“فقط توقف کنید و فکر کنید”: چگونه می توان از فروش جمعه سیاه در بحران هزینه زندگی عبور کرد | پول

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بجمعه، روز مجردها، دوشنبه سایبری، روز باکسینگ وجود ندارد – فروش در راه است، و اگرچه آنها همیشه اذیت می‌کنند و وسوسه می‌کنند، امسال ریسک‌ها بیشتر احساس می‌شود، زیرا هزینه‌های زندگی مردم را مجبور می‌کند چراغ‌ها را خاموش نگه دارند و از Afterpay استفاده کنند. خرید خوار و بار.

در حالی که فرصتی برای صرفه جویی در اقلام اصلی، خوراکی ها و هدایای کریسمس است، فروش همچنین باعث می شود که بیش از حد خرج کنیم، چیزهایی را بخریم که در غیر این صورت انجام نمی دادیم و خریدهایی را که ممکن است در آینده انجام می دادیم اما نیازی به آن نداریم – و ممکن است قادر به پرداخت آن نباشیم – می شود. اکنون.

دکتر ملیسا نوربرگ، دانشیار روان‌شناسی در دانشگاه مک‌کواری با تخصص در احتکار، خرید وحشت‌زده و شناسایی مشکلات خرید آنلاین، می‌گوید: «فروش یکی از رایج‌ترین دلایلی است که مردم به اموال دست می‌یابند.

او می‌گوید: «خرید چیزهای فروشی ذاتاً ایده بدی نیست، به‌ویژه زمانی که پول کم است، اما انجام غیرضروری این کار می‌تواند باعث فشار مالی شود – همان چیزی که مردم سعی می‌کنند با خرید اقلام فروش از آن اجتناب کنند».

تأمل در ریشه وسوسه ناشی از فروش مهم است – آیا این میل به خود آن چیزی است، عجله در خرید آن یا ترس از دست دادن آن؟ همه این احساسات می توانند قوی باشند و مقاومت در برابر آنها سخت است.

نوربرگ می‌گوید: «ما اغلب سال‌ها تمرین کرده‌ایم که در برابر این احساسات تسلیم شویم. آنها را احساس کنید، بخرید. آنها را احساس کنید، بخرید.

ما متأسفانه به خودمان فرصتی نمی دهیم تا یاد بگیریم که می توانیم با ناراحتی جزئی و بدون محصول زندگی کنیم.

تابلوهای فروش جمعه سیاه در ملبورن
ACCC می گوید: «مصرف کنندگان باید در دوره های فروش هوشیار باشند. عکس: الن اسمیت/ آبان نیوز

تحمل ناراحتی به ما می آموزد که احساسات «نیازی به دیکته کردن رفتار ما ندارند» و ثابت می کند که تمایلات شدید خرید معمولاً به سرعت از بین می روند.

بر این اساس، “بزرگترین توصیه او این است که فقط بایستید و فکر کنید”.

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) این توصیه را تکرار می کند و خاطرنشان می کند که فصل های فروش مملو از تاکتیک های قیمت گذاری غارتگرانه است.

این ناظر در 4 نوامبر، دادگاه فدرال را علیه Dell استرالیا آغاز کرد و ادعا کرد که آنها “اظهارات نادرست یا گمراه کننده در مورد قیمت مانیتورها … و صرفه جویی های احتمالی هنگام خرید مانیتور با کامپیوتر” ارائه کرده اند. دل اعلام کرد که این مشکل به دلیل خطا در فرآیند قیمت گذاری آنها رخ داده است و آنها در حال به روز رسانی سیستم های خود برای جلوگیری از تکرار این خطا هستند.

در سراسر حوضچه، Strand – که قبلا Strandbags بود – در دادگاه منطقه ای اوکلند به دلیل تبلیغات محصولات به عنوان “تخفیف قابل توجه یا فروخته شدن با قیمت های ویژه” به تازگی تقریباً 710,000 دلار استرالیا (765 میلیون دلار نیوزیلند) جریمه شد.

بر اساس قانون مصرف کننده استرالیا، ارائه اظهارات نادرست یا گمراه کننده در تبلیغات خود، از جمله “در مورد تخفیف یا در دسترس بودن محصولات” برای مشاغل غیرقانونی است.

سخنگوی ACCC به آبان نیوز استرالیا می‌گوید: «ACCC از نگرانی‌هایی آگاه است که برخی از خرده‌فروشان بلافاصله قبل از دوره‌های فروش، قیمت‌ها را برای مدت کوتاهی افزایش می‌دهند تا ادعاهای تخفیف خود را در طول فروش توجیه کنند.»

مصرف کنندگان باید در دوره های فروش هوشیار باشند. آنها باید تحقیق کنند و قیمت ها را در بین خرده فروشان مقایسه کنند.

برخی، مانند هانا لوئیز پستون، یوتیوب‌بر، طرفدار نادیده گرفتن فروش هستند و در صورتی که زمان فروش غیرقابل مقاومت به نظر می‌رسد، قانون «عدم خرید» یا «خرید کم» را تحمیل می‌کنند. پستون، که کانال یوتیوب خود را در سال 2018 راه اندازی کرد تا یک سال عدم خرید را مستند کند، پیشنهاد می کند پرداخت تمام قیمت می تواند به شما کمک کند که واقعاً چیزی را بخواهید، و زمانی که واقعاً به آن نیاز دارید، آن را خریداری کنید، که می تواند در طولانی مدت باعث صرفه جویی بیشتری در شما شود. اجرا کن.

افراد در یک مرکز خرید در سیدنی فروش تبلیغاتی در سال گذشته انجام دادند
“اگر ترس از دست دادن شما را به سمت خرید چیزهایی سوق می دهد که استفاده نمی کنید، بهتر است آن را کنار بگذارید.” عکس: شین هوا / رکس / شاتر استوک

او همین منطق را برای خرید پشتیبان اقلامی مانند مراقبت از پوست یا مواد شوینده به کار می‌برد و استدلال می‌کند که آنها اغلب بدون استفاده از بین می‌روند و منجر به شلوغی و ضایعات می‌شوند. خرید مجدد پر کردن فقط در صورت نیاز برای جریان نقدی شما نیز مفید است، زیرا ممکن است قبل از استفاده فوری از آن پول، استفاده فوری‌تر از آن به وجود بیاید.

نوربرگ می‌گوید: خریدهای پشتیبان مبتنی بر ترس، جنبه تاریکی نیز دارد. “ما دیدیم که “محدود” در طول همه گیری چه کاری می تواند انجام دهد. این ایده که دستمال توالت و سایر کالاهای روزانه تمام می‌شود، برخی از مردم را به خرید بیش از حد سوق داد – و این منجر به کمبود واقعی شد و افرادی که در شرایط کمتر خوش‌شانس بودند مجبور به خرید نشدند.»

روانشناسی در مورد اقلام “محدود” به محصولات و مجموعه هایی با نسخه محدود که در زمان کریسمس فراوان هستند گسترش می یابد. نوربرگ می‌گوید: «تا زمانی که از این چیزها استفاده می‌کنید و در نهایت به بانک نمی‌رسند، خرید آنها خوب است. اما اگر ترس از دست دادن شما را به سمت خرید چیزهایی سوق می دهد که استفاده نمی کنید، بهتر است آن را کنار بگذارید.

هر چه بیشتر از معاملات جذاب دور شویم، کار آسان‌تر می‌شود، اما چگونه شروع کنیم؟ نوربرگ پیشنهاد می کند یک لیست خرید تهیه کنید و به آن پایبند باشید.

او همچنین تشویق می کند که بپرسند: «رفتار گذشته ما چه چیزی را پیشنهاد می کند؟ آیا واقعاً در چند ماه آینده از آن بطری شامپو استفاده خواهیم کرد؟ آیا واقعاً کودک ما همیشه با آن اسباب بازی بازی می کند؟ ”

در غیر این صورت، خرید بالا تنها در صورتی حفظ می‌شود که «به خرید محصولات ادامه دهیم – اما این منجر به خرابی مالی، خانه‌ای بسیار به هم ریخته و تأثیر منفی بر محیط‌زیست می‌شود».

این برای هدیه هم صدق می کند. او به جای حدس زدن، پیشنهاد می کند از عزیزان خود لیست آرزوها را بخواهید. اگر نمی‌توانید چیزی را که آنها می‌خواهند پیدا کنید یا از عهده آن برآیید، «به جای تلاش برای یافتن جایگزینی به تنهایی، جایگزین‌ها بخواهید».

این فرض که «این فکر است که اهمیت دارد» واقعاً مفید نیست، زیرا باعث می‌شود مردم پول خود را برای اقلامی خرج کنند که در نهایت به محل دفن زباله می‌روند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

زن تگزاسی 51 سال پس از ربوده شدن در کودکی توسط خانواده پیدا شد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 50 سال پس …