EasyJet به دنبال افراد بالای 45 سال در درایو استخدام خدمه کابین است | ایزی جت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت هواپیمایی easyJet یک برنامه استخدامی راه اندازی کرده است و از افراد بالای 45 سال می خواهد که به خدمه کابین خود بپیوندند، زیرا شرکت ها در بحبوحه کمبود کارگران استراتژی های جدیدی برای استخدام کارمندان در بریتانیا طراحی می کنند.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که در چهار سال گذشته 27 درصد افزایش خدمه 45 ساله و بالاتر داشته است، از جمله افزایش 30 درصدی در افراد بالای 60 سال در سال گذشته.

هدف این کمپین جدید «آشیانه‌های خالی» – آن دسته از والدینی است که فرزندانشان خانه را ترک کرده‌اند – و کارگرانی که در آینده به دنبال یک چالش شغلی جدید هستند.

این به دنبال تحقیقات شرکت حامل بریتانیایی است که نشان می‌دهد بیش از 78 درصد از بزرگسالان بالای 45 سال بریتانیا گفته‌اند که پس از خروج فرزندانشان از خانه، چالش جدیدی را می‌خواهند.

نتایج یک نظرسنجی از 2000 نفر نشان داد که بیش از نیمی (58٪) گفتند که بیشترین هیجان را برای شروع یک حرفه جدید دارند.

نیل براون، 59 ساله، دختر 29 ساله‌اش، هالی سابل، را دنبال کرده و وارد حرفه خدمه کابین می‌شود، زیرا ایزی جت یک برنامه جدید استخدام را راه‌اندازی می‌کند و والدینی را که فرزندان بزرگ‌تر و بالای 50 سال دارند تشویق می‌کند تا برای نقش‌های شرکت هواپیمایی درخواست دهند.
نیل براون، 59 ساله، دختر 29 ساله خود، هالی سابل، را به عنوان خدمه کابین در easyJet دنبال کرده است. عکس: Matt Alexander/PA

این صنعت پس از شیوع بیماری همه گیر با مشکلات شدیدی در استخدام کارمندان مواجه شده است که باعث ایجاد صف های طولانی در فرودگاه ها، تاخیر در پروازها، لغو و جابجایی چمدان ها در تابستان شده است.

در اوج هرج و مرج فرودگاه ها در ماه ژوئیه، یوهان لوندگرن، مدیر اجرایی easyJet، از امتناع دولت از اجازه صدور روادید بیشتر برای خدمه کابین و کارکنان خدمات زمینی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و گفت وزرا به درخواست های صنعت برای کاهش قوانین پاسخ مثبت نداده اند. نقش های مهم را پر کند

در ماه آگوست، مایکل اولری، رئیس شرکت رقیب رایان ایر، گفت که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به استخدام در صنعت هواپیمایی لطمه زده است و «یک فاجعه برای جابجایی آزاد نیروی کار و یکی از چالش‌های واقعی است که با آن مواجه هستیم. اقتصاد انگلستان».

این هفته، چارلی کورنیش، مدیر اجرایی MAG، که مالک فرودگاه‌های منچستر، استنستد و میدلند شرقی است، گفت: «شکی نیست» که برگزیت به اقتصاد بریتانیا آسیب رسانده و مشکلات جذب کارکنان را «به شدت تشدید کرده است».

شرکت‌های بریتانیایی برای یافتن کارمند با مشکل مواجه شده‌اند، تا حدی به دلیل تغییرات نیروی کار پس از کووید-19، مانند بیشتر افراد مبتلا به بیماری طولانی‌مدت، اما همچنین به دلیل پایان حرکت آزاد برای شهروندان اتحادیه اروپا، که حق خودکار کار را از دست دادند. در بریتانیا پس از برگزیت

درایو خدمه کابین EasyJet پس از آن صورت می گیرد که هالفوردز با هدف قرار دادن بازنشستگان، یک درایو استخدام برای 1000 نقش تکنسین جدید در 12 ماه آینده راه اندازی کرد. همچنین می خواهد تعداد زنان در پست های تکنسین را افزایش دهد.

در ماه آگوست، رئیس شراکت جان لوئیس، دیم شارون وایت، گفت که هیچ کسب و کاری در بریتانیا وجود ندارد که “در حال حاضر جذب نیرو برایش خیلی سخت نباشد” و از دولت خواست که بیشتر بر دریافت 1 میلیون تمرکز کند. افراد بالای 50 سال که در طول همه گیری کووید-19 نیروی کار را ترک کرده بودند، به سر کار بازگشتند.

او در برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت: «اکنون یک میلیون نفر کمتر کار می‌کنند. برخی در مورد آن به عنوان “استعفای بزرگ” فکر می کنند. من در مورد آن به عنوان “ارزیابی مجدد زندگی” فکر می کنم، زیرا این افراد عمدتاً در دهه 50 زندگی خود هستند.

مایکل براون، مدیر خدمات کابین EasyJet، گفت: «مردم ما در قلب همه کارهای ما هستند و این استقبال گرم و خدمات فوق‌العاده به مشتریان است که خدمه کابین ما به آن مشهور هستند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

من یک سرشناس هستم به مت هنکاک در معرض قرار گرفتن دیگر نمایندگان مجلس فقط می توانند رویای آن را ببینند | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماه در سیاست زمان …