افسر لس آنجلس با شلیک گلوله هایی که باعث کشته شدن نوجوان در اتاق رختکن شد، سیاست را نقض کرد | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک افسر پلیس لس آنجلس که دسامبر گذشته یک دختر 14 ساله را در یک فروشگاه لباس کشت، مشخص شد که با شلیک چندین گلوله در جریان یک حادثه در فروشگاه، از سیاست های اداره پلیس تخطی کرده است، از جمله تیراندازی که به نوجوان اصابت کرد و کشته شد.

یافته های این هفته کمیسیون پلیس شهر به پرونده ای مربوط می شود که لس آنجلس را شوکه کرد. والنتینا اورلانا-پرالتا در 23 دسامبر 2021 هنگام خرید با مادرش در یک کارخانه تولید کت در برلینگتون شمال هالیوود کشته شد. افسر پلیس، ویلیام دورسی جونز جونیور، به سمت مردی که مظنون به حمله به مشتریان در فروشگاه بود تیراندازی کرد. یکی از گلوله هایی که او شلیک کرد به نوجوانی که به همراه مادرش در رختکن بود، اصابت کرد و کشته شد.

قتل اورلانا-پرالتا خشم گسترده ای را برانگیخت و باعث اعتراض و شکایت قضایی شد. این در سالی مرگبار برای غیرنظامیان به دست پلیس لس آنجلس رخ داد – سال گذشته LAPD بیش از دو برابر تعداد غیرنظامیانی را که در سال 2020 انجام داد کشته شد. Orellana-Peralta یکی از پنج نفری بود که توسط پلیس لس آنجلس در 9 نفر کشته شد. دوره روز در سال 2021.

فعالان استدلال کرده‌اند که چون افسران پلیس شهر با عواقب کمی روبرو هستند، همکارانشان جرأت می‌کنند تا در موقعیت‌هایی که ضمانت ندارد از نیروی کشنده بی‌دقت استفاده کنند. در تیراندازی که منجر به کشته شدن اورلانا-پرالتا شد، فعالان و ناظران این سوال را مطرح کردند که چرا جونز بدون تلاش برای کاهش تنش یا ارزیابی اینکه آیا تماشاچیان ممکن است به خطر بیفتند یا خیر، به یک مظنون شلیک کرد.

کمیسیون پلیس تشخیص داد که شلیک اول جونز موجه بود، اما دو شلیک زیر خط‌مشی LAPD را نقض کرد. با این حال، میشل مور، رئیس پلیس شهر، به این نتیجه رسید که جونز اصلاً اشتباه می‌کرد که شلیک کرد و افسر دیگری در همان موقعیت فکر نمی‌کرد که نیروی مرگبار «به طور عینی معقول یا ضروری باشد».

این کمیسیون گفت که افسران پاسخگو و یک گروهبان ناظر نیز از تاکتیک های نامناسبی در رویارویی با مظنون، دانیل النا لوپز، که در این حادثه کشته شد، استفاده کردند.

زمانی که پلیس به صحنه رسید، النا لوپز، 24 ساله، ظاهراً از قفل دوچرخه برای شلاق زدن زنی که با صورت خون آلود روی زمین بود استفاده می کرد. النا لوپز در سمت مخالف راهروی فروشگاهی از جونز بود و به نظر می رسید که در حال دور شدن است که افسر به سرعت سه گلوله شلیک کرد، یکی از آنها از زمین به رختکن فروشگاه که در آن اورلانا-پرالتا به همراه مادرش پناه گرفته بود، پرتاب شد و اصابت کرد. دختر در سینه

سولداد پرالتا، مادر این نوجوان، گفت: “او در آغوش من مرد و من نمی توانستم کاری انجام دهم… او از خواب بیدار نشد.” «در حالی که دراز کشیده بودم و برای کمک فریاد می زدم، پلیس برای کمک به من یا دخترم نیامد. اما من مدام فریاد می زدم. بالاخره وقتی پلیس آمد، مرا از رختکن بیرون آوردند و دخترم را در آنجا رها کردند. می خواستم به او کمک کنند. اما آنها او را تنها گذاشتند.

والدین Orellana-Peralta از LAPD و جونز به دلیل تیراندازی شکایت کرده‌اند و این بخش را به ایجاد “محیطی که اجازه داده و اجازه داده است که این تیراندازی رخ دهد” و ناتوانی در آموزش و نظارت صحیح افسران پاسخگو را متهم کرده‌اند.

هنوز مشخص نیست که جونز با چه عواقبی روبرو خواهد شد.

Orellana-Peralta شش ماه قبل از تیراندازی به لس آنجلس نقل مکان کرده بود. بنجامین کرامپ، وکیل خانواده اش، سال گذشته گفت که او در مدرسه عالی بود و آرزو داشت به دانشگاه برود و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند.

«مهمترین آرزویش این بود که شهروند آمریکا شود. آنها از شیلی به آمریکا آمدند تا از خشونت دور شوند و زندگی بهتری داشته باشند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …