دانش آموزان ژاپنی خواهان پایان دادن به ممنوعیت کووید برای گفتگوی ناهار هستند | ژاپن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیشتر کودکان در ژاپن آرزوی بازگشت به روزهایی را دارند که می‌توانستند در هنگام ناهار با همکلاسی‌های خود چت کنند – لذتی که در طول همه‌گیری ویروس کرونا از آن‌ها محروم شده‌اند.

پس از بیش از دو سال صرف غذا در سکوت برای جلوگیری از انتشار ویروس معلق در هوا، دانش‌آموزان مدرسه می‌گویند که می‌خواهند کلاس‌هایشان بیشتر از صدای کارد و چنگال و ظروف در هنگام ناهار باشد.

در حالی که دو اقدام دیگر کووید-19 – ممنوعیت گردشگران خارجی و محدودیت‌های غذا خوردن در بیرون – برداشته شده است، بسیاری از کودکان پیش دبستانی، ابتدایی و راهنمایی هنوز باید هنگام غذا خوردن ساکت بمانند.

یک نظرسنجی اخیر نشان داد که 90 درصد از کودکان گفته اند که می خواهند ممنوعیت چت پایان یابد. در این نظرسنجی که توسط مادری انجام شد که معلمان به دخترش گفته بودند «صاف به جلو نگاه کند و در سکوت غذا بخورد»، گفت که این اقدام سودمندی خود را از دست داده است.

ماهو اونو به روزنامه Mainichi Shimbun گفت: «بسیاری از کودکان تعجب می‌کنند که چرا ناهارهای بی‌صدا بدون تغییر ادامه می‌یابد، حتی اگر بزرگسالان می‌توانند به بارها بروند و در طول ناهار صحبت کنند. “هیچ بزرگسالی توضیح قانع کننده ای ارائه نکرده است.”

بر اساس نظرسنجی آنلاین تقریباً 1600 کودک، که در اواخر ماه مه و اوایل ژوئیه انجام شد، 79٪ گفتند که فکر می کنند موکوشوکویا بی‌صدا خوردن، «بد» بود در حالی که 15.4 درصد نظری نداشتند و 5.5 درصد فکر می‌کردند که ایده خوبی است.

در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهند هنگام ناهار صحبت کنند، که معمولاً در کلاس‌های درس خورده می‌شود، 90.4 درصد پاسخ مثبت دادند و فقط 3.2 درصد پاسخ منفی دادند.

برخی از کودکان گفتند که ممنوعیت صحبت کردن، لذت رفتن به مدرسه را از بین برده است. “چرا فقط کودکان باید این احساس را داشته باشند وقتی بزرگسالان می توانند ناهار را بدون ماسک میل کنند؟” به گفته ماینچی یکی نوشت.

دیگری گفت: «وقتی با یکی از دوستانم صحبت کردم، ناهارم را گرفتند. افتضاح است.” برخی دیگر شکایت داشتند که خوردن در سکوت لذت ناهار را از بین می برد و می گفتند از خوردن غذا در حالی که با پارتیشن های پلاستیکی از دوستان خود جدا شده بودند، «نفرت دارند».

بسیاری از مدارس ممنوعیتی را اعمال کرده‌اند، اگرچه دستورالعمل بهداشت وزارت آموزش و پرورش خواستار صرف وعده‌های غذایی در سکوت نیست. در عوض از کودکان می‌خواهد قبل و بعد از ناهار دست‌های خود را بشویند، از مکالمه‌های بلند خودداری کنند و میزهای خود را در یک جهت قرار دهند.

در ماه ژوئن، با کاهش موارد کووید-19 در سراسر کشور، برخی از هیئت‌های آموزشی محلی گفتند که با توجه به نگرانی در مورد تأثیر این ممنوعیت بر رشد آموزشی و اجتماعی کودکان، اقدامات را کاهش خواهند داد.

روزنامه یومیوری شیمبون گفت که مقامات آموزشی در استان های میازاکی و فوکوئوکا در ماه ژوئن به این ممنوعیت پایان دادند، در حالی که مقامات آیچی این ماه قوانین را کاهش دادند. اما گزارش‌های رسانه‌های ژاپنی حاکی از آن است که بیشتر مدارس همچنان بر سکوت غذایی پافشاری می‌کنند.

اونو، که طوماری را به وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش ارائه کرده و خواستار پایان دادن به این سیاست شده است، گفت که دانش آموزان “به حد مجاز خود رسیده اند”. او گفت: “این یک سوال است که مدارس چقدر مایلند به صدای کودکان گوش دهند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

طراح Balenciaga بابت کمپین “نامناسب” با حضور کودکان متاسفم | بالنسیاگا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، طراح خلاق Balenciaga به دلیل …