هرشل واکر، در حال دویدن در جورجیا، برای ساکنان تگزاس معافیت مالیاتی دریافت می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آتلانتا – هرشل واکر، نامزد جمهوری خواه برای مجلس سنا در جورجیا، علیرغم اینکه در حال حاضر در جورجیا زندگی می‌کند و برای تصدی پست شرکت می‌کند، از معافیت مالیاتی برای خانه‌اش در تگزاس که برای ساکنان اولیه این ایالت در نظر گرفته شده است، دریافت می‌کند.

سوابق مالیاتی عمومی که اولین بار توسط سی ان ان گزارش شد نشان می دهد که آقای واکر امسال معافیت مالیاتی حدود 1500 دلار برای خانه خود در منطقه دالاس، که وی آن را به عنوان محل سکونت اصلی خود درج کرده است، دریافت خواهد کرد. به گفته یکی از مقامات دفتر ارزیابی مالیات شهرستان تارنت، جایی که خانه آقای واکر در آن قرار دارد، او از سال 2012 معافیت مالیاتی برای خانه خود دریافت کرده است.

بر اساس قانون اساسی، نامزدهای سنا موظفند تنها پس از انتخاب شدن در ایالتی که نمایندگی خواهند کرد، اقامت کنند. در گرجستان، کاندیداها باید قبل از ثبت پیشنهادات خود برای تصدی پست، شرایط انگشت شماری را برای اخذ اقامت در ایالت رعایت کنند. معافیت مالیاتی آقای واکر در تگزاس نشان می دهد که اقامتگاه اصلی او در خارج از جورجیا باقی می ماند.

سخنگوی کمپین آقای واکر به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

به گفته بازرس تگزاس، استفاده آقای واکر از معافیت مالیاتی در حین فعالیت در جورجیا قانونی است. وب‌سایت کنترلر بیان می‌کند که ممکن است پس از دور شدن موقت از خانه، همچنان معافیت مالیاتی دریافت کنید، اگر «یک محل اقامت اصلی در جای دیگری ایجاد نکنید، قصد دارید به خانه بازگردید و کمتر از دو سال دور هستید».

آقای واکر که در گرجستان بزرگ شد و یک پدیده برای تیم فوتبال دانشگاه جورجیا بود، ریشه‌های خود را به مرکز مبارزات انتخاباتی خود تبدیل کرده است. پیروزی قاطع اولیه او در ماه مه و حمایت رای دهندگان جمهوری خواه تا حد زیادی به دلیل ستاره بودن او در ایالت بود. او در دور دوم انتخابات در 6 دسامبر با سناتور رافائل وارنوک، یک دموکرات، روبرو خواهد شد، زیرا هیچ یک از نامزدها از آستانه 50 درصدی لازم برای پیروزی در جورجیا در 8 نوامبر عبور نکردند.

این اولین بار نیست که آقای واکر با سوالاتی در مورد محل اقامت خود مواجه می شود. آقای واکر قبل از اعلام مبارزات انتخاباتی خود در سنا در سال 2021، بیش از دو دهه در تگزاس زندگی می کرد. او در آگوست 2021، چند روز قبل از اعلام نامزدی خود، برای رای دادن در گرجستان ثبت نام کرد.

آندرا گیلسپی، دانشیار علوم سیاسی در دانشگاه اموری، گفت که معافیت مالیاتی آقای واکر بعید است صلاحیت او را برای تصدی پست به خطر بیندازد یا جمهوری خواهانی را که از او در انتخابات عمومی حمایت کردند، منصرف کند. اما او افزود که در هفته‌های پایانی کمپین دور دوم انتخاباتی‌اش علیه آقای وارناک، این اطلاعات می‌تواند به استدلال دموکرات‌ها مبنی بر اینکه آقای واکر صرفاً به خاطر حرفه سیاسی‌اش به ایالت بازگشته است، خوراک بیشتری بیافزاید.

او گفت: “هرشل واکر هرگز ادعا نکرد که اخیراً ساکن جورجیا بوده است – او یک نامزد بومی پسر بود.” اگر دموکرات‌ها بتوانند بر اساس این ادعاها افراد بیشتری را بسیج کنند، از آن به این طریق استفاده خواهند کرد.»

آلیس مک فادن گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …