مقامات می گویند که سیل می تواند شهر مولامین نیوساوت ولز را “تا دسامبر” قطع کند | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صدها تن از ساکنان شهر کوچک مولامین در ریورینا تصمیم گرفته اند بمانند و از املاک خود در برابر افزایش سیلاب دفاع کنند، حتی اگر مقامات هشدار داده اند که ممکن است تا دسامبر منزوی شوند.

سرویس اضطراری ایالتی به کل شهر هشدار داد تا ساعت 2 بعدازظهر سه‌شنبه را تخلیه کنند، در غیر این صورت هفته‌ها قطع می‌شود زیرا رودخانه ادوارد، که به نهر متورم بیلابونگ در شهر می‌پیوندد، انتظار می‌رود که اوج آن در روز پنج‌شنبه 6.2 متر باشد.

میریام بردبری، کارشناس ارشد هواشناسی اداره هواشناسی گفت، حوضه اشباع شده سطح رودخانه را در نزدیکی آن قله “تا ماه دسامبر” ثابت نگه می دارد.

بردبری گفت: «متاسفانه، این آب‌های سیل به قدری آهسته حرکت می‌کنند که ممکن است چند هفته طول بکشد تا این قله‌ها شروع به کاهش کنند.

کاسی جکسون، که خانواده اش صاحب سوپرمارکت IGA در مولامین هستند، از جمله افرادی بود که تصمیم به ماندن گرفتند.

جکسون به آبان نیوز استرالیا گفت: «می‌توانم بگویم احتمالاً 85 درصد از شهر باقی مانده است. “بیشتر مردم در اینجا تلاش می کنند تا شهر را در حال اجرا نگه دارند، از شهر محافظت کنند و بمانند تا به کسب و کارها کمک کنند و راه اندازی کنند، و فقط برای کمک در صورت نیاز اینجا باشند.”

جکسون گفت که او چند هفته گذشته را صرف تهیه IGA کرده است تا انتظار قطع شدن شهر را داشته باشد.

او گفت: “من مجبور شدم از آن طرف بروم و با چند کامیون در آن طرف آب های سیل در چهار چرخ متحرک ملاقات کنم تا نان، شیر و این چیزها را بردارم.”

شما فقط باید همه چیز را ظرف چند هفته پیش‌سفارش می‌دادید و سعی می‌کردید حدس بزنید به چه چیزی نیاز داریم.»

پدر و سه پسرش در موقعیت مخاطره آمیزی قرار داشتند – آنها ترجیح دادند بمانند و از مزرعه خانوادگی دفاع کنند، مزرعه ای که قبلاً توسط آب های سیل در روز چهارشنبه قطع شده بود.

جکسون گفت: «مادر من در شهر است، زیرا بیرون بودن در آنجا بسیار ناامن است.

کاتارنی لیپ با همسر و دو فرزندش، هری 9 ساله و لوئیس هفت ساله، در ملکی در رودخانه نیمور در حدود 40 کیلومتری مولامین زندگی می کند. خانه آنها زیر یک آبریز خاکی به ارتفاع دو متر بود. روز چهارشنبه آب تقریباً از آن عبور کرده بود.

لیپ گفت: “در خانه ما، احتمالاً فقط 10 سانتی متر دیگر فاصله داریم.” “اما مناطقی وجود دارد که شوهرم گفته است امروز صبح می ریزد و شروع به نشت یا ریختن می کند.”

لیپ گفت که اگر منفجر شود، خانه آنها ویران خواهد شد.

او گفت: «تمام خانه‌های آن‌جا، همه ما رفته‌ایم. اما همه ما در یک مزرعه با هم کار می کنیم، بنابراین یک جامعه کوچک در آنجا وجود دارد.

لیپ یکی از صاحبان خبرگزاری مولامین است که تنها جایگاه خدمات شهرک نیز می باشد. او هفته گذشته با بچه هایش به شهر نقل مکان کرد و توانست اسکان اضطراری بگیرد.

او گفت که پس از اجرایی شدن دستور تخلیه، شهر “وهم آور” و “مرده” ساکت بود.

لیپ گفت: «من خانواده‌های زیادی را می‌شناسم که بچه‌های خردسال دارند، یا مادر و بچه‌ها رفته‌اند و پدر هنوز در کیسه‌های شن اینجاست.

من به هر کسی که مانده یا رفته احترام می گذارم، این واقعا به یک تصمیم شخصی بستگی دارد.

ما سالم هستیم، می‌توانیم، هنوز هم می‌توانیم کمک کنیم، و همچنین ایستگاه خدمات محلی را داریم که باید باز بماند. بنابراین تا زمانی که نتوانیم هر کاری را که بتوانیم انجام خواهیم داد.»

ساکنان روز چهارشنبه را برای محافظت از خانه های نزدیکتر به رودخانه و نظارت بر ارتفاعات رودخانه، ساختن طوفان های کوچک گذراندند. این شهر دارای سیلاب است و به گفته SES، بزرگترین خطر این بود که ساکنان با زیر آب رفتن جاده های داخل و خارج شهر، سرگردان شوند.

لیپ گفت: “این یک انجمن کوچک زیبا است و لحظه ای که کسی صدای کمک را می خواند، کسی آن را می شنود.”

او گفت که کشاورزان خارج از شهر نیز در تلاش برای محافظت از محصولات خود هستند.

او گفت: “محصولات غلاتی هستند که هنوز برداشت نشده اند، و محصولات برنجی که به تازگی کاشته شده اند.”

“بنابراین چیزهای زیادی در خطر است و این یک وضعیت واقعی با فشار بالا است.”

جرمی مورتون، پرورش‌دهنده مولامین، گفت که تلاش کرده است تا با وضعیت سیل در مزرعه خود مقابله کند.

مورتون، رئیس شورای ملی آبیاری‌ها، گفت که جاده‌های اطراف شهر برای هفته‌ها در معرض سیل بوده و “خسارات زیادی دیده است”.

او گفت: «جاده ها به دلایلی بسته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شلاق محافظه‌کاران پس از پاک شدن از سوء رفتار به کانر برنز بازگردانده شد | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر سابق، کانر برنز، پس …