جلسه دادرسی در مورد آلودگی حفاری «گاسلند» برنامه ریزی شده است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مونتروز، پا. جلسه دادرسی برای هفته آینده در مورد پرونده طولانی مدت یک حفاری گاز طبیعی که با اتهامات جنایتی به اتهام آلوده کردن آبخوان یک جامعه کوچک پنسیلوانیا در 14 سال پیش مواجه است، برنامه ریزی شده است.

بر اساس سوابق دادگاه آنلاین، شرکت Coterra Energy که مستقر در هیوستون است، روز سه شنبه در دادگاه شهرستان Susquehanna حاضر خواهد شد.

سلف شرکت Coterra، Cabot Oil شرکت & گاز، در ژوئن 2020 به 15 اتهام جنایی متهم شد، پس از تحقیقات هیئت منصفه بزرگ نشان داد که این شرکت چاه های گاز معیوب حفر کرده است که متان قابل اشتعال را به منابع آب مسکونی در دیموک و جوامع اطراف نشت می کند.

دیموک پس از فیلمبرداری از ساکنان در حال روشن کردن آب لوله کشی خود در فیلم مستند برنده جایزه امی “Gasland” در سال 2010، شهرت ملی به خود جلب کرد، یکی از بدنام ترین موارد آلودگی که تا کنون از رونق حفاری و شکستگی در ایالات متحده بیرون آمده است. چهارراه کوچک در شمال شرقی پنسیلوانیا حدود 15 مایل (24 کیلومتر) از خط ایالت نیویورک فاصله دارد.

بسیاری از ساکنان همچنان از استفاده از آب چاه خود، استفاده از آب بطری، آب فله ای که به صورت تجاری خریداری می شود، و حتی آبی که از نهرها و چاه های ارتزینی استخراج می شود، اجتناب می کنند.

کابوت که با شرکت Cimarex Energy مستقر در دنور ادغام شد و کوتررا را تشکیل داد، مدتهاست که گاز موجود در آب ساکنان را به طور طبیعی حفظ کرده است.

پیش از جلسه دادرسی، مقامات ارشد دفتر دادستان کل ایالت که کوترا را تحت تعقیب قرار می دهد، اوایل این هفته به ساکنان دیموک در مورد طرحی برای اتصال خانه هایشان به یک منبع آب پاک اطلاع دادند.

این طرح از شرکت آب پنسیلوانیا امریکن واتر می‌خواهد تا دو چاه آب حفر کند و یک تصفیه‌خانه بسازد که قبل از لوله‌کشی آب به حدود 20 خانه در دیموک، هر گونه آلودگی را از آب پاک کند.

پیام هایی به دفتر دادستان کل و کوترا در روز چهارشنبه ارسال شد تا جزئیات جلسه دادرسی آتی را جویا شود.

روز سه شنبه، این شرکت – پرکارترین حفاری در کشور شماره 2 تولید کننده گاز طبیعی کشور – گفت که در حال تلاش برای حل و فصل اتهامات جنایی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزیر فرهنگ این ادعا را رد کرد که تغییرات در لایحه ایمنی آنلاین آن را ضعیف تر کرده است – سیاست بریتانیا زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی ژنگ زگوانگ، سفیر …