مری پلتولا، اولین بومی آلاسکا در کنگره، برنده مناقصه برای حفظ کرسی شد | آلاسکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مری پلتولا، دموکرات و اولین بومی آلاسکا که در کنگره خدمت کرد، در تلاش خود برای حفظ تنها کرسی این ایالت در مجلس نمایندگان پیروز شد.

پلتولا با پیروزی در انتخابات ویژه تابستان امسال برای جایگزینی دون یانگ جمهوریخواه پس از مرگ او، تاریخ ساز شد. او همچنین اولین زنی است که از زمانی که آلاسکا در سال 1959 به ایالت تبدیل شد، در کنگره نمایندگی کرد.

پلتولا باقیمانده دوره یانگ را قبل از اینکه با رقبای قبلی خود، سارا پیلین و نیک بیگیچ سوم جمهوری خواهان و کریس بای آزادی خواه، برای یک دوره کامل کنگره، مسابقه مجدد داشته باشد، سپری کرد.

روز چهارشنبه، او یک بار دیگر در سیستم رای گیری رتبه بندی انتخابی تازه پذیرفته شده آلاسکا پیروز شد.

او گفت: “اکنون، من یک نماینده واقعی کنگره برای تمام آلاسکا هستم.” یانگ اغلب از خود به این شکل یاد می کرد. پلتولا میراث خود را به عنوان میراث دو حزبی و ایجاد حمایت از منافع آلاسکا در کنگره توصیف کرده است.

پلتولا که به عنوان یک میانه رو که مایل به همکاری با نامزدهای هر دو حزب است، در یک پلتفرم «حامی ماهی، طرفدار خانواده، طرفدار آزادی» شرکت کرد. پس از تصدی پست، او رئیس سابق دفتر یانگ – یک جمهوری خواه مادام العمر – را برای اداره دفتر او استخدام کرد.

او در ماه آگوست به آبان نیوز گفت: «من می‌خواهم با همه و هر کسی که فردی معقول است برای یافتن راه‌حل‌هایی برای چالش‌های آلاسکا کار کنم.

پلتولا که تنها دو ماه پیش در کنگره سوگند یاد کرد، یک پلتفرم “طرفدار ماهی، طرفدار خانواده و آزادی” را حفظ کرد – متعهد شد به وضعیت اضطراری آب و هوا و سایر تهدیدات برای شیلات آلاسکا رسیدگی کند و از دسترسی به سقط جنین محافظت کند. اگرچه او حمایت گروه‌های محیط‌زیست و بومی را در سراسر ایالت خود حفظ می‌کند، اما با حمایت از یکی از بزرگترین توسعه‌های پیشنهادی نفت و گاز خشکی در ایالات متحده، در شیب شمالی آلاسکا، جنجال‌هایی را در میان حامیان ایجاد کرده است.

او گفته است که به دنبال متعادل کردن واقعیت های اقتصادی در آلاسکا – که با صنعت نفت و گاز در هم آمیخته است – با نیاز به رسیدگی به بحران آب و هوا از جمله در مناطق آسیب پذیر قطب شمال آلاسکا است.

دومین پیروزی او نه تنها حاکی از جذابیت گسترده او در سراسر خطوط حزبی است، بلکه به شک و تردید آلاسکاها نسبت به پیلین – که محبوبیت او در ایالت زادگاهش پس از کناره گیری او از سمت فرمانداری در پی نامزدی ناموفق برای معاونت رئیس جمهور، به شدت کاهش یافت. پلتولا که به خاطر مهربانی بی‌وقفه‌اش شناخته می‌شود، کمپین بسیار مثبتی را اداره کرد و مورد تحسین جمهوری‌خواهان آلاسکا، از جمله پیلین قرار گرفت.

زمانی که پلتولا قانونگذار و پیلین فرماندار بود، این دو در مرکز آلاسکا همپوشانی داشتند. پیلین درباره پلتولا در همایش فدراسیون بومیان آلاسکا در اواخر اکتبر گفت: «بدون، من هرگز چیزی ندارم که بخواهم در موردش گله کنم.

پیلین و نیک بیگیچ سوم، دو جمهوری‌خواه، اغلب در طول فصل مبارزات انتخاباتی با هم اختلاف داشتند، حتی وقتی طرفداران یکدیگر را تشویق می‌کردند که آنها را به عنوان گزینه دوم رتبه‌بندی کنند تا تضمینی برای حضور جمهوری‌خواه در کنگره باشد.

در سیستم‌های رای‌گیری با انتخاب رتبه‌بندی منحصربه‌فرد آلاسکا، از رای‌دهندگان خواسته شد تا از میان نامزدها به ترتیب اولویت خود انتخاب کنند. اگر یک نامزد بیش از 50 درصد آرای گزینه اول را به دست آورد، برنده می شود. در غیر این صورت، کاندیدایی که کمترین آرا را داشته باشد حذف می شود و آرای آنها بین نامزدهای باقی مانده تا زمانی که کسی برنده شود، مجدداً تخصیص می یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …