موسس صرافی شکست خورده رمزارز FTX از کارمندان سابق عذرخواهی کرد | ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بنیانگذار صرافی شکست خورده کریپتو FTX به کارمندان سابق خود نامه نوشت و از نقش خود در فروپاشی آن عذرخواهی کرد و همچنان اصرار دارد که سقوط آن صرفاً با 8 میلیارد دلار نابجا (6.7 میلیارد پوند) توضیح داده شود.

سام بنکمن-فرید در این نامه که اولین بار توسط سایت خبری صنعت CoinDesk منتشر شد، نوشت: «از شکست نظارتی خود عمیقا متأسفم. در نگاهی به گذشته، ای کاش بسیاری از کارها را متفاوت انجام می‌دادیم… من هر کاری از دستم بر می‌آید انجام می‌دهم تا برای شما – و مشتریان – جبران کنم، حتی اگر بقیه عمرم طول بکشد.»

با وجود این، بانکمن-فرید گفت که شرکت قابل نجات است و اگر در اواسط نوامبر برای اعلام ورشکستگی تحت فشار قرار نمی گرفت، می توانست آن را نجات دهد.

او نوشت: «احتمالاً می توانستیم بودجه قابل توجهی را جمع آوری کنیم. «علاقه بالقوه به میلیاردها دلار بودجه تقریباً هشت دقیقه پس از امضای اسناد فصل 11 به وجود آمد. بین آن وجوه، میلیاردها دلار وثیقه ای که شرکت هنوز در اختیار داشت، و سودی که از طرف های دیگر دریافت کرده بودیم، فکر می کنم احتمالاً می توانستیم ارزش زیادی را به مشتریان برگردانیم و کسب و کار را نجات دهیم.

«فشار شدید هماهنگ شده، به دلیل ناامیدی، برای اعلام ورشکستگی برای همه FTX – حتی شرکت‌هایی که بدهکار بودند – وارد شد و علی‌رغم ادعای سایر حوزه‌های قضایی… من با اکراه تسلیم آن فشار شدم، حتی اگر بهتر می‌دانستم. ; ای کاش به آن دسته از شما که ارزش این پلتفرم را می‌دیدند و هنوز هم می‌دانند، گوش می‌دادم، چیزی که اعتقاد من نیز بوده و هست.»

در این نامه، بانکمن-فرید مجدداً ادعا کرد که FTX اساساً یک تجارت سالم است و روایتی از سقوط خود را ارائه می دهد که نشان می دهد آن را با دارایی های 60 میلیارد دلاری، در مقابل تنها 2 میلیارد دلاری بدهی، در بهار امسال نشان می دهد.

او می‌گوید از آن زمان، دو سقوط در بازارهای کریپتو منجر به کاهش ارزش دارایی‌های آن شد، حتی با فرار مشتریان بیشتر به این پلتفرم. در ماه نوامبر، دارایی‌های آن به 17 میلیارد دلار کاهش یافته بود، قبل از اینکه «دوران بانکی» منجر به برداشت 8 میلیارد دلاری در چند روز شود. گفت

بانکمن-فرید نوشت: «من هرگز قصد نداشتم این اتفاق بیفتد. من به میزان کامل موقعیت حاشیه و همچنین بزرگی خطر ناشی از یک تصادف بیش از حد همبسته را متوجه نشدم.

با این حال، داستان تبرئه‌کننده ارائه شده توسط مدیر عامل سابق – که در اواسط نوامبر توسط جان جی ری سوم جایگزین شد، متخصص ورشکستگی که 20 سال پیش بر انحلال انرون نظارت داشت و گفت FTX بدترین موردی است که دیده است. مورد انتقاد ناظران قرار گرفت.

Bankman-Fried امور مالی شرکت را ارائه می‌کند «همه چیز را به بازار نشان می‌دهد، صرف نظر از نقدینگی» – با این فرض که سپرده‌های عظیم دارایی‌های رمزنگاری که FTX در اختیار دارد می‌تواند با چیزی نزدیک به قیمت‌های بازار فروخته شود.

برای بازارهای بزرگ مانند بیت کوین یا اتریوم، این فرض ممکن است درست باشد. با این حال، FTX میلیاردها دلار از دارایی‌های خود را به صورت توکن‌هایی مانند سرم و FTT که کنترل می‌کند، تعیین کرده است. بر اساس ترازنامه ای که کمی قبل از ورشکستگی FTX توسط Bankman-Fried تهیه شده بود، 2.5 میلیارد دلار از دارایی های این شرکت در نمادی بود که FTX ایجاد کرده بود، که ارزش کل بازار آن تنها 80 میلیون دلار بود.

دادگاه ورشکستگی دلاور روز سه‌شنبه شنید که چگونه مدیر اجرایی سابق FTX را به‌عنوان «دولت شخصی» خود اداره کرده است. وکلای این شرکت به دادگاه گفتند که 8 درصد از مشتریان گروه FTX در بریتانیا مستقر هستند و حدود 80000 طلبکار بدون وثیقه را نمایندگی می کنند.

اعتقاد بر این است که بسیاری از این مشتریان مشتریان شرکتی و متخصصان سرمایه گذاری هستند که از صرافی بین المللی FTX با نظارت کمی استفاده می کنند تا بر روی ارزش های ارزهای دیجیتال شرط بندی های اهرمی مخاطره آمیزی انجام دهند.

پس از فروپاشی FTX، بانک آنلاین استارلینگ اعلام کرد که تمام سپرده‌های مشتریان به صرافی‌های ارزهای دیجیتال را به مدت هفت ماه تعلیق می‌کند و دلیل آن خطر برای مصرف‌کنندگان است. این بانک گفت که این تعلیق در ژوئن 2023 بازنگری خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پزشک بلفاست، مایکل وات، 45 درصد موارد را اشتباه تشخیص داده است، بررسی مرگ و میر نشان می دهد | ایرلند شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بررسی سوابق بالینی 44 بیمار …