بلژیک تحت کنترل کانادا قرار گرفت اما میشی باتشوایی برای کسب پیروزی ضربه می زند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جان هردمن در حال ترک صحنه بود که اعلام شد بازیکن بعدی در مقابل رسانه ها قرار خواهد گرفت. دریافت کننده جایزه فیفا سرمربی کانادا را مات و مبهوت رها کرد. کوین دی بروین بهترین بازیکن مسابقه است؟ عجب.» او گفت. اگر توهینی بوده فقط به کانادا بوده است.

بازیساز بلژیکی پس از اینکه کانادا همه چیز را در اولین حضور خود در جام جهانی برای 36 سال به ارمغان آورد، به جز یک لمس بالینی، خجالت کشید که برای ستایش مورد توجه قرار گیرد. صداقت او و پایان بی رحمانه میشی باتشوایی، تنها نکات برجسته یک شب نگران کننده برای تیم روبرتو مارتینز بود. فکر نمی کنم بازی خوبی داشته باشم. نمی دانم چرا این جایزه را دارم، شاید نام آن باشد. ما بازی خوبی انجام ندادیم، از جمله من، اما نکته خوب این بود که راهی برای پیروزی پیدا کردیم.

مارتینز ادعا کرد که بلژیک مستحق پیروزی بود – او در یک شرکت یک نفره بود – علیرغم اینکه یک روزنامه نگار از او پرسیده بود که آیا این بدترین عملکرد تیمش در یک مسابقه است یا خیر. سرمربی بلژیک پاسخ داد: “این بستگی دارد که منظور شما از بدترین بازی چیست.” از نظر فنی، بله. اما بدترین عملکرد؟ نه. ما برنده شدیم و شما تصادفی برنده نمی شوید.» بلژیک به لطف ولخرجی کانادا، عمدتاً و دروازه بانی برتر تیبو کورتوا، پیروز شد.

کانادا 21 بار در مقابل 9 بار بلژیک روی دروازه داشت، اما تنها 3 بار روی دروازه بود. یکی از آن ها پنالتی آلفونسو دیویس بود که به کورتوا هم راه پیدا نکرد. کانادا اکنون رکورد چهار بازی بدون گل در جام جهانی را پشت سر گذاشته است. پاشنه آشیل آنها بین یک شب به یاد ماندنی و یک شکست ناشایست ایستاده بود. هردمن انگلیسی الاصل گفت: «ما نشان دادیم که به اینجا تعلق داریم. مطمئن هستم که هواداران ما با افتخار از این که ما یک ملت فوتبالی هستیم کنار رفتند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

بلژیک جام جهانی را در حالت خلسه آغاز کرد. آنها در مقایسه با حریفی که در کیت تمام سفید خود محو انرژی و حرکتی تیز بود، مبهوت و عابر پیاده به نظر می رسیدند.

کانادا برای اولین بار از سال 1986 به جام جهانی و تنها دومین جام جهانی در تاریخ خود، با رویکردی بی باک بر اساس سرعت و پرس بالا، واجد شرایط بود. آنها در مقابل تیمی که در رده دوم جهان قرار داشت هیچ امتیازی ندادند. جسارت آنها باید مدتها قبل از اینکه باتشوایی دروازه را کاملاً در برابر جریان بازی باز کند، پاداش ملموسی به همراه می آورد.

اما برای اطمینان بیشتر از نقطه پنالتی، و خونسردی بیشتر با توپ یا ضربه نهایی، کانادا باید یک برتری راحت ایجاد کند. زمانی که ضربه تاجون بوکانان به بازوی دراز شده یانیک کاراسکو برخورد کرد و VAR به داور Janny Sikazwe توصیه کرد که با نادیده گرفتن درخواست‌های کانادا با مانیتور مشورت کند.

سیکازوه، مقام زامبیایی که در اوایل سال جاری در اوایل بازی جام ملت‌های آفریقا بین تونس و مالی به تیتر خبرها تبدیل شد، تصمیم خود را تصحیح کرد. تلاش بازیکن بایرن مونیخ برای کورتوا ضعیف و راحت بود که در سمت راست او عقب افتاد. دیویس و جاناتان دیوید نیز ریباند را هش کردند. هردمن گفت: «لحظه بزرگی بود. او وزن یک ملت را پس از 36 سال به دوش می‌کشید، چون هدف اول ما طولانی‌تر بود، و این ویژگی خاصی دارد.»

آلفونسو دیویس از کانادا پنالتی نیمه اول خود را می زند که توسط تیبو کورتوا مهار شد.
آلفونسو دیویس از کانادا پنالتی نیمه اول خود را می زند که توسط تیبو کورتوا مهار شد. عکس: نیک پاتس/ PA

دیویس، که متعهد شده است تمام درآمدهای جام جهانی خود را به امور خیریه اهدا کند، به طور مشهودی کاهش یافته است. کانادا نبودند. آنها از نظر تعداد جلو رفتند و از شکاف‌های دفاعی تند بلژیک استفاده کردند، جایی که توبی آلدرویرلد و یان ورتونگن مجموعا سن 68 سال خود را نشان دادند.

ادعای پنالتی دوم کانادا توسط مقامات مسابقه نامنظم زمانی که ادن هازارد با پاس بی دقتی به بوکانان که توسط ورتونگن گرفتار شد، از دست رفت. بوکان با پرچم آفساید مشخص شد. VAR به تجدیدنظر پنالتی دیگری نگاه کرد، زمانی که ریچی لاریا اکسل ویتسل را با سرعت شکست داد و توسط هافبک تعقیب کننده روی ساق پا گرفتار شد. این بار با تصمیم اولیه سیکازوه برای ارسال یک ضربه گل همراه شد.

کاپیتان کانادا، آتیبا هاچینسون، دومین بازیکن مسن ترین بازیکن خارج از زمین در تاریخ جام جهانی با 39 سالگی، پس از راجر میلا در 42 سالگی، پس از یک دوندگی عالی توسط دیویس، از بین رفت. آلیستر جانستون کورتوا را مجبور به مهار خوب کرد و دیوید خودخواهانه تصمیم گرفت که شوت کند وقتی که لاریا در داخل محوطه کاملاً بی علامت بود. تلاش او به آغوش دروازه بان رئال مادرید منحرف شد.

بلژیک تا یک دقیقه قبل از وقت استراحت به سختی تهدید نمی‌کرد، زمانی که کانادا با توپ جستجویی آلدرویرلد از دفاع خارج شد. این پاس باعث شد تا باتشوایی از شکافی بین کمال میلر و لاریا به سرعت بپرد و او برای اولین بار از میلان برجان به پایان برسد.

با توجه به اینکه روملو لوکاکو انتظار می‌رود دو بازی را از دست بدهد، بلژیک به مهاجم سابق چلسی در فرم بالینی نیاز دارد. آنها همچنین به یک نمایش جمعی بسیار بهبود یافته نیاز دارند، اگرچه پس از معرفی آمادو اونانا برای نیمه دوم، یک روند صعودی وجود داشت. دی بروین و آلدرویرلد در یک نقطه در حال مشاجره دیده شدند. دی بروین گفت: «زمانی که نیاز داشتیم کوتاه-کوتاه بازی کنیم، خیلی طولانی بازی می کردیم. «ما به اندازه کافی شجاع نبودیم. اما هیچ احساس سختی با توبی وجود ندارد.”

بوکانان در وقت های تلف شده نیمه اول یک فرصت باشکوه برای گل تساوی از روی ارسال لاریرا از دست داد. کانادا در طول نیمه دوم برای برابری تلاش کرد، اما در حالی که دیوید پس از اینکه استفان اوستاکیو دی بروین را شکست داد و بر روی یک ارسال دعوت کننده حرکت کرد و کورتوا یک سیو پرنده برای رد بازیکن تعویضی انجام داد، آنها به دلیل عدم ظلم باتشوایی به شدت تنبیه شدند. اما کانادا چیزی برای ساختن دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …