قاضی برزیل متحدان بولسونارو را میلیون ها نفر پس از چالش انتخاباتی «بد نیت» جریمه کرد | برزیل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس دادگاه انتخابات برزیل تلاش حزب ژایر بولسونارو، رئیس جمهور مستعفی این کشور برای لغو نتایج دور دوم انتخابات اکتبر را که او شکست خورد، رد کرد.

الکساندر دو موراس، قاضی دادگاه عالی، همچنین احزاب ائتلاف بولسونارو را به دلیل آنچه دادگاه به عنوان دعوای بد نیت توصیف کرد، 22.9 میلیون ریال (4.3 میلیون دلار) جریمه کرد.

بولسونارو انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل را که ماه گذشته به لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا باخت، به چالش کشیده بود و استدلال می‌کرد که آرای برخی دستگاه‌ها باید باطل شود.

ائتلاف او گفت که ممیزی آن از دور دوم دور دوم 30 اکتبر بین بولسونارو و لولا “نشانه هایی از نقص غیرقابل جبران” را در برخی از دستگاه های رای گیری الکترونیکی پیدا کرده است.

دی موراس یک حکم قبلی صادر کرده بود که نشان می داد حزب بولسونارو در صورت انجام چنین چالشی ممکن است متضرر شود و اطلاعات بیشتری از حزب خواسته بود که از ارائه آن خودداری کرد.

د مورائس سپس در تصمیم نهایی خود نوشت: «سوء نیت کامل درخواست عجیب و غیرقانونی شاکی… هم با امتناع از اضافه کردن به دادخواست اولیه و هم با فقدان کامل هیچ مدرکی دال بر بی نظمی و وجود کاملاً اثبات شد. روایت تقلبی از حقایق.»

روز سه‌شنبه، وکلای حزب درخواستی 33 صفحه‌ای را با استناد به یک اشکال نرم‌افزاری در اکثر ماشین‌های برزیل – آنها فاقد شماره شناسایی فردی در گزارش‌های داخلی خود هستند – ارائه کردند تا استدلال کنند که همه رای‌هایی که ثبت کرده‌اند باید باطل شوند.

نه کوستا و نه دی بسا توضیح ندادند که چگونه این اشکال ممکن است بر نتایج انتخابات تأثیر بگذارد. کارشناسان مستقل با مشورت آسوشیتدپرس گفتند که اگرچه به تازگی کشف شده است، اما قابلیت اطمینان را تحت تاثیر قرار نداده است و هر دستگاه رأی گیری همچنان به راحتی از طریق روش های دیگر قابل شناسایی است.

دی مورائس در حکم روز پنجشنبه خود به همین نکته اشاره کرد.

او همچنین نوشت که به نظر می رسد به چالش کشیدن رای با انگیزه جنبش های اعتراضی ضد دمکراتیک و ایجاد آشوب انجام شود و دستور داد تا درباره رئیس حزب بولسونارو، والدمار کاستا، تحقیق شود.

مائوریسیو سانتورو، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو، می‌گوید: «پیام دو موراس به تشکیلات سیاسی این است: بازی به پایان رسیده است. زیر سوال بردن نتیجه انتخابات بازی جوانمردانه نیست و افراد و نهادهایی که این کار را انجام دهند به اشد مجازات خواهند رسید.

روز چهارشنبه، کاستا گفت که قصد او صرفاً جلوگیری از تاثیرگذاری نتایج رای گیری سال 2022 بر برزیل در آینده است.

پیروزی لولا توسط دادگاه برتر انتخاباتی تایید شده و توسط سیاستمداران برجسته برزیل و متحدان بین المللی تایید شده است. خود بولسونارو به دولتش اجازه داده است تا در روزهای پس از دور دوم انتخابات اکتبر آماده‌سازی برای انتقال ریاست‌جمهوری را آغاز کند.

پیش از این، گلیسی هافمن، رئیس حزب کارگران لولا، شکایت بولسونارو از انتخابات را «شیطانی» توصیف کرد.

او در توییتر نوشت: «دیگر از تعلل، بی مسئولیتی، توهین به نهادها و دموکراسی خبری نیست. “انتخابات در رای گیری مشخص شد و برزیل برای ساختن آینده ای بهتر به صلح نیاز دارد.”

برزیل در سال 1996 استفاده از رای گیری الکترونیکی را آغاز کرد. سیستم آن توسط کارشناسان داخلی و بین المللی که هرگز شواهدی مبنی بر سوء استفاده از آن برای ارتکاب تقلب پیدا نکرده اند به دقت مورد بررسی قرار گرفته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …