جلسات استماع Partygate ممکن است پس از تاخیر شماره 10 به سال جدید بازگردانده شود بوریس جانسون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات کمیته امتیازات در مورد اینکه آیا بوریس جانسون عوام را گمراه کرده است یا خیر، ممکن است تا ژانویه به تعویق بیفتد، زیرا شماره 10 در نهایت چهار ماه پس از درخواست، اسناد پنهانی مربوط به Partygate را تحویل داد.

آبان نیوز می‌داند که مهلت پاییز برای شروع جلسات شواهد شفاهی که در آن نخست‌وزیر سابق به عنوان شاهد فراخوانده می‌شود، کنار گذاشته شده است. در عوض، منابع گفتند که جلسات مورد انتظار ممکن است به بعد از کریسمس برگردانده شوند.

این تأخیر به خاطر تلاش دفتر کابینه و مقاومت در برابر ارائه اطلاعات کلیدی درخواستی چهار ماه پیش عنوان شده است.

جمعه گذشته، آنچه به عنوان “تکه سنگین” از اسناد توصیف شد به کمیته تحویل داده شد. طیف وسیعی از اطلاعات – از جمله خاطرات نخست وزیر سابق، دعوت نامه های ایمیل رویداد، گزارش شماره 10 ورودی، مقالات توجیهی و پیام های واتس اپ – در ابتدا در ماه جولای جستجو شد.

این کمیته هفت نفره که اکثریت محافظه‌کاران را دارد اما هریت هارمن از حزب کارگر ریاست آن را بر عهده دارد، قرار است بررسی کند که آیا جانسون با انکار هرگونه نقض قوانین کووید، پارلمان را گمراه کرده است یا خیر.

نمایندگان مجلس امیدوار بودند که از اوایل اکتبر شروع به شنیدن شواهد شفاهی کنند، اما اکنون شروع به بررسی بیشتر مدارک ارائه شده توسط دولت کرده‌اند. تنها سه هفته قبل از تعطیلات کریسمس، شک و تردیدهایی در مورد اینکه آیا تمام جلسات شواهد می توانند قبل از تعطیلات جشن تکمیل شوند وجود دارد.

اعضای کمیته اکنون در حال بحث هستند که آیا جلسات شواهد را به سال جدید سوق دهند، زمانی که زمان بیشتری برای بررسی شهود وجود دارد.

یکی از منابع گفت: “بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که کمیته یک شاهد را دعوت می کند و سپس شواهد بیشتری ظاهر می شود که ما دوست داریم در مورد آنها سوال کنیم.”

نمایندگان مجلس در کمیته مدارک را خط به خط بررسی می کنند و ممکن است با درخواست اطلاعات بیشتر به شماره 10 و دفتر کابینه برگردند.

سخنگوی این کمیته گفت که از ژوئن هر هفته جلساتی را برگزار کرده است که در آن عوام برای “تعیین فرآیندها، جمع آوری و تجزیه و تحلیل شواهد” تشکیل شده است.

آنها گفتند: «کمیته برای به دست آوردن شواهد برای تحقیق در حال گفتگو با دولت بوده است. در ماه ژوئیه از دولت درخواست کرد که جمعه گذشته به طور کامل ارائه شد.

این سخنگو افزود که نمایندگان مجلس “متعهد به پیشبرد سریع تحقیقات هستند”.

آبان نیوز در اوایل این ماه فاش کرد که دفتر کابینه و شماره 10 از ارائه اطلاعات مهم خودداری می‌کنند و جزئیاتی مانند گزارش‌های مجوز را اصلاح می‌کنند. اعتقاد بر این بود که برخی از اطلاعات اولیه ارائه شده به کمیته به حدی اصلاح شده است که جزئیات مهمی از دست رفته است، که منجر به تلاش های مکرر برای استخراج جزئیات بیشتر شده است.

در آن زمان، مقامات دولتی گفتند که تاریخ مشخصی برای پاسخگویی به درخواست‌های موقت برای اطلاعات یا اسناد کمیته منتخب وجود ندارد.

در حالی که انتظار برای جلسات شواهد شفاهی ادامه دارد، نمایندگان مجلس در حال بررسی چگونگی تعادل بین نیاز به شفافیت هستند تا اطمینان حاصل کنند که تحقیقات آنها به طور عادلانه انجام می شود و نیاز بالقوه برای محافظت از افشاگران است.

برخی از جلسات شواهد می‌توانند به صورت خصوصی برای محافظت از هویت‌ها در جایی که کمیته لازم بداند برگزار شود و پس از آن، حساب نوشته شده و منتشر شود. ممکن است عکاسان از برخی جلسات شواهد عمومی برای جلوگیری از ایجاد ناراحتی شاهدان محروم شوند.

یک منبع گفت که شواهد احتمالاً در جلسات طولانی در روزهای متوالی که حدوداً سه هفته طول می‌کشد، گرفته می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …