ایتالیا 1400 بنای یادبود را برای احترام به رژیم فاشیست ترسیم می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایتالیا برای اولین بار بیش از 1400 بنای یادبود، تابلوهای خیابانی و پلاک های به افتخار رژیم فاشیست سابق این کشور را ترسیم کرده است.

این وب سایت “مکان های فاشیسم”. هدف آن مستندسازی نمادهای دیکتاتوری بنیتو موسولینی در سراسر کشور است.

روز سه شنبه پس از چهار سال تحقیق توسط Istituto Nazionale Parri، یک موسسه تحقیقات تاریخی مستقر در میلان، رونمایی شد.

ایگور پیزیروسو، مدیر وب سایت، به رویترز گفت: “این یک سرشماری جزئی است… ما به خوبی می دانیم که کامل نیست، کار در حال پیشرفت است.”

این مؤسسه قصد دارد فهرست آثار فاشیستی را با ارسال عمومی گسترش دهد که سپس توسط کارشناسان تاریخی تأیید می شود.

در حالی که آلمان پس از جنگ جهانی دوم به طور سیستماتیک هرگونه نشانه ای از رژیم نازی آدولف هیتلر را حذف کرده است، ایتالیا رویکرد مشابهی را در قبال میراث موسولینی اتخاذ نکرده است.

یکی از نقاط عطف معروف دیکتاتوری 21 ساله، یک ابلیسک به ارتفاع 36 متر در رم است که با حروف بزرگ “Mussolini Dux” (“رهبر موسولینی”) مشخص شده است.

جورجیا ملونی، نخست وزیر جدید ایتالیا، متعهد شده است که “راست های ایتالیایی فاشیسم را برای چندین دهه به تاریخ تحویل داده اند”. حزب راست افراطی او برادران ایتالیا ریشه های خود را در جنبش اجتماعی پسا فاشیستی ایتالیا (MSI) دارد.

یک وزیر جدید زیرساخت اخیراً خشم ایتالیا را برانگیخت در سال 2005 تصاویری از او ظاهر شد که یک صلیب شکسته بر روی بازوی خود پوشیده بود.

دولت ایتالیا همچنین تایید کرد که عکس موسولینی را “برای جلوگیری از جدل و دستکاری” پس از نمایش اخیر آن که به سروصدا منجر شد، حذف خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …