“این اسلحه است”: هفته خشونت آمیز در یک سال مرگبار پاسخ های آشنای ایالات متحده را به دنبال دارد | کنترل اسلحه آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

این آخرین ساعت از افتتاح فروشگاه طولانی روز سه شنبه در Walmart Supercenter در قلب تجاری Chesapeake، دومین شهر بزرگ ویرجینیا بود. خریداران برای خرید لحظه آخری برای روز شکرگزاری تلاش کردند. سپس صدای تیراندازی بلند شد.

کمی بعد از ساعت 10 شب، یک کارمند که گفته می شود مدیر است، وارد اتاق استراحت در پشت فروشگاه شد که در آن کارمندان در شروع شیفت شب جمع شده بودند و به گفته یک شاهد عینی “تازه شروع به سمپاشی کرده است”. مرد مسلح از یک تپانچه برای پایین آوردن قربانیان خود استفاده کرد و سپس اسلحه را در عرض چند دقیقه به سمت خود چرخاند.

Donya Prioleau، یکی از کارگران فروشگاه، در فیس بوک وحشت آن لحظه را ثبت کرد. او نه تنها از دیدن سه دوستش که توسط یک مرد مسلح ساکت در مقابلش کشته شدند، آسیب دیدگی اش را بیان کرد، بلکه ناامیدی گسترده تری از تیراندازی دسته جمعی دیگر دو روز قبل از تعطیلاتی که برای تأمل و جشن در نظر گرفته شده بود، ابراز کرد.

او نوشت: «بچه، مامان، برادر، خواهر، عمه، عمو، پدربزرگ و مادربزرگ فلانی… هر کسی که امشب به خانه نرسید! شکرگزاری تعطیلاتی است که ما با دوستان و خانواده جشن می گیریم… کسانی هستند که نمی توانند. من نمی توانم ببینم در آن اتاق استراحت چه اتفاقی افتاده است.»

این فقط خانواده ها و دوستان کشته شدگان و مجروحان نیستند که در روز پنجشنبه جشن نخواهند گرفت. سه روز قبل از تیراندازی والمارت، مردی مسلح به یک تفنگ بلند وارد یک کلوپ شبانه LGBTQ+ در کلرادو اسپرینگز شد و تیراندازی کرد.

در نتیجه، خانواده های پنج نفری که کشته و 25 نفر مجروح شدند نیز چیزی برای تشکر نمانده اند. و به همین جا ختم نمی شود.

بر اساس آرشیو Gun Violence، در همین چند روز هفت تیراندازی جمعی در ایالات متحده رخ داده است. علاوه بر خونریزی در چساپیک و کلرادو اسپرینگز، چهار نفر در یک مزرعه ماری جوانا در اوکلاهاما در روز یکشنبه کشته شدند. یک مادر و سه فرزندش روز جمعه در ریچموند ویرجینیا به ضرب گلوله کشته شدند. و تیراندازی های دسته جمعی – که به عنوان چهار نفر یا بیشتر کشته یا زخمی شده با سلاح گرم تعریف می شود – در ایلینویز، می سی سی پی و تگزاس رخ داد.

در مجموع، هفته شکرگزاری شاهد کشته شدن 22 نفر و مجروح شدن 44 نفر بوده است.

طبق تعریف آرشیو، امسال 606 تیراندازی دسته جمعی در ایالات متحده رخ داده است. این بدان معناست که سال 2022 در حال شکل گیری یکی از بدترین سال های تاریخ اخیر است، که برابر یا فراتر از خونریزی سال 2020 است که 610 مورد از این قبیل را ثبت کرد و سال گذشته که شاهد 690 مورد بود.

برخورد دردناک این همه تراژدی در یک هفته شادی ملی شاید دلیلی برای جستجوی روحی گسترده باشد. اما واکنش عمومی به سرعت و به طور قابل پیش بینی به الگوهایی تبدیل شده است که برای ناظران بحران اسلحه آمریکا بسیار آشنا هستند.

در ویرجینیا، فرماندار جمهوری خواه، گلن یانگکین، دومی را مشخص کرد از تیراندازی‌های دسته جمعی هفته با این جملات فرسوده: «امروز صبح قلب ما با جامعه چساپیک می‌شکند… اعمال خشونت‌آمیز شنیع جایی در جوامع ما ندارد.»

همانطور که یکی از زیرک ترین حامیان کنترل اسلحه، شانون واتس، خاطرنشان کرد، پاسخ فرماندار فاقد دو کلمه تند بود: «مسلح» و «تیراندازی». واتس در تحلیل خود از یک هفته ویرانگر، صریح تر بود.

“این اسلحه های لعنتی است” او توییت کرد. اگر اسلحه بیشتر و قوانین کمتر اسلحه ما را ایمن تر می کرد، آمریکا امن ترین کشور جهان خواهد بود. اما 400،000،000 اسلحه در دست غیرنظامیان همراه با قوانین ضعیف اسلحه، نرخ قتل با اسلحه را 25 برابر بیشتر از هر کشور دیگری به ما داده است.

در کلرادو، مظنون تیراندازی در کلاب کیو از بیمارستان مرخص شد و اکنون در زندان محلی نگهداری می شود. اندرسون لی آلدریچ، 22 ساله، قرار بود روز چهارشنبه برای اولین بار در دادگاه حاضر شود و با اتهامات احتمالی قتل و جنایت نفرت روبرو شود.

نام مظنون شش سال پیش از نیکلاس فرانکلین برینک تغییر کرد. در پرونده های دادگاه، وکلای مدافع مظنون گفتند که آنها غیر دودویی هستند و از ضمایر آنها استفاده می کنند.

به نظر می رسد مظنون قبل از تیراندازی با وجود حادثه ای که در 18 ماه پیش مادرشان با بمب دست ساز تهدید شده بود، سلاح های مرگبار در اختیار داشته است. هیچ نشانه ای وجود ندارد که مقامات به قانون پرچم قرمز ایالتی استناد کرده باشند که اجازه توقیف سلاح را از هر کسی که برای خود یا دیگران خطر تلقی می شود، می دهد.

کلرادو اسپرینگز به عنوان یکی از محافظه کارترین شهرهای ایالات متحده شهرت دارد. این مکان خانه چندین گروه برجسته مسیحی انجیلی و ضد سقط جنین است.

در سال 2019، شهرستان ال پاسو، که شهر را پوشش می دهد، خود را به عنوان “پناهگاه اصلاحیه دوم” معرفی کرد. این اقدام به حق حمل سلاح در قانون اساسی اشاره می‌کند که در اعتراض به تلاش‌ها برای تشدید کنترل اسلحه در این ایالت در پی چندین تیراندازی هولناک دسته‌جمعی اعمال شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بیا توپ بازی کنیم”: لهستان برای بازی بیشتر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل فرانسه دعا می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، “بیا توپ بازی کنیم” – “بیا …