Keir Starmer به Rishi Sunak “ضعیف” به دلیل معافیت های مالیاتی غیر خانگی حمله کرد | PMQs

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیر استارمر به ریشی سوناک به دلیل معافیت‌های مالیاتی غیرمجاز و مالیات بادآورده محدود بر شرکت‌های انرژی حمله کرده است، زیرا او دوباره نخست‌وزیر را به‌عنوان «بیش از حد ضعیف» به‌عنوان «بیش از حد ضعیف» محکوم کرد که نمی‌تواند منافع شخصی قدرتمند را در اختیار بگیرد.

استارمر با تکرار موضوع سوالات اخیر نخست وزیر در متهم کردن سوناک به ناتوانی در ایستادگی در مقابل نمایندگان مجلس خود، تمرکز خود را به افرادی معطوف کرد که با ادعای وضعیت غیرمسکونی خود از مالیات بریتانیا بر درآمد خود اجتناب می کنند – همانطور که قبلا همسر سوناک از آن برخوردار بود.

رهبر حزب کارگر گفت که یک خانواده معمولی پس از بیانیه مالی پاییز هفته گذشته با افزایش 1400 پوندی مالیات مواجه خواهد شد و افزود: «در مقایسه با یک غیرخانواده فوق‌العاده ثروتمند که در اینجا زندگی می‌کند اما درآمد خود را در خارج از کشور نگه می‌دارد. چقدر بیشتر از آنها خواسته است که بپردازند؟»

پس از اینکه سوناک از این سؤال اجتناب کرد و استارمر را به «دستفروشی افسانه‌ها و سیاست‌های حرکتی» متهم کرد، استارمر ادامه داد: «این سؤال حقه‌ای نبود. پاسخ این است که از افراد غیر دامپزشکی خواسته نشده است که یک پنی بیشتر بپردازند. هر سال، 3.6 میلیارد پوند دور ریخته می شود، زیرا او آنها را مجبور نمی کند مالیات خود را در اینجا بپردازند.

موضوع غیرخانگی‌ها به‌ویژه به نخست‌وزیر مربوط می‌شود، زیرا در اوایل سال جاری مشخص شد که همسر سوناک، آکشاتا مورتی، قبلاً چنین وضعیتی را ادعا کرده بود و هیچ مالیاتی در بریتانیا برای سود سهام تا 11.5 میلیون پوند که سالانه از او دریافت می‌کرد، پرداخت نکرده بود. سهام در Infosys، شرکت خدمات فناوری اطلاعات که توسط پدرش راه اندازی شده است.

در نشانه دیگری مبنی بر اینکه حزب کارگر قصد دارد سوناک را برای ثروت هنگفتش هدف قرار دهد، استارمر همچنین به گزارش آبان نیوز در این هفته اشاره کرد که نشان می‌دهد نخست‌وزیر در یک پزشک عمومی خصوصی ثبت نام کرده است که در صورت نیاز، قرار ملاقات در همان روز را تضمین می‌کند.

سوناک در پاسخ به این سوال که چه تعداد پزشک دیگر را می توان با درآمد حاصل از واداشتن افراد غیر مقیم به پرداخت مالیات بریتانیا آموزش دید، پاسخی نداد و استارمر گفت که این مبلغ 15000 در سال است. رهبر حزب کارگر گفت: «ما می‌توانیم معافیت‌های مالیاتی را برای افراد فوق‌ثروتمند انجام دهیم، یا می‌توانیم در جامعه‌ای زندگی کنیم که مردم برای گرفتن وقت پزشک مجبور نباشند به خصوصی مراجعه کنند. ساده است.”

استارمر همچنین سوناک را محکوم کرد که به شرکت‌های انرژی اجازه می‌دهد تا از مالیات بادآورده‌ای بر سودهای ناگهانی بالا فرار کنند، و همچنین به دلیل لغو رای عوام که می‌توانست منجر به لغو اهداف فعلی خانه‌سازی توسط نمایندگان محافظه‌کار شود.

او اصلاحات برنامه ریزی را انجام نخواهد داد. استارمر گفت در عوض رویای مالکیت خانه را از بین می برد. او گفت: «آنقدر ضعیف است که بتواند با حزبش مقابله کند، آنقدر ضعیف است که بتواند منافع شخصی خود را به دست آورد. دوازده سال طولانی دولت محافظه‌کاران، پنج نخست‌وزیر و هفت صدراعظم – چرا آنها همیشه به کارگران زحمت می‌کشند؟»

استارمر با تمرکز کامل بر اقتصاد و مالیات، از سوناک پرسید که چرا پیش‌بینی می‌شود که بریتانیا کمترین رشد آینده را در بین کشورهای عضو گروه کشورهای صنعتی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) داشته باشد.

استارمر گفت: «او کاملاً انکار می‌کند. ما در انتهای 38 کشور OECD هستیم که در مورد کووید و اوکراین همه در یک قایق هستند. و او می خواهد یک نوازش به پشت.

تنها یک حزب وجود دارد که اقتصاد را به هم ریخته است و آنها آنجا نشسته اند. دوازده سال شکست محافظه‌کاران و به دنبال آن 12 هفته هرج و مرج محافظه‌کاران. برای یک دهه آنها اجازه داده‌اند اقتصاد ما بی‌هدف منحرف شود، قبل از اینکه ناگهان طناب‌های چتر نجات را قطع کنند و آن را به زمین بکوبند.»

سوناک عقب نشینی کرد و گفت که استارمر باید به خاطر اعتصابات بخش دولتی با “صندوق های حقوقی” خود مقابله کند. او رهبر حزب کارگر را متهم کرد که برای رهبری حزب کارگر در یک پلتفرم کاملاً متفاوت با آنچه که از آن زمان به تصویر کشیده بود، مبارزه کرده است، و این را با امتناع او از کاهش فوری مالیات در هنگام مبارزه با لیز تراس برای رهبری محافظه‌کار مقایسه کرد.

سوناک گفت: «این تابستان من بر اصول خود ایستادم و آنچه را که باید بشنوند به کشور گفتم، هرچند سخت بود. زمانی که برای رهبری نامزد شد، آنچه را که می خواستند بشنوند به حزبش گفت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …