هرج و مرج تیلور سویفت، مدیر بلیط، جلسه استماع ضد انحصار سنای ایالات متحده را آغاز کرد | تیلور سویفت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از مشکلات Ticketmaster در مدیریت فروش بلیط های Taylor Swift در هفته گذشته، یک هیئت ضد انحصار سنای ایالات متحده با یک جلسه استماع در مورد عدم رقابت در صنعت فروش بلیط این کشور برگزار خواهد شد.

شرکت مادر تیک‌مستر، Live Nation، مشکلات پیش‌فروش را برای تور Eras سویفت – اولین تور آمریکایی سوپراستار پاپ در پنج سال اخیر – به دلیل «تقاضای بی‌سابقه» و تلاش برای جلوگیری از ربات‌هایی که توسط فروشندگان بلیت اجرا می‌شوند، مقصر دانسته است.

پس از اینکه طرفداران ثبت نام شده ساعت ها برای تهیه بلیط در پیش فروش با مشکلاتی دست و پنجه نرم کردند، و بلیط ها به سرعت برای فروش مجدد به قیمت 22700 دلار آمریکا (19100 پوند، 33500 دلار استرالیا) ظاهر شدند، Ticketmaster فروش خود را به عموم مردم به طور کامل لغو کرد. آنها بعداً ادعا کردند که تقاضا برای بلیط های سوئیفت “می توانست 900 استادیوم را پر کند”.

سوئیفت گفته است که تماشای مبارزات طرفداران برای تهیه بلیط برای او “دردآور” بود و به او اطمینان داده شده بود که Ticketmaster می تواند تقاضای زیادی را برطرف کند.

این هرج و مرج توجه سیاستمداران ایالات متحده را به خود جلب کرد، بسیاری از آنها ابراز نگرانی کرده اند که چگونه Ticketmaster پس از ادغام با شرکت سرگرمی Live Nation در سال 2010، ابراز نگرانی کرده اند.

جاناتان اسکرمتی، دادستان کل تنسی، پس از بمباران دفتر وی با شکایت طرفداران سوئیفت، گفته است که تحقیقات حمایت از مصرف کننده را در مورد این شرکت آغاز خواهد کرد.

الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده کنگره نیز از این ادغام انتقاد کرده است. Ocasio-Cortez: “یادآوری روزانه که Ticketmaster یک انحصار است، ادغام آن با Live Nation هرگز نباید تایید می شد و آنها باید مهار شوند.” توییت کرد. “آنها را بشکن.”

روز سه‌شنبه، سناتور امی کلوبوچار، که ریاست هیئت را بر عهده خواهد داشت، و سناتور مایک لی، جمهوری‌خواه ارشد کمیته، اعلام کردند جلسه استماع سنا برگزار خواهد شد. آنها هنوز تاریخ یا لیستی از شاهدان را ارائه نکرده اند.

کلوبوچار گفت: «کارمزدهای بالا، اختلالات سایت و لغوهایی که مشتریان تجربه کردند نشان می دهد که چگونه موقعیت مسلط Ticketmaster در بازار به این معنی است که شرکت با هیچ فشاری برای نوآوری و بهبود مستمر مواجه نمی شود. “ما در مورد اینکه چگونه تجمیع در صنعت سرگرمی زنده و فروش بلیط به مشتریان و هنرمندان آسیب می رساند، جلسه ای برگزار خواهیم کرد.”

Ticketmaster در بیانیه‌ای هرگونه اقدامات ضدرقابتی را رد کرد و گفت که پس از ادغام در سال 2010 تحت یک فرمان موافقت با وزارت دادگستری باقی مانده است و افزود: هیچ مدرکی دال بر نقض سیستماتیک فرمان رضایت وجود ندارد.

این شرکت گفت: “Ticketmaster به دلیل شکاف بزرگی که بین کیفیت سیستم Ticketmaster و بهترین سیستم فروش بلیط اولیه بعدی وجود دارد، سهم قابل توجهی از بازار خدمات فروش بلیط اولیه دارد.”

کلوبوچار یکی از سه قانونگذار بود که در نامه‌ای در روز دوشنبه استدلال کردند که اگر در تحقیقات در حال انجام هرگونه تخلفی مشاهده شود، مدیر و مالک Live Nation Entertainment باید توسط وزارت دادگستری منحل شود.

وزارت دادگستری در سال‌های اخیر ثابت کرده است که تمایل بیشتری به طرح دعوای ضدانحصاری علیه شرکت‌های غول‌پیکر – از جمله شکایت جاری در دسامبر 2020 علیه گوگل – و مبارزه با ادغام دارد.

رویترز در این گزارش مشارکت داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شعیب اختر: “اگر من بهترین بودم، بهترین بودم” | تیم کریکت پاکستان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، «بگذار بپرسم شما یک سوال.” شعیب …