یک زندانی عراقی در حال بهبودی پس از عمل جراحی اورژانسی در گوانتانامو

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک زندانی عراقی که به جنایات جنگی اعتراف کرده است در حال بهبودی پس از عمل جراحی اورژانسی بر روی ستون فقرات و عوارض مرتبط با آن در خلیج گوانتانامو است، بر اساس پرونده های حقوقی، پرونده ای که چالش های مراقبت از زندانیان بیمار و سالخورده در پایگاه دورافتاده نیروی دریایی ایالات متحده را نشان می دهد. در کوبا

از سال 2017، این ششمین عملیات برای زندانی، عبدالهادی العراقی، که 60 ساله است، در پاسگاه بود. اما کنگره انتقال 35 مردی که در آنجا به عنوان اسیر جنگی در آنجا به سر می بردند به هر دلیلی به ایالات متحده ممنوع کرده است.

طبق پرونده دادگاه توسط پزشک زندان، یک تیم جراحی مغز و اعصاب پیچ‌ها را تعمیر کردند، قفس‌های تیتانیوم اضافه کردند و میله‌های وارد شده به پشت آقای هادی را در یک عمل طولانی در 12 نوامبر برداشتند. این زندانی در حین عمل نیاز به تزریق خون داشت و دچار پارگی ناخواسته در نخاع شد. دکتر این پارگی را یک “عارضه شایع” توصیف کرد و گفت که یک جراح مغز و اعصاب آن را با پیوند عضلانی، بخیه و مهر و موم بسته است.

دکتر این حساب را در پرونده ای برای قاضی پرونده آقای هادی گنجانده است، او به اتهامات جنایات جنگی مربوط به حملات مرگبار به سربازان متحد در سال های 2003 و 2004 در افغانستان، جایی که او در توطئه مشترک با آنها اعتراف کرده است، اعتراف کرده است. اسامه بن لادن و دیگر رهبران ارشد القاعده. محکومیت او تا سال 2024 به تعویق افتاده است، اما می تواند شامل انتقال به کشور دیگری باشد. بر اساس پرونده های دادگاه، وکیل او که از پنتاگون حقوق دریافت می کند، در جستجوی کشوری برای پذیرایی از او و ارائه مراقبت های پزشکی مادام العمر به خارج از کشور بوده است.

این مورد محدودیت‌های به‌اصطلاح پزشکی اعزامی را برجسته کرده است – عمل بسیج متخصصان و تجهیزات به بیمارستان کوچک نیروی دریایی گوانتانامو به‌ویژه برای جمعیت زندانیان.

در سال گذشته، پنتاگون یک زندانی بیمار روانی را برای معالجه به عربستان سعودی فرستاد و بزرگ‌ترین زندانی زندان را بازگرداند، یک مرد 75 ساله پاکستانی مبتلا به بیماری قلبی که پیشنهاد پنتاگون برای انجام اولین کاتتریزاسیون قلبی را رد کرده بود. زندان

وکلای سایر زندانیان با استناد به کارشناسان پزشکی می گویند برخی از زندانیانی که بیش از دو دهه را در اسارت در ایالات متحده گذرانده اند به طور فزاینده ای به مراقبت های بهداشتی پیچیده نیاز دارند – از جمله درمان آسیب های مغزی و مشکلات گوارشی که علت آن سوء استفاده از آنها در اولین سال های زندگی شان است. بازداشت پزشکان زندان زندانیان را مبتلا به طیف وسیعی از بیماری‌های معمولی سالمندان، از جمله دیابت و فشار خون بالا و همچنین افسردگی و سایر بیماری‌های روانی توصیف کرده‌اند.

آقای هادی که اهل عراق است و در دوران حکومت طالبان نیز تابعیت افغانستان را دریافت کرده است، از زمان بازداشت سیا در ترکیه در سال 2006 توسط ایالات متحده در بازداشت بوده است. وضعیتی که در سال 2017 هنگامی که نگهبانان او را در سلول خود بی اختیاری تشخیص دادند حاد شد. پنج عمل جراحی در گوانتانامو در کمتر از یک سال انجام شد.

مدتی بود که پزشکان پیشنهاد داده بودند که جراحی این ماه را به صورت غیر اورژانسی انجام دهند. اما وضعیت در 7 نوامبر زمانی که آقای هادی به کارکنان زندان گفت که احساس زیر ستون فقرات خود را از دست داده است، فوری شد.

وکلای او در بیانیه ای اعلام کردند که آقای هادی بر اساس مشاوره با یک جراح مغز و اعصاب در معرض خطر فلج دائمی قرار داشت. در یک محیط ایالات متحده، وکلای دادگستری به نقل از کارشناس خود گفتند، روزی که وضعیتش مشخص می شد، او را به سرعت تحت عمل جراحی قرار می دادند. اما باید یک تیم و تجهیزات به گوانتانامو بسیج شود. بنابراین این روش پنج روز بعد انجام شد.

حساب پزشک زندان که در دادگاه ثبت شد، مدت زمان عمل یا موفقیت آمیز بودن آن را مشخص نکرد. وی خاطرنشان کرد که تیم جراحی پس از آن برای نظارت بر پیشرفت زندانی باقی مانده بود، که روز بعد از عمل زمانی که اعضای کادر پزشکی نظامی سعی کردند او را روی پاهایش بگذارند تا روند توانبخشی را آغاز کند که انتظار می رود ماه ها طول بکشد، از درد غش کرد.

سرهنگ سزار اچ سانتیاگو، سخنگوی پنتاگون، با استناد به ملاحظات حفظ حریم خصوصی، از اظهار نظر در مورد وضعیت اضطراری و نتیجه جراحی خودداری کرد.

در حالی که نام این زندانی در پرونده های قضایی علنی شده است، هویت جراح و سایر کادر پزشکی مسئول مراقبت از آقای هادی هرگز فاش نشده است. دکتر زندان در پرونده دادگاه خود نوشت که نام او از مردم پنهان شده است تا از خود و خانواده اش در برابر تهدیدات احتمالی محافظت کند.

قرار است جلسه بعدی دادگاه آقای هادی 23 بهمن ماه برگزار شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادی ویر، ردیف دوم سابق اسکاتلند و شیرها، در سن 52 سالگی درگذشت | تیم اتحادیه راگبی اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتحادیه راگبی اسکاتلند اعلام کرد، دادی …