“موفقیت الهام بخش است”: جنبش مبارزه برای 15 دلار 10 سال بعد | حداقل دستمزد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ده سال پیش در هفته آینده، 200 کارگر فست فود در 20 رستوران شهر نیویورک بیرون رفتند و 15 دلار در ساعت حقوق طلب کردند. در آن زمان، بسیاری از ناظران 15 دلار را به عنوان یک تقاضای پوچ و بیهوده به تمسخر گرفتند. با نزدیک شدن به سالگرد جنبش، جنبش مبارزه برای 15 دلار ثابت کرد که مخالفان اشتباه می کنند.

کنگره نتوانسته حداقل دستمزد فدرال را افزایش دهد، که از سال 2009 در ساعت 7.25 دلار باقی مانده است. اما در سراسر کشور، ایالت ها و شرکت ها دستمزدها را در پی تلاش های مبارزه برای 15 دلار افزایش داده اند. در حالی که برای بسیاری، 15 دلار در ساعت هنوز بسیار کم است، این افزایش ها به ویژه در دوره فعلی افزایش تورم مهم بوده است.

دوازده ایالت و واشنگتن دی سی حداقل دستمزد ساعتی 15 دلار را در نظر گرفته‌اند، اگرچه در بسیاری از ایالت‌ها این حداقل دستمزد ساعتی اعمال می‌شود. حتی نبراسکا قرمز تیره حداقل 15 دلار را پذیرفته است، در حالی که هاوایی حداقل دستمزد چشمگیر 18 دلاری را تصویب کرده است که از هم‌اکنون تا سال 2028 اعمال می‌شود.

Yannet Lathrop، تحلیلگر سیاست در پروژه ملی قانون استخدام، گفت: «موفقیت جنبش الهام بخش است. این به 26 میلیون کارگر در سراسر ایالات متحده کمک کرده است که 150 میلیارد دلار در سال حقوق اضافی دریافت کنند. تأثیر آن برای کارگران رنگین پوست قابل توجه است. حدود 12 میلیون کارگر رنگین پوست سود برده اند و درآمد اضافی آنها 76 میلیارد دلار در سال است. برای کارگرانی که دستمزد آنها افزایش یافته است، این به معنای افزایش متوسط ​​​​حدود 6000 دلار در سال است.

اتحادیه بین المللی کارکنان خدمات (SEIU) به ایجاد و حمایت از جنبش مبارزه برای 15 دلار کمک کرد زیرا معتقد بود که ایالات متحده توجه بسیار کمی به مشکلات کارگران کم دستمزد دارد. مبارزه برای 15 دلار در نیویورک آغاز شد و متکی به یک سری اعتصابات یک روزه بود که الهام بخش کارگران فست فود در شهرهای دیگر بود. در نهایت به برگزاری اعتصابات در 340 شهر ایالات متحده در چهارمین سالگرد جنبش در سال 2016 گسترش یافت.

مری کی هنری: “موفقیت کلیدی این بود که مبارزه برای 15 دلار، که توسط کارگران سیاه پوست، قهوه ای و مهاجر در سراسر کشور رهبری می شد، به همه کارگران آموخت که وقتی به یکدیگر بپیوندید می توانید تغییراتی در شغل و زندگی خود ایجاد کنید.” رئیس SEIU به آبان نیوز گفت.

بیست و شش میلیون کارگر شاهد افزایش دستمزدشان به 15 دلار بوده اند. این استانداردی است که در زمان شروع آن مورد تمسخر قرار گرفت، اما این استاندارد اکنون برای خواسته های حداقلی بالاتر، که یک شاخص واقعی موفقیت است، به چالش کشیده شده است.

هنری افزود: “مبارزه برای 15 دلار، طرز فکر کشور در مورد دستمزد، طرز فکر مقامات منتخب در مورد دستمزدها، و طرز فکر اقتصاددانان در مورد دستمزد را تغییر داده است.”

فرانسیس هولمز، کارگر فست فود در سنت لوئیس، میسوری، خوشحال است که دستمزدش از 7.75 دلار در ساعت یک دهه پیش به 15 دلار امروز افزایش یافته است. او گفت: «من توانستم از یک آپارتمان به یک خانه نقل مکان کنم. “من قادر به خرید مجدد بیکن بودم، اما هنوز هم با 15 دلار زندگی می کنم. آنها هر هفته ساعت کافی برای کار کردن به شما نمی دهند. بزرگترین امید ما این است که اتحادیه داشته باشیم. این به ما کمک می‌کند پول بیشتری داشته باشیم و ساعت‌های بیشتری داشته باشیم.»

همه اهداف اولیه کمپین به نتیجه نرسیده اند. هدف اولیه آن «15 دلار و اتحادیه» بود، و در حالی که موفقیت‌های بزرگی در افزایش دستمزد به دست آورده است، نتوانسته هیچ کارگر فست فود را به اتحادیه تبدیل کند. یک دلیل این است که کمپین فشارش علیه مک‌دونالد، غول فست‌فود را مجبور به مخالفت با تلاش‌های اتحادیه‌سازی نکرده است.

روث میلکمن، جامعه شناس در دانشکده کار و مطالعات شهری دانشگاه سیتی نیویورک، می گوید: «مبارزه برای 15 دلار کل مسئله وضعیت اسفناک بازگرداندن حداقل دستمزد را برطرف کرده است. “از نظر فشار دادن به پاکت برای واقعی کردن آرمان شهر، حداقل در شهرها و ایالت های آبی بسیار موفق بود.”

میلکمن افزود: «در مورد هدف اعلام شده آن یعنی «15 دلار و اتحادیه»، نیمه دوم آن محقق نشد. او گفت که فرض جنبش مبنی بر اینکه می‌تواند دولت فدرال را وادار کند که اعلام کند شرکت‌های دارای حق امتیاز بزرگ مانند مک‌دونالد، کارفرمایان مشترک هستند، «درست بود». اگر دولت مک‌دونالد را کارفرمای مشترک با فرنچایزهایش می‌دانست، به‌جای اینکه مجبور به مذاکره با بسیاری از قراردادهای انفرادی با آن‌ها شوند، کار را برای کارمندان غول فست‌فود آسان‌تر می‌کرد تا در اتحادیه‌ها عضو شوند و قراردادهایی را به دست آورند که بسیاری از مکان‌های آن را پوشش دهد. فرنچایزهای فردی

میلکمن گفت: «تشکیل اتحادیه در بخش فست فود بدون کارفرمای مشترک بسیار سخت است.

با موفقیت های خود در جبهه دستمزد و عدم موفقیت در جبهه اتحادیه سازی، کارگران و استراتژیست های پشت سر مبارزه برای 15 دلار در تلاش هستند تا قدم های بعدی خود را رقم بزنند. یکی از ابتکارات بلندپروازانه جدید راه اندازی یک گروه جدید به نام اتحادیه کارگران خدمات جنوبی برای کمک به کارگران در سراسر منطقه جنوبی ایالات متحده است، جایی که جنبش مبارزه برای 15 دلار کمترین موفقیت را در جلب کارفرمایان و ایالت ها برای افزایش حقوق داشته است. .

آخر هفته گذشته، بیش از 100 کارمند فست فود، خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی، انبار و سایر کارکنان بخش خدمات جنوب در کلمبیا، کارولینای جنوبی، گرد هم آمدند تا این اتحادیه جدید و غیرسنتی را راه اندازی کنند. سازمان دهندگان گفتند که این تلاش به دنبال متحد کردن کارگران در سراسر محل های کاری است که با دستمزد پایین، گردش مالی بالا و میراث نژادپرستی مواجه هستند.

