خانه اپرای برتر ایتالیا از صحنه سازی تولید روسی در میان انتقادات اوکراین دفاع می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سالن اپرای برتر ایتالیا، تئاتر آلا اسکالا در میلان، از تصمیم خود برای اجرای اپرای روسی دفاع کرده است. بوریس گودونوف برای افتتاحیه فصل آن

این نهاد به اعتراضات مقامات اوکراینی که مدعی هستند فرهنگ روسی نباید به دلیل تهاجم کرملین به اوکراین برجسته شود، عقب رانده شد.

دومینیک مایر، مدیر کل La Scala در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این تصمیمی است که ما سه سال پیش گرفتیم. لغو چنین پروژه ای غیرممکن است و چرا باید ما باید؟”

“در حال انجام بوریس گودونوف ما تبلیغاتی برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه انجام نمی دهیم. ما باید تفاوت بین وضعیت سیاسی واقعی و روسیه را ببینیم. این یک شاهکار بزرگ در تاریخ هنر است.”

مایر تاکید کرد که La Scala اولین کسی بود که نامزدی والری گرگیف رهبر ارکستر روسی را که در زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه در خانه اپرای میلان رهبری می‌کرد، پس از عدم ابراز تمایل او برای راه‌حل صلح‌آمیز خشونت لغو کرد.

نوشته مودست پتروویچ موسورگسکی و بر اساس نمایشنامه ای از شاعر و نمایشنامه نویس روسی الکساندر پوشکین، بوریس گودونوف داستان یک تزار روسیه است که دستکاری قدرت او و خانواده اش را آزار می دهد.

یک مقام رسمی که به جای آندری کارتیش، سرکنسول اوکراین در میلان صحبت می کرد، به آسوشیتدپرس گفت که انتخاب بوریس گودونوف در اوکراین منفی دیده شد.

او گفت که دشواری برنامه‌ریزی مجدد افتتاحیه فصل گالا قابل درک است، اما به دلیل «عدم تمایل» برای در نظر گرفتن آن ناامیدی وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …