فنلاند و سوئد کمک نظامی به اوکراین را پیش از زمستان افزایش می دهند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اولین برف سال در حال حاضر به بخش هایی از اوکراین رسیده است.

لجن غلیظ و مرطوب پاییز را – که بوسیله چکمه‌ها، پیست‌ها و لاستیک‌ها به هم می‌ریزد – به باتلاقی یخ‌زده تبدیل می‌کند که ناگزیر از میان لباس‌ها نفوذ می‌کند و به استخوان‌های سربازانی که برای رویارویی با فصول در حال تغییر نیستند، مجهز می‌شوند.

در فنلاند و سوئد، نظامیان یک یا دو چیز در مورد نبرد در هوای بسیار سرد و نحوه مبارزه با عناصر می دانند. و با توجه به آب و هوا، دو کشور اسکاندیناوی بزرگترین بسته های کمک نظامی خود را به اوکراین تا به امروز اعلام کرده اند.

این مهم است که ما به حمایت از اوکراین و فراهم کردن ابزار برای پایان دادن به جنگ ادامه دهیم آنتی کایکونن، وزیر دفاع فنلاند.

او در مصاحبه ای به یورونیوز گفت: “اوکراین می جنگد و از استقلال و آزادی خود دفاع می کند، حق کمک به اوکراین در این شرایط است. به همین دلیل فنلاند و اکثر کشورهای اروپایی کمک می کنند.”

دهمین — و آخرین — بسته دفاعی فنلاند ارزش آن 55.6 میلیون یورو است که ارزش مجموع تمام مواد دفاعی در نظر گرفته شده برای اوکراین را از زمان شروع جنگ به 160.4 میلیون یورو می رساند.

فنلاندی‌ها در مورد آنچه که دقیقاً ارائه کرده‌اند بسیار سخت گیر هستند – کایکونن گفت: «به دلایل امنیتی و عملیاتی است» – اما وزیر کمی بیشتر در مورد این فرآیند توضیح می‌دهد.

ما فهرستی از اوکراین دریافت می‌کنیم و هنگام ساخت این بسته‌ها با آنها مشورت می‌کنیم. البته، در همان زمان به آنها می‌گوییم که این و این را داریم که می‌توانیم اهدا کنیم. و از طریق بحث و گفتگو، می‌توانیم بسته ها،” او گفت.

در حالی که برخی از کشورها در مورد سیستم های تسلیحاتی که به اوکراین داده اند، بازتر بوده اند، فنلاندی ها نیازی به علامت گذاری به روس ها نمی بینند که چه چیزی را تامین می کنند.

کایکونن گفت: “این راه فنلاندی برای ساکت ماندن است.”

ما دو اصل در کمک داریم: ما چیزهایی را که اوکراین به آن نیاز دارد می‌دهیم و چیزهایی را می‌دهیم که بدون تضعیف دفاع خودمان می‌توانیم بدهیم.»

او فقط یک سرنخ کوچک، اما مهم به ما می دهد: “ما در نظر گرفته ایم که زمستان در راه است.”

بنابراین فنلاند چه تجهیزات زمستانی ممکن است در اختیار اوکراین قرار دهد؟

دولت و ارتش فنلاند ممکن است دقیقاً در مورد اطلاعاتی که در مورد آنچه به اوکراین ارائه می‌کنند کتاب باز نباشند، اما نتایج واضح و آگاهانه‌ای وجود دارد که باید انجام شود.

تحلیلگر اطلاعاتی منبع باز و مورخ نظامی امیل کاستهلمی می‌گوید فنلاند احتمالاً تجهیزات اولیه زمستانی را ارسال می‌کند، اما هیچ چیز خیلی گران‌قیمتی نیست “زیرا البته فنلاند هنوز تهدیدات ژئوپلیتیکی خاص خود را دارد که اتفاقاً همان تهدیدات اوکراین است”.

“آنچه من از منابع مختلف فهمیده ام این است که اوکراین و روسیه هر دو کمبود تجهیزات مناسب زمستانی مانند زیر لباس گرم و لباس های استتاری زمستانی دارند و لباس های استتاری فنلاندی واقعاً لباس های خوبی هستند. ممکن است ما آن ها و کیسه خواب ها را ارسال کنیم. هم.”

یکی دیگر از تجهیزات مهم چادرهایی با اجاق گاز است که می توان آنها را در زمستان گرم کرد: سربازان می توانند گرم شوند و همچنین لباس های خیس خود را آویزان کنند تا هنگام خواب خشک شوند.

“در حال حاضر در اوکراین از قبل در بخش های شمالی برف باریده است، و اطراف آن مخلوطی از برف و گل و گل و لای است. اگر یک سرباز یکی دو روز در آن شرایط بجنگد، مقداری از وسایل او خیس می شود و او خیس می شود. برای مبارزه موثر هفته ها یا ماه ها باید خشک شود.”

کاستهلمی می‌گوید یک چادر با اجاق گاز، یا جوراب‌های خشک گرم، لباس‌های زیر حرارتی و لباس‌های استتار ممکن است مانند تجهیزات ساده به نظر برسد، اما «بسیار امکان‌پذیر است» که نه اوکراین و نه روسیه ابزاری برای تأمین تجهیزات اولیه برای همه سربازان خود نداشته باشند. این.

تجهیزات زمستانی فنلاندی که از جمعیت جمعی تهیه شده است عازم اوکراین است

کمک‌های نظامی رسمی در سطح دولت فنلاند تنها کمکی نیست که از شمال به جنوب جریان می‌یابد و تعدادی از گروه‌ها برای پر کردن شکاف‌های موجود در تجهیزات تجهیزات تلاش می‌کنند.

یکی از آن سازمان ها است دوستان فنلاندی شماکه عمدتاً درخواست‌های مربوط به تجهیزات دفاعی مانند کلاه‌های بالستیک و صفحات زره بدن را که توسط جنگنده‌های داوطلب فنلاندی در اوکراین درخواست شده بود پردازش می‌کند، اما همچنین هرگونه مازاد را برای ارتش اوکراین ارسال می‌کند.

کاسپر کانوستو، رئیس این خیریه، که صلح، مدیتیشن و درگیری را نیز مطالعه می‌کند، گفت: «برای مثال، دوربین‌های حرارتی در حال حاضر با شب‌های تاریک زمستانی تقاضای زیادی دارند. مبارزان همچنین درخواست کوله‌پشتی Savotta، گوش‌بند Peltor و ضمیمه‌های کلاه ایمنی را دارند. تحقیق در Åbo Akademi در جنوب غربی فنلاند.

وی به یورونیوز گفت: برای استفاده در زمستان، جوراب های پشمی مخصوص، گرمکن های گردن، ژاکت و شلوار زمستانی نظامی، کیسه خواب زمستانی، مچ گرم کن و دستکش زمستانی را برای استفاده عملیاتی خریداری کرده ایم.

ما مواد پشم مرینو را ترجیح می دهیم. شما را گرم نگه می دارد و به اندازه مواد دیگر شما را آزار نمی دهد.

آخرین بسته کمکی سوئد به اوکراین

اخیراً از فنلاند و سوئد نیز یک پرش کوتاه در خلیج بوتنیا انجام شده است اعلام کرد بزرگترین بسته کمک نظامی آن برای اوکراین، نشانه ای از دولت جدید است که آنها می خواهند حمایت خود را افزایش دهند.

ما اکنون در حال ارسال یک بسته حمایتی بی سابقه با حمایت های بشردوستانه و نظامی به اوکراین هستیم. اولف کریسترسون نخست وزیر اوکراین گفت: دفاع از آزادی اوکراین حیاتی ترین وظیفه سیاست خارجی زمان ما است.

سوئدی‌ها کمی بیشتر از فنلاندی‌ها در مورد آنچه عرضه می‌کنند پیشرو هستند، و بسته جدید شامل یک سیستم تسلیحاتی و مهمات پیشرفته برای دفاع هوایی، وسایل نقلیه سبک همه‌جانبه، تجهیزات شخصی از جمله تجهیزات زمستانی و زره بدن، چادر و توری استتار.

ارزش بسته کمکی جدید 3 میلیارد کرون است — تقریباً 273.4 میلیون یورو — که یک میلیارد کرون بیشتر از مجموع بسته های کمک های نظامی قبلی است.

توضیح داد: «بسته سوئد در سطح سیاسی اروپا جالب است زیرا این سیگنالی است که ما اوکراین را فراموش نمی کنیم، حمایت ما بزرگتر و بزرگتر می شود و این فشار بر کشورهایی است که ممکن است وسوسه شوند کمتر انجام دهند.» اسکار جانسون، کارشناس امنیت بین المللی در استکهلم.

او به یورونیوز گفت: «من فکر می‌کنم این سوئد است که می‌گوید بیایید بچه‌ها از اوکراین دست نکشید.

در حالی که سوئد قبلاً کمک‌های نظامی کمتری مانند سلاح‌های ضد تانک به اوکراین ارائه کرده بود، دور جدید تجهیزات از جمله سیستم‌های ضد هوایی به اوکراینی‌ها افزایش قابل توجهی در قابلیت‌ها ارائه می‌دهد.

همچنین پشتیبانی برای زمستان از جمله یونیفرم‌ها و چادرهای زمستانی وجود دارد، اما سوئدی‌ها در حال حاضر تعداد زیادی از آن‌ها را در انبار ندارند، زیرا در طول دهه‌ها ذخایر خود را به پایان رسانده‌اند و اکنون به سرعت در تلاش برای ذخیره مجدد هستند.

جانسون توضیح داد: “در بسیاری از موارد، ما به اوکراین پول می دهیم و به آنها می گوییم که تجهیزات را خودشان بخرند، زیرا ما مقدار زیادی تدارکات نداریم زیرا آن فروشگاه های بزرگ را برچیده ایم.”

من فکر می کنم آنچه که ما ارائه می دهیم کیفیت خوبی است، اما نه اعداد بزرگ.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سندی توکسویگ با پنومونی برونش در بیمارستان بستری شد سندی توکسویگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، سندی توکسویگ پس از بستری …