ترنس وایز، کارگر تاکو بل و رهبر مبارزه برای 15 دلار که در جلسه کارولینای جنوبی که اتحادیه جدید را تأسیس کرد شرکت کرد، گفت: «ما هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد: اعتصاب کنیم، نافرمانی مدنی انجام دهیم، انتخابات اتحادیه را انجام دهیم، هدف قرار دهیم. کارفرما به هر نحو ممکن این چیزی است که در این مورد منحصر به فرد است. در صنایع مختلف است.

وایز ادامه داد: «ما می دانیم که دستمزدها در جنوب کمترین است، و ما تاریخ جنوب را می دانیم: برده داری، مزارع، تخریب اتحادیه ها. نابرابری نژادی در کشور و به ویژه ایالت های جنوبی ایجاد شده است. می دانیم که می توانیم در کالیفرنیا و نیویورک پیروز شویم. آیا نمی خواهید مبارزه را به جایی ببرید که برنده شدن در آن سخت ترین است، جایی که چالش برانگیزترین است؟ یعنی جنوب.»

این اتحادیه جدید ممکن است برای برگزاری انتخابات اتحادیه در خانه های سالمندان در می سی سی پی یا برگزاری اعتراضات در انبارهای آمازون در جورجیا به دلیل مشکلات ایمنی در آنجا تلاش کند.

وایز گفت که هدف دیگر از نشست کارولینای جنوبی کمک به توسعه رهبران جدید، افرادی مانند لیزت آگیلار، کارگر مک دونالد در لس آنجلس بود. آگیلار گفت که بزرگترین اثر مبارزه برای 15 دلار برای او این نبود که دستمزد او از 8.50 دلار در یک دهه قبل به 16 دلار در ساعت افزایش یافت، بلکه “مبارزه برای 15 دلار به من کمک کرد ترس خود را از صحبت کردن علیه بی عدالتی از دست بدهم”. آگیلار به رهبری راهپیمایی‌ها کمک کرده و به درهای قانون‌گذاران زده است تا لایحه 257 مجلس کالیفرنیا (AB 257) را به تصویب برساند، که نوعی چانه‌زنی بخشی را برای بیش از 550000 کارگر فست فود کالیفرنیا راه‌اندازی کرده است تا به آنها در افزایش حقوق و کاهش دستمزد کمک کند. دزدی و آزار جنسی

رهبران مبارزه برای 15 دلار می گویند که جنبش آنها به الهام بخشیدن به فعالیت های اتحادیه در استارباکس و آمازون کمک کرد. در واقع، برخی از فعالان می گویند که جنبش مبارزه برای 15 دلار باید با کپی برداری از کمپین استارباکس و فشار آوردن به اتحادیه صدها رستوران مک دونالد، علیرغم فقدان وضعیت کارفرما، به دنبال کمک به رشد سریعتر و بیشتر موج اتحادیه سازی باشد.

اما برخی از رهبران مبارزه برای 15 دلار آن را فرمولی برای موفقیت نمی دانند. رئیس SEIU، هنری، گفت: «چانه‌زنی فروشگاه به فروشگاه در یک صنعت حق امتیاز به کارگران قدرت مورد نیازشان را نمی‌دهد. به همین دلیل است که ما برای تصویب قوانینی مانند AB 257 در سایر ایالت ها مبارزه خواهیم کرد.

ترنس وایز وقتی می شنود که بانک آمریکا حداقل دستمزد 15 دلاری را در سال 2017 و اخیراً حداقل دستمزد را 22 دلار اعلام کرده است، احساس غرور قابل توجهی می کند. هر زمان که می‌شنوم در مورد افزایش دستمزدها – همین هفته دیگر در نبراسکا، یا وقتی می‌شنویم که کارگران استارباکس اتحادیه تشکیل می‌دهند یا کارگران آمازون که جف بزوس را به چالش می‌کشند – این نوع تغییر واقعی است و می‌دانیم که از مبارزه برای الهام گرفته شده است. وایز گفت: 15 دلار و آن کارگران در شهر نیویورک که 10 سال پیش بیرون آمدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …