می‌ریزد، حتی زمانی که باران نمی‌بارد. اکنون، SAS ادعا می‌کند که این «نشت‌های خشک» به‌طور معمول اتفاق می‌افتد، برخلاف مقرراتی که تصریح می‌کند خروجی‌ها فقط باید در هنگام «باران‌های غیرمعمول شدید» اتفاق بیفتد.

با تجزیه و تحلیل داده های هواشناسی از اداره هواشناسی و همچنین داده های نشت، SAS دریافت که 146 نشت خشک در یک دوره 12 ماهه شناسایی شده است که 95 مورد از این موارد در مکان هایی که کیفیت آب به عنوان “عالی” طبقه بندی می شود، شناسایی شده است. ساترن واتر، بدترین متخلف، چهار برابر بیشتر از بدترین متخلف بعدی، ساوث وست واتر، مسئول نشت خشک بود.

ایمی اسلک، رئیس کمپین‌ها و سیاست‌گذاری در SAS، می‌گوید: «در طول سال گذشته، مردم بریتانیا انزجار خود را از اتفاقاتی که برای رودخانه‌ها و دریاهای ما می‌افتد را آشکار کرده‌اند، و با این حال شرکت‌های آب همچنان به میل خود به آلودگی خود ادامه می‌دهند. کشف شواهدی مبنی بر فعالیت بالقوه غیرقانونی توسط شرکت های آب به شکل نشت خشک، که طبق مقررات فعلی مجاز نیست، به ویژه نگران کننده است. سهامداران و مدیران عامل بی شرمانه از آلودگی سود می برند.»

زمان آن فرا رسیده است که دولت برای مهار رفتار مخرب و خودخواهانه شرکت‌های آب مسئول این طوفان واقعی اقدام کند.»

طبق داده های آژانس محیط زیست، فاضلاب بیش از 770000 بار در طول سال های 2020 و 2021 به اقیانوس ها و رودخانه های اطراف بریتانیا ریخته شده است – معادل تقریباً 6 میلیون ساعت.

این گزارش مدعی است که فاضلاب در آبراه ها نیز مردم را بیمار می کند.

به عنوان بخشی از گزارش کیفیت آب، SAS همچنین داده های 720 گزارش بیماری را که به سیستم گزارش دهی خود ارسال شده است، تجزیه و تحلیل کرده است. داده ها نشان داد که بیش از یک سوم (39٪) موارد بیماری با هشدارهای تخلیه فاضلاب مرتبط است، در حالی که 63٪ مواردی که به پزشک گزارش شده اند به کیفیت پایین آب نسبت داده شده است.

شایع ترین بیماری گزارش شده پس از شنا کردن افراد در دریا یا رودخانه ها، گاستروانتریت بود که از هر سه نفر دو نفر علائم مرتبط با این بیماری را گزارش کردند. عفونت‌های گوش، گلو و بینی نیز شایع بودند و عفونت‌های تنفسی، پوستی و مجاری ادراری نیز گزارش شدند.

بیش از نیمی از گزارش های بیماری مربوط به شنا در مکان هایی است که تحت رژیم آزمایشی دولت به عنوان “عالی” طبقه بندی شده اند.

دکتر آن لئونارد، اپیدمیولوژیست محیطی و میکروبیولوژیست مستقر در دانشگاه اکستر، می گوید: «بیش از 100 سال است که می دانیم فاضلاب حاوی میکروارگانیسم های بیماری زا است و مصرف آب آلوده به این نوع زباله ها باعث عفونت می شود. این عفونت‌ها ممکن است بیماری‌های خفیف و خود محدود شونده باشند، اما می‌توانند عفونت‌های واقعاً شدیدی باشند که نیاز به درمان پزشکی دارند.

شناگران پس از اینکه مجبور شدند نحوه تعامل خود با آب را پس از بیماری تغییر دهند، عصبانیت و ناراحتی خود را گزارش کرده اند.

جولیا واکر، یک مددکار اجتماعی مستقر در شورهام، وست ساسکس، گفت: «من از دریا برای کمک به مدیریت استرس ناشی از شغلم به عنوان مددکار اجتماعی استفاده می‌کنم. در سپتامبر قبل از شروع کار جدید برای شنا در یک مکان محبوب رفتم. عصر آن روز اسهال و درد شدیدی در کلیه هایم داشتم. دکتر تایید کرد که عفونت باکتریایی و کلیوی دارم. آنها احساس می کردند که داشتن هر دو به طور همزمان بسیار غیرعادی است، اما گفتند که احتمالاً به دلیل شنا کردن در آب آلوده ایجاد شده است.

من به مدت شش روز حالم خوب نبود که روی نقش جدیدم تأثیر گذاشت. یکی دو ماه طول کشید تا دوباره به دریا برگردم و حالا از ترس مریض شدن دوباره فقط با سرم بالای آب شنا می کنم. اینکه شرکت های آب بر نحوه استفاده من از آب تأثیر می گذارند، من را بسیار عصبانی می کند.»

سخنگوی شرکت Water UK گفت: «شرکت ها موافق هستند که نیاز فوری برای مقابله با طوفان وجود دارد. آنها قرار است یکی از بزرگترین برنامه‌های زیرساختی کشور را راه‌اندازی کنند، که در صورت تصویب توسط تنظیم‌کننده‌ها، 56 میلیارد پوند بهبود برای رودخانه‌ها و دریاهای ما به ارمغان خواهد آورد. این تنها بر اساس حداقل 3 میلیارد پوند بهبود در دو سال گذشته است.

اعتراض مردم به فاضلاب
اعضای هیستینگز و اکشن آب پاک سنت لئوناردز در ماه اوت علیه حوادث انتشار فاضلاب خام در ساحل سنت لئوناردز ساسکس اعتراض کردند. عکس: گرت فولر/ PA

برای تسریع بیشتر پیشرفت، ما نیاز داریم که دولت به اتصالات کنترل نشده سازندگان مسکن به فاضلاب‌ها بدون اطلاع از ظرفیت آنها پایان دهد و به شستشوی دستمال‌های مرطوب ساخته شده از موادی که باعث انسداد و چربی‌ها می‌شوند، پایان دهد. هر دو عامل اصلی بارگذاری بیش از حد فاضلاب و نشت فاضلاب هستند. ما همچنین به دولت نیاز داریم تا قوانین موجود را به منظور افزایش استفاده از سیستم‌های زهکشی پایدار (SuDS) در پیشرفت‌های جدید به‌عنوان وسیله‌ای برای کاهش حجم آب باران وارد شده به سیستم فاضلاب اجرا کند.»

ساترن واتر به آبان نیوز گفت: طوفان‌هایی که تا حد زیادی تاثیر نوع سیل‌هایی را که اخیرا دیده‌ایم کاهش می‌دهند و توسط آژانس محیط‌زیست مجاز شده‌اند، امسال در مقایسه با سال گذشته نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است. بخشی به دلیل تابستان خشک ما با افزایش ظرفیت ذخیره سازی و همکاری با شرکا برای کاهش رواناب باران وارد سیستم، 2 میلیارد پوند برای بهبود عملکرد زیست محیطی و کاهش بیشتر استفاده از آنها سرمایه گذاری می کنیم.

“داده های ما در مورد سرریز طوفان، از جمله نشت های بدون رضایت، به آژانس محیط زیست ارائه می شود. به روز رسانی سالانه آب حمام ما به جزئیات چگونگی تلاش ما برای ایجاد رودخانه ها و دریاهای سالم تر می پردازد. این بهبود از طریق سرمایه گذاری اضافی برای کاهش آلودگی و جلوگیری از سیل، نظارت پیشرو در صنعت و شفافیت در گزارش نشت، و اکتشاف راه حل های خلاقانه، مبتنی بر طبیعت و مهندسی حاصل می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …