وقتی کامرون روی صحنه می رود، ریگوبرت سانگ از کیفیت ستاره راک خود لذت می برد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیفرقه مربی در کامرون به اوج جدیدی رسیده است، جایی که چهره ریگوبرت سانگ از بیلبوردهای بی شماری کنار جاده خیره می شود و هیچ بازیکن ملی فعلی به رقیب شهرت مربی نزدیک نمی شود.

آهنگ مطمئناً هاله‌ای متمایز از خود تراوش می‌کرد، زیرا او در اواخر عصر چهارشنبه به یک سالن رسانه‌ای در دوحه رفت. او با پوشیدن یک لباس ورزشی درخشان سفید و یک کلاه بیسبال سفید براق – کامل با قله‌ای بزرگ – که تاج برجستگی بلند مشکی اوست، بیشتر شبیه یک ستاره راک بود که به روی صحنه می‌رود تا یک مدیر معمولی فوتبال.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

در حالی که مدافع سابق لیورپول و وستهام امیدهای خود را برای بازی افتتاحیه شیرهای رام نشدنی مقابل سوئیس در روز پنجشنبه بیان کرد، یک مخاطب ظاهراً متحیر از فرصت استفاده کرد و تصاویر بی پایانی از سانگ و ریش بزی خاکستری علامت تجاری او را در تلفن همراه خود ثبت کرد.

او که از موقعیت سوئیس، 28 پله بالاتر از کامرون در رده بندی فیفا، دلسرد نشده بود، حال و هوای خوبی داشت و پیشنهاد کرد که ممکن است یک شگفتی در انتظارش باشد. او گفت: “سوئیس فردا آتش ما را خواهد دید.” ما اهمیتی به رتبه بندی نداریم، آنها فقط روی کاغذ هستند. چه کسی می دانست که عربستان سعودی آرژانتین را شکست می دهد؟ ما کاملا آماده و متمرکز هستیم. شجره نامه ما فردا مشخص می شود.»

بیچاره ساموئل اوم گوئت، هافبک 24 ساله تیم مچلن بلژیکی که در کنار سرمربی خود نشسته است، که به سختی یک کلمه در لبه ها شنیده می شود. در واقع، زمانی که یک روزنامه نگار از گوئه سوالی نادر پرسید، هم سرمربی و هم بازیکن از خنده منفجر شدند.

پس از پایان جلسه توجیهی، سانگ از صحنه خارج شد و با صبر و حوصله ایستاد و جذابیت داشت، در حالی که خبرنگاران و مسئولان مسابقات در صف ایستاده بودند تا با او دست بدهند، در کنار او عکس سلفی بگیرند و با مردی که در چهار جام جهانی بازی کرده بود گپ بزنند. .

آندره فرانک زامبو آنگویسا روی توپ مقابل مصر در جام ملت های آفریقا در فوریه 2022
آندره فرانک زامبو آنگویسا، در جام ملت‌های آفریقا در فوریه مقابل مصر، درخشان‌ترین استعداد کامرون است. عکس: Sunday Alamba/AP

به نظر سخت می‌رسید که شش سال پیش، لحظه‌ای بود که همه چیز برای سرمربی کامرون متوقف شد. سانگ در سن 40 سالگی با خونریزی مغزی از بین رفت و دو روز در کما ماند. هنگامی که او از آن بیرون آمد، پزشکان بیمارستان اورژانس یائونده تصمیم گرفتند که آنوریسم مغزی او نیاز به درمان تخصصی در فرانسه داشته باشد و او شش ماه بعد را در پاریس گذراند تا قبل از بازگشت به کامرون و در نهایت کار مربیگری خود را در سال 2017 از سر بگیرد.

به سرعت به فوریه امسال رسید و مربی ای که پنج سال گذشته را با فدراسیون کامرون کار کرده بود، جانشین آنتونیو کونسیسائو به عنوان سرمربی شیرهای رام نشدنی شد.

اگرچه انتصاب سانگ پس از دستور صریح رئیس جمهور کامرون، پل بیا انجام شد، اما برای کشوری که صف طولانی مربیان خارجی را وارد کرده است – کونسیسائو پرتغالی است، به نظر می رسد نقطه عطفی باشد.

منتقدان سانگ، و تعداد کمی وجود دارند، ممکن است ادعا کنند که او فاقد تجربه مدیریتی خط مقدم است و بیش از حد برای این نقش کنار گذاشته شده است، اما به نظر می‌رسد که اکثریت آن‌ها مشتاق هستند تا به بیشترین بازی‌کننده کامرون از این شک و تردید برخوردار شوند. علاوه بر این، این رفتار آرام ظاهری، حداقل تا کنون، با انگیزه دادن به بازیکنان برای رسیدن به ارتفاعات جدید ناسازگار به نظر نمی رسد، زیرا آنها برای رویارویی نه تنها با سوئیس، بلکه صربستان و برزیل در گروه G مشکل ساز آماده می شوند.

کامرون با پرس بالا و تهاجمی، به ویژه در کناره ها، تا حدودی به لطف قدرت کشش سانگ، عادت مفیدی برای متقاعد کردن بازیکنان دو ملیتی برای انتخاب بازی برای آنها ایجاد کرده است. برایان امبومو، مهاجم برنتفورد، در تصمیم به پشت کردن به فرانسه، کشور محل تولد خودش و مادرش، این روند را نشان می دهد.

ما عاشق موسیقی هستیم و رقصیدن را دوست داریم. این در رختکن ما غیر قابل باور است. “خیلی سرگرم کننده است.”

در حالی که مهارت‌های هجومی امبومو کامرون را تقویت می‌کند، درخشان‌ترین استعداد آن‌ها در هافبک مرکزی نهفته است، جایی که آندره فرانک زامبو آنگویسا از ناپولی استعدادی را که ظاهراً در دوران حضور قبلی در فولام از دست داده بود، دوباره کشف کرد.

بخشی از توضیحات او کمک به ایجاد گل برای کارل برلیانت توکو اکامبی است که علیرغم اینکه عمدتاً در سمت چپ بازی می کرد، در 108 بازی برای لیون 38 گل به ثمر رسانده و پنج گل را نیز در جام ملت های آفریقا امسال ثبت کرده است.

گویا امبومو برای شام در لندن توسط ساموئل اتوئو که مخصوصاً از خانه‌اش در غرب آفریقای مرکزی پرواز کرده بود، به خدمت گرفته شد، جایی که به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال کامرون، مهاجم سابق بارسلونا، اینترناسیونال، چلسی و اورتون اکنون رئیس سانگ است.

اتوئو که از رکورد کامرون که تنها یک بار از مرحله گروهی مسابقات صعود کرده است (در ایتالیا 90 زمانی که آنها در یک چهارم نهایی پس از وقت‌های اضافه به انگلیس سر بابی رابسون باختند، نمی‌ترسند) می‌گوید: «ما برای بردن جام جهانی به قطر می‌رویم. ). تیم‌های دیگر مانند ما جادویی ندارند.»

اگرچه کامرون تنها به دلیل حضور در قطر به قطر راه یافت و در مرحله پلی‌آف با سختی الجزایر را شکست داد، اتوئو به دلیل فشار روی سانگ با پیشنهاد یک فینال تماما آفریقایی افزایش یافته است. مردی که شایعه شده گاهی اوقات تسلیم وسوسه دخالت در انتخاب تیم می شود، می گوید: “ما همیشه بهترین چهره خود را در جام های جهانی نشان نداده ایم.” اما اکنون تیم های آفریقایی آماده هستند. کامرون در فینال مقابل مراکش پیروز خواهد شد.

حداقل آهنگ به نظر می رسد به طور کامل در پیام. او روز چهارشنبه گفت: «ما در یک مأموریت هستیم. “و ما می دانیم که چگونه برنده شویم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلغارستان گزارش رسانه ها مبنی بر تیراندازی مهاجران در مرز ترکیه را رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت بلغارستان ادعاهایی مبنی بر تیراندازی …