سولا براورمن می‌گوید افرادی که به‌طور غیرقانونی به بریتانیا می‌آیند، به خاطر پردازش هرج و مرج «مقصر» هستند | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سوئلا براورمن به دلیل بحران در مرکز پردازش منستون با پنج چالش قانونی مواجه است، اما اصرار داشت که افرادی که در قایق های کوچک به دنبال پناهندگی هستند و قاچاقچیان آنها مقصر این هرج و مرج هستند.

وزیر کشور به نمایندگان مجلس گفت که قانون برنامه ریزی شده برای تشدید سیستم پناهندگی در سال جاری به پارلمان ارائه نخواهد شد. معلوم شد که ارشدترین کارمند دولتی او هنوز قراردادی به ارزش 140 میلیون پوند برای فرستادن پناهجویان به رواندا به عنوان “ارزش برای پول” امضا نکرده است.

این افشاگری‌ها در یک حضور پراکنده در برابر کمیته منتخب امور داخلی در روز چهارشنبه، یک روز قبل از سالگرد مرگ 27 نفری که قایقشان در کانال مانش غرق شد و به دنبال پناهندگی در بریتانیا بودند، صورت گرفت.

تا پایان ماه گذشته، بیش از 4000 پناهجو در مرکز پناهندگان کنت اسکان داده شدند، این مرکز برای نگهداری تنها 1600 نفر و رسیدگی به آنها در 24 ساعت طراحی شده بود.

برخی از آنها بیش از چهار هفته در آنجا بودند، زیرا بالقوه قوانین وزارت کشور و قانون را نقض کردند. بیماری های عفونی شیوع یافت و یک نفر در حین بازداشت جان باخت. خودی ها می گویند هر گونه تخلف می تواند ده ها میلیون پوند به عنوان غرامت برای دولت هزینه داشته باشد.

براورمن گفت که وزارت کشور پنج نامه پیش از اقدام در مورد منستون دریافت کرده است که می تواند منجر به بررسی های قضایی شود که چه کسی مقصر اجازه تجمع پناهجویان و عدم انتقال آنها به هتل ها بوده است.

منابع وزارت کشور روز سه‌شنبه ادعا کردند که پریتی پاتل، وزیر کشور سابق، مسئول «موقع کردن» خرید هتل‌ها در طول تابستان بوده است – ادعایی که باعث شد پاتل به شکایت رسمی درباره گزارش‌های خصمانه از این وزارتخانه تهدید کند.

براورمن در پاسخ به این سوال که مقصر انبوه پرونده های مانستون چه کسی است، گفت که نمی خواهد “انگشت سرزنش” را به سوی هیچ وزیر کشوری نشانه بگیرد.

او گفت: “من به شما می گویم مقصر چه کسی است، بسیار واضح است که مقصر چه کسی است، این مردم هستند که قوانین ما را زیر پا می گذارند، غیرقانونی به اینجا می آیند، از افراد آسیب پذیر سوء استفاده می کنند و سعی می کنند سخاوت مردم بریتانیا را کاهش دهند – این مقصر است.” .

فرودگاه نظامی سابق در نزدیکی Ramsgate روز سه‌شنبه پس از انتقال همه افراد به هتل‌ها خالی بود.

براورمن گفت قانون جدید برای مبارزه با عبور از کانال کانال و سوء استفاده ادعایی از قوانین برده داری مدرن اکنون بعید است که قبل از کریسمس به پارلمان ارائه شود. او گفت: «ممکن است اشتباه شود، باید بگویم.

متیو رایکرافت، دبیر دائمی وزارت کشور آمریکا، گفت که او دیدگاه خود را در مورد طرح بوریس جانسون برای فرستادن پناهجویان به رواندا تغییر نداده است، علیرغم اینکه آن را تحت “بررسی مداوم” قرار داده است. او گفت: “شرایط به اندازه کافی تغییر نکرده است تا بتوانم قضاوتم را تغییر دهم، که از آوریل این بود که شواهدی نداشتیم که ارزش پول را دارد.”

نمایندگان مجلس سوالاتی در مورد سیستم پناهندگی پرسیدند که طی آن براورمن اعتراف کرد که “ما نتوانستیم مرزهای خود را کنترل کنیم”.

تیم لافتون، نماینده محافظه‌کار، به وزیر کشور گفت که «کمبود مسیرهای امن و قانونی» برای اجتناب از نیاز به قایق‌های کوچک وجود دارد.

براورمن در پاسخ به این سوال که چگونه یک پناهنده یتیم 16 ساله از آفریقا که تحت طرح های موجود واجد شرایط نبود می تواند به طور قانونی به بریتانیا برسد و درخواست پناهندگی کند، براورمن نمی تواند گزینه ای ارائه دهد و پیشنهاد کرد که می تواند پس از ورود به بریتانیا درخواست پناهندگی کند.

“اگر مجوز ورود قانونی به هواپیما را برای ورود به بریتانیا نداشتم، چگونه می توانستم به بریتانیا برسم؟” لافتون گفت. سپس براورمن او را به همکارانش ارجاع داد.

رایکرافت به لافتون گفت که این یتیم 16 ساله ممکن است بتواند با کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تعامل داشته باشد و افزود: “اما من می پذیرم که برخی کشورها وجود دارند که در آنها امکان پذیر نیست.”

براورمن اعتراف کرد که “ارتباط ضعیف” بین وزارت کشور و شوراها و نمایندگان مجلس در مورد استفاده از هتل ها برای اسکان پناهجویان وجود داشته است.

چندین شورا علیه دولت به دلیل عدم مشورت با آنها و جوامع محلی قبل از انتقال مردم به هتل های منطقه خود، اقدام قانونی انجام داده اند.

رابرت جنریک، وزیر مهاجرت، در یک حضور جداگانه در مجلس عوام، قول جدیدی را برای اطلاع نمایندگان محلی و مقامات محلی حداقل 24 ساعت قبل از انتقال پناهندگان و مهاجران به هتل ها اعلام کرد.

در حال حاضر بیش از 40000 پناهجو در بیش از 100 هتل در سراسر بریتانیا اقامت دارند که هزینه آن حدود 7 میلیون پوند در روز است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فرانسه 2-1 دانمارک: دوبل امباپه به فرانسه کمک کرد تا به مرحله حذفی جام جهانی برسد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کیلیان امباپه دو گل به ثمر …