انتخابات ویکتوریا: نامزد ملی که درگذشت اولین بار بیش از یک سال پیش متهم شد | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نامزد ملی ویکتوریا که این هفته تنها چند روز قبل از اینکه قرار بود در دادگاه به دلیل جرایم جنسی جدی از جمله تجاوز جنسی درگذشت، بیش از یک سال پیش متهم شده بود.

شان دیوید گیلکریست قرار بود در 30 نوامبر با دادگاه منطقه روبرو شود که به یک مورد تجاوز جنسی و سه مورد تجاوز جنسی قبل از محاکمه ای که برای سال آینده برنامه ریزی شده بود متهم شود.

اما جسد این مرد 47 ساله روز یکشنبه در راوسون در شرق این ایالت کشف شد.

گیلکریست نامزد انتخابات ایالتی برای ناراکان بود، کرسی که درست خارج از حاشیه شرقی ملبورن شروع می شود و قبل از دره لاتروب به پایان می رسد.

سوابق دادگاه ارائه شده به آبان نیوز استرالیا نشان می دهد که اولین حضور او در دادگاه در سپتامبر 2021 بوده است – ماه ها قبل از اینکه او به عنوان نامزد از پیش انتخاب شود.

Nationals کنفرانس ایالتی خود را در 27 و 28 می سال جاری در شپارتون برگزار کرد، زمانی که بسیاری از نامزدهای آن برای انتخابات آینده معرفی شدند.

تنها دو روز بعد، گیلکریست در دادگاه دادگستری دره لتروب حاضر شد، جایی که متعهد شد در دادگاه شهرستان محاکمه شود.

قرار بود گیلکریست برای اولین بار در 27 ژوئن با دادگاه شهرستان روبرو شود.

جزئیات در مورد میزان حضور گیلکریست در دادگاه و این واقعیت که او بیش از یک سال قبل از انتخابات ایالتی متهم شده بود، سؤالات بیشتری را در مورد نحوه انتخاب از پیش انتخاب شده ایجاد می کند.

رسانه‌های محلی در 1 ژوئن گزارش دادند که گیلکریست نامزد ناراکان است، یک صندلی امن لیبرال که توسط عضو نشسته خالی می‌شود، اما ملی‌ها تاریخ واقعی تایید او را تایید نکردند.

در زمانی که گیلکریست به عنوان نامزد معرفی شد، ناسیونال از پاسخ دادن به سؤالات درباره اینکه آیا حزب از اتهامات وارده اطلاع داشت یا خیر، خودداری کردند.

از حزب همچنین پرسیده شد که چرا، اگر از اتهامات وارده اطلاعی نداشتند، این موضوع در طول فرآیند بررسی نامزدها کشف نشد، با توجه به این واقعیت که گیلکریست در زمان انتخاب از قبل، در یک پایگاه داده دادگاه آنلاین قابل جستجوی عمومی ظاهر می شد. .

یک سخنگوی گفت مشخص نیست که آیا آنها در موقعیتی هستند که در مورد گیلکریست قبل از انتخابات روز شنبه پاسخ دهند.

قوانین حزب ملی در ویکتوریا بیان می کند که یک نامزد برای نامزد شدن باید بیانیه ای را امضا کند که “شخص مناسب و مناسب” است و هر گونه اطلاعاتی را که ممکن است مربوط به عدم صلاحیت نامزد برای عضویت یا ادامه عضویت باشد را افشا کند. مجلس در صورت انتخاب شدن

بر اساس قانون اساسی ویکتوریا، هر کسی که به جرمی محکوم شود یا مجرم شناخته شود که مجازات آن پنج سال زندان یا بیشتر است، نمی تواند نماینده مجلس باشد. هر دو اتهام گیلکریست حداکثر مجازات زندان بیش از پنج سال را در پی داشت.

پیتر والش، رهبر تیم ملی ویکتوریا، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که به دلیل احترام به شریک زندگی گیلکریست و دو فرزند خردسالشان، درباره نحوه انتخاب پیش‌گزینی گیلکریست با وجود اتهامات جنایی اظهار نظری نخواهد کرد.

او گفت: “من قصد ندارم در مورد این موضوعات اظهار نظر کنم زیرا بیوه او به طور خاص از من خواسته است که به حریم خصوصی آنها احترام بگذارم.”

متیو گای، رهبر اپوزیسیون نیز از پاسخ به سؤالات درباره گیلکریست خودداری کرد.

کمیسیون انتخابات ویکتوریا روز دوشنبه گفت که انتخابات ناراکان “به دلیل مرگ گیلکریست شکست خورده” اعلام شده است و در تاریخی که مشخص خواهد شد، انتخابات تکمیلی برای رای دهندگان برگزار خواهد شد.

  • در استرالیا، خدمات پشتیبانی بحران Lifeline 13 11 14 است. در ایالات متحده، خط حیاتی پیشگیری از خودکشی ملی 1-800-273-8255 است. در بریتانیا، سامری ها را می توان از طریق شماره 116 123 تماس گرفت. سایر خطوط کمک بین المللی خودکشی را می توانید در befrienders.org بیابید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …