خانواده‌های سربازان روسی که به خدمت سربازی فرستاده شده‌اند، پوتین را به بی‌اعتنایی به آنها متهم می‌کنند | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو ماه پس از بسیج ده‌ها هزار مرد روسی، کرملین اعلام کرده است که ولادیمیر پوتین به برخی از مادران و همسران آن‌ها برای فرونشاندن ترس‌ها از فراخوان دسته‌جمعی حاضر خواهد شد.

اما مدافعان خانواده سربازان گفته‌اند که آنها برای این جلسه از دست رفته‌اند و انتظار دارند که این جلسه پوشش بی‌اعتنایی کرملین به سربازان خود در اوکراین باشد.

والنتینا ملنیکوا، مدافع کهنه کار خانواده های سربازان که به سال 1989 بازمی گردد، در مصاحبه با آبان نیوز گفت که در مورد ملاقات با پوتین که انتظار می رود اواخر این هفته برگزار شود، با او تماسی گرفته نشده است.

او گفت: “البته آنها ما را دعوت نکردند و ما البته نمی خواهیم برویم.”

او گفت که تنها رفتن و ملاقات با رئیس جمهور روسیه به عنوان نماینده کمیته مادران سرباز که به گفته او هزاران شکایت دریافت کرده است، یک چیز است، بیش از سال های جنگ روسیه در چچن.

اما او گفت که مانند سایر فعالان حقوقی که برای شرکت در این نشست انتخاب نشده‌اند، معتقد است کرملین نمایندگان خود را انتخاب می‌کند یا شاید حتی صفوف آن‌ها را با مخاطبان کاشته‌شده پر خواهد کرد تا دیدار پوتین را با این گروه برگزار کند. عمومی”.

«با بستگان بسیجی همراهی کنیم [soldiers] کسانی که قبول کرده اند شوهر و پسرشان در جبهه بمیرند برای ما راحت نیست. ما تا حدودی علایق و مشکلات متفاوت داریم.»

او به دلیل خطراتی که برای فعالانی که درباره آنچه روسیه «عملیات نظامی ویژه خود» نامیده است، صحبت می کنند، از توضیح بیشتر خودداری کرد. هیچ جنبش اصلی ضد جنگ در روسیه وجود ندارد، تا حدی به دلیل قوانین محدودکننده ای که مخالفان را در اینترنت و در راهپیمایی های عمومی مجازات می کند.

اما یکی از منابع اصلی انتقاد از سوی خانواده‌های سربازان روسی است که به بهانه‌های مشکوک بسیج شده‌اند، آموزش‌های ضعیفی دیده‌اند، مجهز نیستند و اغلب در نبردهایی پرتاب شده‌اند که منجر به تلفات زیادی شده است. ده‌ها روس همچنین از فساد، سوء استفاده و بازداشت غیرقانونی در ارتش شکایت کرده‌اند و خانواده‌های آنها گاهی در آدرس‌های ویدئویی مستقیماً به پوتین منتشر می‌شوند و از او می‌خواهند که مداخله کند.

ملنیکوا گفت: «این زمان بسیار سختی است. ما هرگز هزاران درخواست تجدیدنظر در یک هفته نداشته‌ایم.» او گفت که در برخی مواقع، بسیج به نظر می رسد “بی قانونی کامل”.

او گفت: «از مردم انتظار می‌رود که از خودشان مراقبت کنند.

سایر فعالان مستقیماً رئیس جمهور روسیه را به دلیل “پنهان شدن” از منتقدانش مورد انتقاد قرار داده اند.

“ولادیمیر ولادیمیرویچ [Putin]تو مردی یا چی؟” اولگا سوکانووا، یکی از رئیسان شورای مادران و همسران، فعالانی که از دولت درخواست کرده اند تا بسیج را متوقف کند و مردان را از جبهه بازگرداند، گفت. «شجاعت این را داری که به چشمان ما نگاه کنی، نه با زنان و مادران دستچین شده در جیب، بلکه با واقعیات. [women]چه کسانی از شهرهای مختلف به اینجا سفر کرده اند تا با شما ملاقات کنند؟

“ما منتظر پاسخ شما هستیم! یا دوباره پنهان می‌شوی؟» تسوکانوا اضافه کرد که پسر 20 ساله اش به خدمت سربازی فرستاده شد و در برابر اعزام به اوکراین مقاومت کرده است. تسوکانووا در یک وبلاگ ویدیویی صحبت می کرد که به سرعت توسط مطبوعات مستقل روسیه مورد توجه قرار گرفت.

این سازمان روز چهارشنبه میزگردی را با حضور زنان شاکی از اقدامات ارتش برگزار کرد. آنها قبل از این رویداد ادعا کردند که توسط نیروهای امنیتی روسیه تعقیب شده اند.

ولادیمیر پوتین با یک سرباز صحبت می کند
ولادیمیر پوتین با یک سرباز در بازدید از یک مرکز آموزشی نظامی برای نیروهای ذخیره بسیج شده در ماه اکتبر صحبت می کند. عکاس: میخائیل کلیمنتیف/AP

در این مراسم، آن‌ها عکس‌های بزرگی از مقامات روسی که برای شرکت در جلسه دعوت شده بودند، اما به جلسه نادیده گرفته بودند، از جمله وزیر دفاع سرگئی شویگو و رئیس ستاد کل ارتش، والری گراسیموف، به نمایش گذاشتند.

یک زن از شرق دور روسیه، مارینا بوریسوونا، از طریق تماس ویدیویی گفت که دو پسرش برای جنگ بسیج شده اند. او گفت که یکی دو فرزند خردسال داشت. چه کسی نوه‌های من را بزرگ می‌کند؟… از همه کسانی که از آنها بستگی دارد می‌خواهم پسرم را برگردانند تا بتواند دو دختر کوچکش را بزرگ کند.» زنان دیگر شکایت داشتند که شوهرانشان بدون آموزش به جنگ فرستاده شده اند.

دیدار پوتین با خانواده‌های سربازان، که کرملین این هفته آن را تایید کرد، به عنوان تلاشی برای محافظت از چهره رئیس‌جمهور روسیه تلقی می‌شود که در برخی مواقع متهم به عدم تماس و تمسخر به عنوان زندگی در یک پناهگاه شده است. .

«بسیج یک استرس بزرگ برای همه بوده است [Russian] دنیس ولکوف، مدیر مرکز لوادا، یک آژانس نظرسنجی مستقل در مسکو، گفت.

وی با استناد به نظرسنجی‌های اخیر افزود: ارزیابی‌ها از رفاه به شدت کاهش یافته است. چنین افت شدیدی در تاریخ مشاهده و حمایت از این تصمیم وجود نداشته است [on mobilisation] بسیار کمتر از حمایت از عملیات ویژه نظامی به طور کلی بوده است.»

او افزود: “من فکر می کنم که آنها نمی توانند این موضوع را نادیده بگیرند.” دیدار پوتین با مادران نشان می‌دهد که “پوتین از این موضوع می‌داند، که درگیر است”.

ملنیکوا گفت که حضور مادران و خانواده‌های سربازان بسیجی که خواسته‌های خود را اعلام کرده‌اند، می‌تواند باعث شرمندگی پوتین شود.

او ملاقات او در سال 2000 با بستگان ملوانان کشته شده در زیردریایی هسته ای کورسک را به یاد آورد که با هجوم پوتین در ملاء عام به پایان رسید.

«این یک رسوایی واقعی بود. آن جلسه بود. من فکر می کنم از آن زمان او با اقوام واقعی ملاقات نکرده است [of soldiers]،” او گفت. او نمی‌خواهد حقیقت را بشنود. و نمی تواند خود را کنترل کند.

او گفت: “تمام چیزی که تغییر کرده است این است که شخصی در اداره ریاست جمهوری متوجه شده است که به این خواسته ها پاسخ می دهد.” و افزود که دولت از تبدیل شدن این مطالبات به مخالفت آشکار بیم دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش مورد حمایت سازمان ملل می گوید که دیوار مرجانی بزرگ باید در فهرست میراث جهانی «در خطر» قرار گیرد | دیواره مرجانی بزرگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماموریت تحت حمایت سازمان …