اعتراض آلمان در طول سالها و نسلها طنین انداز خواهد شد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسگاهی اوقات در فوتبال، مانند زندگی، همیشه آنچه را که لیاقتش را دارید، به دست نمی آورید. در غیر این صورت ممکن است آلمان را به خاطر سرپیچی از فیفا قبل از شکست ژاپن در افتتاحیه جام جهانی تحسین کنیم. در عوض، پس از یک ناراحتی که از نظر قدرت و بزرگی شبیه موج بزرگ هوکوسایی از کاناگاوا بود، تک تیراندازی منتقدان به سرعت آغاز شد.

پس از شکست 2-1 آلمان، یک اظهار نظر رایج وجود داشت: اینکه آنها بهای حواس پرتی بیش از حد را با جسارت دفاع از حقوق بشر پرداخته اند. همانطور که حساب یکی از گزارشگران قطری که بیش از 200000 بار در شبکه های اجتماعی لایک شده است، بیان می کند: “این چیزی است که وقتی روی فوتبال تمرکز نمی کنید، اتفاق می افتد.”

بوی غم انگیزی می داد. بوی روزنامه نگاری تابلوی امتیاز می داد. و همچنین در سطوح مختلف اشتباه بود.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

آلمان شکست نخورد زیرا بازیکنان آنها دستان خود را روی دهان خود قرار دادند تا نشان دهند که توسط فیفا دهان آنها را بسته است. یا چون چکمه های رنگین کمانی می پوشیدند. یا به این دلیل که وزیر کشور آنها در حالی که در کنار رئیس فیفا، جیانی اینفانتینو نشسته بود، بازوبند OneLove را بسته بود.

اگر تمرکز کافی وجود نداشت، چگونه تیم هانسی فلیک از 74 درصد مالکیت توپ برخوردار بود، 25 شوت در مقایسه با 11 شوت برای ژاپن داشت و تا حد زیادی تا زمانی که ایلکای گوندوگان و توماس مولر را در دقیقه 67 حذف کردند، برتری داشتند؟ اغلب در چنین بازی هایی، برتری 1-0 دو یا سه می شود. در عوض، مسابقه ای که بسیار کنترل شده به نظر می رسید، ناگهان در 20 دقیقه پایانی به هرج و مرج تبدیل شد.

نکته دیگری، حتی مهم‌تر، وجود دارد که در اینجا باید به آن اشاره کرد. حتی اگر اعتراض آلمان مستقیماً به شکست آنها کمک می کرد، باز هم کار درستی بود. دفاع از حقوق جهانی، برای مدارا و آزادی، بسیار مهم است که بیش از 22 نفر به توپ ضربه بزنند. این یک شکست لعنتی از سوی فیفا است که آن را تشخیص نمی دهد.

بیایید پیش بینی کنیم آن عکس بازیکنان آلمانی که دستشان روی دهانشان است، مانند عکسی که تیم ایران هنگام پخش سرود مقابل انگلیس سرشان را خم کردند، طنین انداز سال ها و نسل ها خواهد بود. حتی اگر در دور اول از این جام جهانی خارج شوند. بعضی چیزها فقط اهمیت بیشتری دارند.

جمال موسیالا در هنگام شکست آلمان مقابل ژاپن ناراحت به نظر می رسد.
جمال موسیالا پس از شکست آلمان در مقابل ژاپن ناراحت به نظر می رسد. عکس: Alex Livesey/Danehouse/Getty Images

همانطور که کاپیتان آلمان، مانوئل نویر، پس از بازی توضیح داد، آنها می خواستند پس از اینکه فیفا آنها و شش کشور دیگر را از بستن بازوبند OneLove منع کرد، موضع گیری کنند. او به خبرنگاران گفت: “ما گفتیم که می توانند بازوبند ما را بگیرند، اما هر چقدر که فیفا بخواهد، هرگز ما را ساکت نمی کند.” ما از ارزش های خود و حقوق بشر دفاع می کنیم. ما می خواستیم این را نشان دهیم.»

نویر که بخشی از شورای بازیکنان آلمان بود که این ایده را روز سه شنبه مطرح کرد، همچنین از تهدید فیفا مبنی بر اعمال تحریم های ورزشی پس از شروع مسابقات ابراز خشم کرد. “زمان بندی در واقع برای من وحشتناک بود. ما نمی‌دانستیم چه تحریم‌هایی ممکن است وجود داشته باشد.»

تحت هدایت فلیک، آلمان به سرعت به خاطر بازی هجومی شهرت پیدا کرد و قبل از آمدن به قطر، در 15 بازی خود، 6 بار یا بیشتر، چهار گل به ثمر رساند. و چنین برتری اولیه آنها بود، تنها شگفتی این بود که 33 دقیقه طول کشید تا آنها از طریق پنالتی گوندوغان به برتری برسند.

اما گل دوم به ثمر نرسید. و اگرچه ژاپن تنها 62 پاس در نیمه اول انجام داد، اما تعویض سه پاس در عقب به آنها اجازه داد تا به بازی برگردند. همانطور که مایا یوشیدا مدافع میانی گفت: ما شکل را تغییر دادیم. جمال موسیالا و مولر تمام مدت در جیب بودند و ما برای گرفتن آنها تلاش می کردیم. سعی کردیم سه تا از عقب برویم. بعد از آن، آنها کمی مشکل داشتند و ما خیلی بهتر عمل کردیم.»

با این وجود، آلمان از زمان باخت به اتریش در سال 1978 در یک بازی جام جهانی در نیمه اول شکست نخورده بود – 21 بازی. اما در عرض هشت دقیقه ناگهان همه چیز از کنترل خارج شد. در دقیقه 75، Ritsu Doan بازی را به تساوی کشاند. سپس تاکوما آسانو برنده را به خانه برد.

آلمان ناگهان با یک واقعیت تلخ روبرو شد که می دانست باید اسپانیا را در روز یکشنبه شکست دهد تا کنترل سرنوشت خود را حفظ کند.

در همین حال بازیکنان ژاپن وحشی شدند. و طرفداران آنها همچنان وحشی تر هستند. هزاران نفر از آنها در اینجا بودند و به نظر می رسید که همه آنها به یک گروه کر پایدار “نیپون اوله” نفوذ کردند. اوله، در واقع. اما آفرین به آلمان.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …