مری پلتولا برنده مناقصه خدمت کامل در مجلس برای آلاسکا شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گزارش آسوشیتدپرس، مری پلتولا، نماینده دموکرات آلاسکا و اولین زن بومی آلاسکا که در کنگره خدمت می کند، روز چهارشنبه توانست یک دوره کامل در مجلس نمایندگان را از آن خود کند و از سه رقیب محافظه کار جلوگیری کرد.

خانم پلتولا برای اولین بار در انتخابات ویژه ماه اوت کرسی را به دست آورد تا دوره دون یانگ، نماینده جمهوری خواه که در ماه مارس درگذشت، به پایان برسد. پیروزی او که برای اولین بار در 50 سال گذشته کرسی را برای دموکرات ها تغییر داد، ناراحتی علیه خانم پیلین تلقی شد.

با آخرین موفقیت خود، خانم پلتولا یک دوره کامل دو ساله را به عنوان تنها نماینده ایالت آلاسکا به دست آورد. شکست جمهوری‌خواهان در این ایالت تضمین می‌کند که آنها 220 کرسی در مجلس نمایندگان را در اختیار خواهند داشت – اختلافی بسیار کم با تنها دو مسابقه که هنوز مشخص نشده است – در حالی که رهبران امیدوار بودند که اکثریت را با بیشترین تعداد کرسی‌های ممکن تکمیل کنند.

خانم پلتولا دو تن از رقبای جمهوریخواه خود را در انتخابات ویژه شکست داد – سارا پیلین، فرماندار سابق و نامزد معاون ریاست جمهوری، و نیک بیگیچ سوم، که بخشی از یک خانواده سیاسی لیبرال برجسته در آلاسکا است – و همچنین کریس بای، آزادیخواه

قانون ایالتی اجازه می‌دهد که برگه‌های رای غایب در صورتی که تا آن زمان مهر پست شده و از خارج از ایالات متحده ارسال شده باشند، تا ۱۵ روز پس از روز انتخابات شمارش شوند. مقامات انتخاباتی تصمیم گرفتند برای جدول بندی دورهای رای گیری رتبه بندی شده منتظر بمانند تا تمام برگه های رای شمارش شوند.

از آنجایی که به نظر می‌رسد هیچ یک از نامزدها تا 23 نوامبر – 15 روز پس از روز انتخابات – بیش از 50 درصد آرا را به دست نیاوردند – مقامات انتخابات آلاسکا پس از شمارش همه آرا، دور بعدی آرا را جدول‌بندی کردند.

در حالی که خانم پیلین و آقای بیگیچ رای محافظه‌کاران را تقسیم کردند، خانم پلتولا ائتلافی از دموکرات‌ها، میانه‌روها و بومیان آلاسکا را در پشت پلتفرم «طرفدار خانواده، طرفدار ماهی» خود گردآوری کرد. یک دموکرات نیم قرن بود که این کرسی را در اختیار نداشت، زیرا آقای یانگ پدربزرگ آقای بیگیچ را که یک دموکرات بود شکست داده بود.

خانم پلتولا تلاش کرد تا اعتبار دو حزبی خود را برجسته کند و اغلب آشکارا در مورد دوستی خود با خانم پیلین در مسیر مبارزات انتخاباتی صحبت می کرد. تنها با چند کرسی که تعیین می‌کند کدام حزب مجلس نمایندگان را کنترل می‌کند، اگر جمهوری‌خواهان به دنبال جلب آرای دموکرات‌ها برای تصویب قوانین ضروری و هرگونه تلاشی برای تصویب اقدامات دو حزبی باشند، می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

در حالی که خانم پلتولا تنها در ماه سپتامبر، کمی قبل از انتخابات میان دوره ای، به قدرت رسید، او به سرعت تلاش برای تصویب قانونی را که آقای یانگ معرفی کرده بود، به دست گرفت و چندین دستیار جمهوری خواه را در کارکنان خود استخدام کرد.

خانم پلتولا همچنین با دو سناتور جمهوری‌خواه ایالتش، لیزا مورکوفسکی و دن سالیوان، متحد شده است تا بر دولت بایدن فشار بیاورد تا پروژه حفاری کلیدی در آلاسکا را مورد بازنگری قرار دهد و اطمینان حاصل کند که پس از آسیب‌دیدگی بقایای طوفان، حمایت فدرال به ایالت اعطا می‌شود. برخی از جوامع

او ماه گذشته در کنوانسیون فدراسیون بومیان آلاسکا مورد استقبال گرم و عاطفی قرار گرفت، جایی که شرکت کنندگان برش هایی از صورت او تکان دادند و نامزدی او را تایید کردند. خانواده آقای یانگ نیز از او حمایت کردند و یک تبلیغ برای او فیلمبرداری کردند و یکی از کراوات‌های امضای او را به او اهدا کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استوکس و مک کالوم فشار را از تیم تست انگلیس برداشته اند | تیم کریکت انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، Dدر تابستان، از آنجایی که گروه …