دادگاه عالی جورجیا ممنوعیت سقط جنین را بازگرداند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آتلانتا — دادگاه عالی جورجیا روز چهارشنبه ممنوعیت سقط جنین را پس از حدود شش هفته بارداری مجدداً بازگرداند.

دادگاه عالی یک حکم دادگاه بدوی مبنی بر لغو این ممنوعیت را در حالی که درخواست تجدید نظر را بررسی می کند، به حالت تعلیق درآورد.

رابرت مک‌بورنی، قاضی دادگاه عالی شهرستان فولتون، در 15 نوامبر حکم داد که ممنوعیت سقط جنین در ایالت نامعتبر است، زیرا زمانی که در سال 2019 به قانون رسید، دادگاه عالی ایالات متحده در زمان رو. v. Wade و حکم دیگری سقط جنین را در شش هفته گذشته مجاز دانستند.

این تصمیم بلافاصله اجرای ممنوعیت سقط جنین را در سراسر ایالت ممنوع کرد. ارائه دهندگان سقط جنین از شش هفته گذشته انجام این عمل را از سر گرفته بودند.

دادستانی کل ایالت به دادگاه عالی ایالت اعتراض کرد. همچنین از دادگاه عالی خواست تا حکمی را برای تعلیق تصمیم در زمانی که تجدید نظر در جریان بود، صادر کند.

ممنوعیت گرجستان در ماه ژوئیه و پس از آن که دادگاه عالی ایالات متحده Roe v. Wade را لغو کرد، اجرایی شد. این قانون اکثر سقط جنین را زمانی که “ضربان قلب انسان قابل تشخیص” وجود داشت، ممنوع کرد.

فعالیت قلبی را می توان با سونوگرافی در سلول های جنینی که در نهایت در حدود شش هفته پس از بارداری به قلب تبدیل می شود، تشخیص داد. این بدان معناست که بیشتر سقط جنین در گرجستان در زمانی قبل از اینکه بسیاری از مردم بدانند باردار هستند ممنوع شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

طراح Balenciaga بابت کمپین “نامناسب” با حضور کودکان متاسفم | بالنسیاگا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، طراح خلاق Balenciaga به دلیل …